A byl to právě útočník Valcířů, který v přípravném duelu svého týmu na Slovácku, patřil jednoznačně k nejlepším hráčům Severomoravanů. „Je v našem hledáčku, uvidíme, jestli se dostaneme na nějaké lepší jednání. Jestli se objeví na jaře v našem dresu, to nedokážu posoudit. Zatím jsme daleko od toho, abychom se s Frýdkem domluvili. Hlavní roli hrají finance, ale o hráče zájem máme," přiznal trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Sedmadvacetiletý fotbalista, který zatím působil v klubech výhradně na severu Moravy se s možným příchodem do Uherského Hradiště nijak netajil.

„O zájmu Slovácka vím, už se to řeší asi měsíc a půl, uvidíme, co bude dál. Já zájem mám, jenom čekám až se dohodnou kluby. Smlouvu ve Frýdku mám ještě na rok a půl. V létě jsem měl dvě možnosti jít do ligy, dal jsem přednost Karviné, ale tam mně to kvůli zranění nevyšlo. Teď už bych ligovou nabídku neodmítl, chci hrát nejvyšší soutěž," hlásí bez deseti centimetrů dvoumetrový chlapík.

Pravděpodobnost svého příchodu do Uherského Hradiště odhaduje opatrně. „Přeji si, aby to byla velká pravděpodobnost, ale bohužel to neovlivním. Můžu jenom doufat, že se kluby dohodnou. Je to moje přání," dodal na závěr.

A jak se k celé věci staví sportovní ředitel a hlavní kouč Valcířů v jedné osobě Milan Duhan? „Nechci, ať to vypadá tak, že Hynkovi chceme v něčem bránit. Hráč má u nás platnou smlouvu a záleží samozřejmě na nás, za jakých podmínek od nás odejde. Slovácko však chce hráče pouze na hostování s následnou opcí. Tohle podle mne není eminentní zájem. Až přijdou s konkrétní nabídkou, že hráče chtějí na přestup, budeme s nimi určitě jednat," zdůraznil kouč Frýdku-Místku.

(std, sch)