Na Hřišti Rudolfa Labaje v Třinci si to rozdají jedenáctý Třinec (13 bodů) a desáté Pardubice (rovněž 13 bodů). Východočeši dorazili pod Javorový v chmurné náladě, neboť jejich domácí utkání devátého kola s Karvinou (2:1) bylo kontumováno ve prospěch hostů. Příčinou byl neoprávněný start brankáře Luďka Frydrycha, jenž měl zastavenou činnost z předešlého duelu s Táborskem. Karviná, která naposledy udolala v derby Třinec 2:1, se díky tříbodovému přípočtu vyšvihla rázem na špici tabulky.

Třinečtí fotbalisté podali na hřišti momentálního lídra výborný výkon a i navzdory porážce 2:1 byli Karviné více než vyrovnaným protivníkem. „Zahráli jsme podstatně lépe než posledně doma s Vltavínem. Moc rádi bychom rostoucí formu potvrdili v domácím dvojzápase, pokusíme se porazit Pardubice i Táborsko," naznačil ředitel fotbalu Třinec Karel Kula.

Zatímco venku Třinec působí sympatickým dojmem, doma se trápí. Posledně sice vyhrál, ale předchozí tři prohry a jedna remíza zanechaly na fotbalistech stopu. „Doma hrajeme výrazně hůře než venku. Náš problém je v hlavách hráčů, v kabině vypadají dobře a sotva vlezou na hřiště, jako kdyby neuměli hrát fotbal. Náš herní projev není dobrý, diváci jsou na nás naštvaní a hráči sami na sebe také," posteskl si trenér třineckých fotbalistů Pavel Hajný.

Náladu se mu pokusí zlepšit útočník Čtvrtníček, který se vrací do sestavy po trestu za čtyři žluté karty.

(rom)