I. B třída – skupina C

MFK Karviná - Hnojník 4:1 (3:0)

Pokus hostů hrát s favoritem otevřenou partii dopadl neslavně. Lídr soutěže předvedl dvě křídelní akce zakončené přesnými centry a dvěma góly. Třetí branku přidal po rychlém výpadu do rozhozené obrany. Před přestávkou přišli fotbalisté Hnojníku o zraněného Kušniráka a po změně stran o vyloučené duo T. Jantoš a M. Stryja. Karvinští mezitím zvýšili z trestného kopu na 4:0. Udržení čistého konta jim po Walicově vysunutí překazil Krawiec, který poslal skákavý míč nad vybíhajícím brankářem do sítě. Trefit se mohl i v prvním dějství, ale své dvě možnosti nezužitkoval.

Hnojník: Pielesz – T. Jantoš – M. Jochymek, M. Stryja – Pieter – Mach, A. Klus (46. M. Klus), Walica, P. Jantoš – Kušnirák (30. Lamoš), Krawiec. Trenér: Marian Kuczyński.

Nebory – Dolní Datyně 2:2 (0:2)

Domácí hráči za svou úvodní nekoncentrovanost zaplatili dvěma góly. První padl po nerozhodnosti brankáře a druhý po povedené kombinační akci. Nebory se mohly vrátit do zápasu po přímém kopu Maiera, který se svezl po tyči. V síti neskončily ani střely Cieslara a Turoně. Nebory se dočkaly až po změně stran, po rohovém kopu Žajdlíka vstřelil Byrtus hlavou kontaktní gól. Vyrovnání přinesl pokutový kop, který po nedovoleném zákroku na pronikajícího Majera proměnil Kopec. O několik minut dříve byl ve vápně faulován Turoň, jenomže penaltový exekutor Žajdlík trefil jen gólmana. Vítězná gól měl na hlavě Kopec, ale nedal. V závěru utkání ještě obdržel střídající P. Pyszko červenou kartu.

Nebory: M. Pyszko – R. Byrtus – S. Mrozek (75. P. Pyszko), Vranka – Osmanczyk – Žajdlík, R. Franek, Majer, Sliž (60. R. Mendrok) – T. Turoň (79. Kopec), K. Cieslar. Trenér: Petr Janeczko.

Vendryně – Oldřichovice 3:2 (1:1)

Domácí hráče dostal na koně hostující M. Sikora, který po centru ze strany hlavou nešťastně přeloboval brankáře. Záhy bylo vyrovnáno, Zbíral z rohového kopu přesně našel nepokrytého Stoszka. Oldřichovické zbrzdilo vyloučení Dytka po hodině hry. Jejich protivník početní výhodu využil, Walkův přetažený centr od brankové čáry skončil za zády brankáře. Oldřichovice nesložily zbraně a Zbíral vyrovnal z dorážky po standardní situaci. Krátce nato se ve vápně dostal k míči domácí Mikula a rozhodl o vítězi domácích. Záhy se šikovně uvolnil Ploszek, ale slabší pravačkou přestřelil. Na druhé straně se zjevil v šanci Stoszek, ale ani jemu se nepovedlo dopravit míč do sítě.

Vendryně: Hojdysz – Walek, Fojcik, J. Jochymek (75. – P. Kohut, Broda, Mikula, Bilko, T. Sikora – Csikán (60. R. Turoň), Chwastek (60. Ploszek). Trenér: Zdeněk Černek.
Oldřichovice: Ondraszek – Crhonek – Macura, Hanke – Dytko – M. Sikora (78. Bonacina), Ligocki, L. Stoszek, Niemiec – Zbíral, Šinal. Trenér: Marián Krajčovič.

Jablunkov – Inter. Petrovice 6:1 (4:1)

Hostující Inter se po trestném kopu a přesné dorážce dostal do vedení, které ovšem držel jen krátce. Stejnou zbraň použil i Spartak – Čmiel z trestňáku od rohového praporku přesně našel hlavu M. Kluze. O pár minut později se po kolmé přihrávce prosadil A. Kluz a před poločasovým vydechnutím přišla chvíle Čmiele, jenž poděkoval za perfektní přihrávku Szücsovi. Jablunkov pokračoval v ostřelování brány i po změně stran – Szücs ideálně vybídl A. Kluze, který se mu vzápětí odvděčil stejným způsobem. Hosté v obraně doslova hořeli, ale měli štěstí, že dalším dvěma gólům hostitelů, kteří nevyužili ještě několik příležitostí, předcházel ofsajd.

Jablunkov: Pindor (60. Chýlek) – M. Kluz – J. Martynek, Straka (45. Kukuczka) – P. Hudzieczek – Szotkowski, Czeczotka (66. D. Kufa), J. Čmiel, Świerczek – Szücs, A. Kluz. Trenér: Jan Gomola.

Nýdek – Mosty 3:4 (1:1)

V první části regionálního derby padly dva góly, ale klidně jich mohlo být třikrát více. Loženky A. Kantora, Mitrengy, Tlacháče, znovu A. Kantora, Suszky a na druhé straně Lyska a Kufy zůstaly bez využití. Napotřetí to Kantorovi vyšlo, po skvělém centru Farugy poslal hlavou svůj tým do vedení. Radost domácím zkazil Lysek, který napálil do brány odražený míč. Druhá část hry byla ještě zajímavější. Odstartovalo ji vyloučení Tomáše Nieslanika a vedoucí branka jeho bratra Davida po Kufově rohu. Zanedlouho si Kufa vzal míč na šestnáctce, proběhl s ním přes celé hřiště a neomylně zavěsil. Nýdek odpověděl akcí Suszky a Kantora, kterou přesně umístěnou střelou zakončil Strokosz. Posléze se znovu předvedl Kufa, pohrál si s obranou i brankářem a skóroval. Domácí, kteří ve druhé části hry promarnili tři šance (hosté dvě) stačili už pouze snížit, když rohový kop Farugy nasměroval do brány Konderla.

Nýdek: J. Kantor – Strokosz, Očadlík, R. Šulák, Mazurek – Tlacháč (85. Lubojacki), Faruga, Spratek – Suszka (80. Babilon), A. Kantor, Mitrenga (75. R. Konderla). Trenér: Miloš Koloničný.
Mosty: Datko – M. Konderla (90. Turek), Klečacký (46. Kolář), Kapsia, D. Nieslanik – S. Kufa, I. Lysek. P. Kufa, A. Szotkowski (46. Šafařík) – T. Nieslanik, Lukoš. Trenér: Vítězslav Bazgier.

Hrádek – Šenov 0:5 (0:2)

Totální výbuch nebo propadák – takto se dá nejvýstižněji charakterizovat to, co na vlastním hřišti v duelu s nováčkem I. B třídy potkalo fotbalisty Hrádku. Chyba střídala chybu, což útočně naladěným hostům náramně svědčilo. Většinu zaváhání svého protivníka nemilosrdně potrestali. V prvním poločase nalomili hráče Hrádku dvěma slepenými góly a po obrátce je dorazili dalšími třemi. Bolest z vysoké, ale zasloužené prohry, mohli zmírnit Kantor a Byrtus, ale jejich možnosti se neujaly.

Hrádek: Kawulok – Z. Turoň – Szlauer (75. Pszczolka), Čapek (62. J. Pav) – Bojko – Paszek, Duda, T. Stoszek, L. Byrtus – T. Kantor, Schneider (85. Dorda). Trenér: Stefan Franek.

Sedliště - Dobrá 3:2 (2:2)

Z důvodu podmáčeného hřiště v Sedlištích se zápas odehrál na umělém povrchu ve Frýdku-Místku. Úvodní dvacetiminutovka byla oboustranně opatrná, žádný z celků nechtěl udělat chybu. Ale mezi 22. a 33. minutou domácí udělali dvě a hosté rázem vedli 0:2. Nejprve se po akci Šmahaje s Rajnochem prosadil Filipčík, poté střílel přesně do šibenice Šmahaj. Domácí kolektiv dostal do hry ve 39. minutě Juřica, jenž z úhlu posunul centr Prokeše do sítě. A za další čtyři minuty bylo srovnáno. Ve vápně byl nedovoleně zastaven Smichovič a nařízenou penaltu proměnil Prokeš. Další pokutový kop zahrávali domácí hned ve 48. minutě po ruce hostujícího obránce ve vápně. Úspěšným exekutorem byl tentokrát Juřica. Zbytek utkání se odehrál v celkem nervózní atmosféře, kdy hosté se snažili a vyrovnání, domácí naopak chtěli výsledek udržet. A díky taktické hře se jim to nakonec podařilo.

Sedliště: Daniel Majer – Ručka, Valas, Tomáš Majer, Bílek (30. Juřica) – Prokeš, Sekanina, Berka, Tluček – Smichovič, Weissmann (80. Smítal). Trenér: Jaromír Sládek.
Dobrá: Baran – Nikl, Imričko, Gryžboň, Kendzior – Fojtík (Figura), Rajnoch, Palarčík – Filipčík, Ďurfina (Horáček, T. Damek), Šmahaj. Trenér: Tomáš Zářický.

I. B třída – skupina D

Příbor - Fryčovice 0:1 (0:0)

Přestože domácí celek již sestup do okresních soutěží zřejmě nemine, proti celku ze špice tabulky se chtěli jeho hráči vytáhnout. První půle se ale odehrála v režii hostů, a ti si vytvořili několik dobrých příležitostí. Do černého se však netrefili, škoda bylo především šancí Němce a Kužela. Prvních patnáct minut druhého poločasu však patřilo domácím a brankář Ivánek musel prokázat své kvality. Po hodině hry se však svěřenci trenéra Somra začali stále více prosazovat díky lepší fyzické kondici a branka byla na spadnutí. Hosté se ji nakonec dočkali v 78. minutě po přesném centru Šlachty a přesné hlavičce Rumla. Fryčovičtí si tak zaslouženě připsali další tři body a nyní je již čekají tři poslední mistrovské duely na domácí půdě.

Fryčovice: Ivánek – Bonk, Hubeňák, Konečný, Daniel Galásek – Kužel (46. Randják), Baran, David Žurovec (87. Lukáš Nevlud), Němec (75. Petr Žurovec) – Rumel, Šlachta. Trenér: Miroslav Somr.

Staříč – Petřvald 4:4 (1:2)

Domácí kolektiv v tomto utkání neustále dotahoval náskok soupeře. Velkou měrou k této remíze přispěl domácí útočník Petr Šištík, autor všech čtyř branek. Petřvald se ujal vedení již ve 4.minutě střelou z přímého kopu, když brankáře Smetanu zklamala zeď, která se rozestoupila. V 10. minutě začal svůj velký střelecký koncert Šištík, jenž vyrovnal hlavou po zdařilém centru Bittnera. Soupeř však proměnil ve 21. minutě další standardní situaci a šel do vedení 1:2. Domácí se mocně snažili o vyrovnání, což ale přineslo jen jednu zdařilou situaci do konce poločasu. Běžela 40. minuta, když Šimek nezužitkoval hlavou centr Bittnera. Druhá půle se divákům musela líbit pro svou dramatičnost, a viděli také málo vídané góly. Nejprve Šištík vyrovnal v 59. minutě po střele z šestnáctky. A znovu udeřili hosté, a to hned dvakrát. Na 2:3 zvýšili v 69. minutě a výstavní trefou v 73. minutě odskočili do dvoubrankového vedení. Z vedení se však dlouho neradovali, poněvadž minutu po tomto hrozivém vedení snížil Šištík a již v 76. minutě bylo srovnáno. Po rohovém kopu Vojkovského se trefil počtvrté Šištík hlavou, čímž smazal náskok soupeře a body se dělily.

Staříč: Smetana - Bernklau (46. Weissmann), Janota, Urbiš, Jukl - Bittner, Váňa, Pešek (86. Koza), Šimek (55. Vojkovský) - Volný, Šištík. Trenér: Karel Pešek.