Janovice – Bystřice 1:1 (0:1)

Hosté přijeli s defenzivní taktikou s cílem získat bod, což se jim nakonec přes převahu domácího kolektivu podařilo. Domácí poprvé zahrozili ve 14. minutě, jenže Pařenicova střela z dvaceti metrů trefila jen tyčku. Ve 37. minutě využili hosté hrubou chybu Lišky a zásluhou Lachowicze šli do vedení. Naštěstí pro domácí v 57. minutě Liška svou chybu napravil a po rohovém kopu a následné skrumáži vyrovnal. Od 77. minuty hráli hosté jen s desíti hráči po vyloučení Turoně. Tlak domácích sílil a v největší šanci utkání se v 82. minutě po centru Matějky ocitnul Plichta, který ale mířil nad. Domácí tak svou převahu nezužitkovali a body se nakonec dělily.

Janovice: Kramář – Škorík, Liška, Onufer, Lys – Střižík, Matějka, Pařenica, Plichta (83. Němec) – Vokoun, Karásek. Trenér: Miroslav Onufer.
Bystřice: Mrozek – Sturcz, Turoň, Bauman, Škarka – Drong, Szuczik, Lachowicz, Šrubař – Kluz, Martynek (88. Rusz, 90. Lorenzini, 92. Polák). Trenér: Radek Morcinek.

Staré Město – Libhošť 5:0 (2:0)

Staroměstským hráčům se konečně začalo dařit střelecky. Týmu Libhoště vstřelili pět branek, to byl jejich dosavadní počet vstřelených branek za předešlých osm kol dohromady. Domácí nadále trápí rozsáhlá marodka, ke které se v minulém kole přidal i brankář Roman Valas. „Toho nyní v brance nahradil Sedlář, který se po nějakém čase opět vrátil k fotbalu,“ vysvětlil domácí trenér Lubomír Pokluda. Hosté byli posilněni ziskem bodu nad favorizovaným celkem Janovic, ve Starém Městě ale Libhošť zcela propadla. Skóre zápasu otevřel v 16. minutě útočník Růžička. O pět minut později se domácí radovali podruhé zásluhou Adámka. Další branky začaly padat až po změně stran. V 53. minutě to bylo již 3:0, když hostujícího brankáře překonal Slíva. Za další minutu vyrobili hostující zadáci fatální chybu, kterou s přehledem potrestal Baroš. Poslední slovo patřilo opět Růžikovi, který v 63. minutě uzavřel gólový účet. „Jsem rád, že jsme se konečně dokázali střelecky prosadit. Proti Libhošti si kluci dokázali vytvořit tlak, který pak vyústil v pětibrankové vítězství,“ radoval se po utkání trenér Starého Města Lubomír Pokluda.

Staré Město: Sedlář – Recman, Roman, Adámek, Němec – Vyskočil (78. Bezecný), Šafranko, Halama, Slíva – Baroš (75. Klvaňa), Růžička (70. Krupa). Trenér: Lubomír Pokluda.

Raškovice – Dolní Lutyně 2:0 (1:0)

Fotbalisté Dolní Lutyně se v letošní sezoně trápí. Jejich bilance na hřištích svých soupeřů je velice tristní, když nezískali ani jeden bod. Nejinak tomu bylo i v Raškovicích. Domácí fotbalisté šli do vedení po deseti minutách hry, kdy se míč dostal po ose Meca-Pernikář k Jiřímu Školovi, ten našel volného Klimka a střela raškovického mladíka z hranice šestnáctky skončila za zády hostujícího brankáře. Poté diváci viděli několik šancí na obou stranách. „Musím přiznat, že náš brankář Kopecký dnes odchytal vynikající utkání,“ pochválil svého svěřence trenér Raškovic David Šindler. Domácí pečetili své vítězství až pět minut před koncem střetnutí, kdy Pernikář našel Vochtu a ten rozhodl. „I když nám chybí šest hráčů, jsem rád, že jsme utkání zvládli. Dnes to bylo hodně o bojovnosti,“ doplnil druhý raškovický kouč Vladimír Šindler.

Raškovice: Kopecký – Meca, J. Škola, Kacíř (85. Jiří Šebesta), Jindřich Šebesta – Škapa (75. Štíhel), Novák, Vochta, Klimek – Pernikář, Schwarz. Trenéři: Vladimír a David Šindlerovi.

Vlčovice – Brušperk 0:0

Podle průběhu utkání je dělba bodů pro hosty spíše ztrátou než ziskem. Přitom začali dobře a již ve druhé minutě orazítkoval Demel tyč. Mezi pětadvacátou a třicátou minutou naopak musel dvakrát prokázat své kvality brankář Mičík. Ve 40. minutě se dostal do slibné příležitosti Jan Makuch, ale branka z toho nebyla. I po změně stran utkání probíhalo za mírné převahy Brušperku, ale v jediné slibné příležitosti v závěrečné fázi střetnutí chyběly Šrámkovi a Makuchovi jen centimetry k míči. Nakonec tedy bezbranková remíza.

Brušperk: Mičík – Cigánek, Čilok, Krupník, Šrámek – Štvrtňa, Polášek, Blahut (70. Koval), Demel – Pavlas, Jan Makuch. Trenér: Milan Procházka.

Smilovice – Stonava 3:2 (2:2)

Ve vyrovnaném utkání začali daleko lépe hostující fotbalisté. Ti se již po 35 vteřinách hry ujali vedení zásluhou Fraita. Stejný hráč poslal hráče Stonavy v 17. minutě do dvoubrankového vedení. S domácí jedenáctkou to nevypadalo vůbec růžově, ale ještě do poločasu bylo srovnáno. Ve 23. minutě nejprve snížil po rohovém kopu J. Topiarz. O deset minut později zahrával roh L. Kohut a byl to opět J. Topiarz, který překonal hostujícího gólmana. Rozhodnutí padlo po změně stran, kdy se z dobrých 28 metrů trefil do šibenice domácí L. Kohut. „Pro nás to jsou velice důležité body. Hlavně po psychické stránce, vždyť jsme dokázali obrátit utkání z 0:2 na 3:2,“ řekl po utkání domácí kouč Pavel Smatana.

Smilovice: Lysek – Sikora, J. Topiarz, Osmanczyk, M. Topiarz – Barteczek, Klar (60. Smolka), L. Kohut, Balwar – Ganczarczyk, Noga (89. Šebera). Trenér: Pavel Smatana. (zd, sch)