„Z důvodů dlouhodobých neshod s vedením TJ Řepiště a to konkrétně s předsedkyní paní Kišovou a panem Kurákem se A-mužstvo rozhodlo nenastoupit v dalším kole MOL Cupu proti Prostějovu. Všem fanouškům se omlouváme,“ stojí od úterního večera na oficiálních facebookových stránkách fotbalového klubu TJ Řepiště.

„Já bych to nerad veřejně komentoval, je to spor v klubu, který si chceme vyřešit interně. Nezlobte se,“ řekl ve středu ráno Deníku sportovní manažer a mecenáš fotbalového TJ Řepiště Pavol Bugáň. Deník současně kontaktoval také protistranu Kateřinu Kišovou, ta se omluvila kvůli pracovní poradě. „Teď nemohu mluvit, ozvu se vám,“ sdělila jen.

Řepiště vyhrálo na Valašsku.
Nováček z Řepiště řádil, domácím Valachům nasázel čtyři góly

Podle informací Deníku zvažuje Pavol Bugáň odchod z klubu. „Jako dlouhodobému hráči TJ Řepiště je mi upřímně líto, že kvůli dvěma lidem může skončit něco, co jsme tři roky budovali,“ napsal Martin Skřehot na oficiálním facebookovém profilu fotbalového TJ Řepiště pod oznámení o rozhodnutí o nenastoupení do pohárového utkání.

Své zastánce má i druhá strana. „Za B-tým chci vyjádřit podporu paní Kišové. Hodně toho pro Řepiště udělala a obětovala. Nebýt jí, tak tady žádný B-tým pro místní kluky co hrají pro radost a ne pro peníze už dávno není. Přejeme jí pevné nervy. Kdyby byla potřeba, béčko to klidně odehraje,“ reagoval ve zmíněné diskuzi na facebooku Jirka Jusko.

K posunu událostí došlo po obědě. Ve 14.15 hodin zveřejnil fotbalový klub TJ Řepiště na svých oficiálních facebookových stránkách informaci, že pohárový duel proti Prostějovu se hrát bude. „Dnes, 9. 8. 2023, fotbalové utkání proběhne. Výkop v 17 hodin,“ píše klub. O tom, zda se spor vyřešil a nastoupí A-tým, zmínka není. Existuje varianta, že zaskočí B-mužstvo.