„Díky tomu, že máme od léta hřiště s umělou trávou III. generace, můžeme ve Vratimově zase navázat na tradici pořádání zimních fotbalových turnajů," říká Tomáš Klejnot, předseda klubu FC Biocel Vratimov. „A to, že nad šest týdnů trvajícím zápolením fotbalistů z blízkého okolí si vzala záštitu naše paní starostka Dagmar Hrudová, je důkazem vstřícnosti města vůči fotbalu. Tohle partnerství nás nesmírně těší."

Jak už bylo řečeno, letošního zimního turnaje se účastní osm týmů. „Zájemců jsme měli víc, jenže jsme stanovili počet účastníků na osm a drželi jsme se hesla, kdo dřív přijde, … Je nám sice velmi líto, že jsme museli odmítnout nabídku na účast v turnaji třeba Šenova, který by byl vítanou konkurencí, ovšem jejich přihláška přišla bohužel v době, kdy už jsme měli plno," řekl Tomáš Klejnot, kterého jinak těší, že mezi účastníky nechybí ani dva týmy hrající krajský přebor, čtyři celky působící v I.A třídě, jeden z hlavních kandidátů na postup do vyšší krajské soutěže a kvalitní dorostenecký výběr z Vítkovic. „Když se rozhlédnu po okolí, nikde nevidím kvalitněji obsazený turnaj na naší výkonnostní úrovni," poznamenal Klejnot.

Vratimovský fotbalový šéf usilovně pracoval prakticky po celý podzim na tom, aby se turnaj povedl. „Teď se už hodně těšíme. Doufáme, že všechno klapne tak, aby byli všichni účastnící spokojeni," vyslovil Tomáš Klejnot přání s tím, že pro zdárný průběh turnaje by se v každém utkání měla na hřišti kromě týmů objevit kompletní trojice rozhodčích. „Svazoví funkcionáři nám delegaci rozhodčích přislíbili. Ačkoliv se to někomu nezdá, je to hodně důležité. Přece jen je rozdíl, když po lajně běhá s praporkem nějaký náhradník nebo rozhodčí," podotkl.

Zkrátka ve Vratimově nepřijdou ani diváci. „Každý fanoušek bude mít u hřiště k dispozici kompletní statistický servis. Lidi si budou moct přečíst sestavy hrajících týmů, kompletní výsledkový servis a aktualizovanou tabulku. Máme pro ně nachystáno i občerstvení v restauraci Meteor přímo na stadionu, takže v téhle zimě nebude chybět vůně čaje s rumem či možnost dát si dobrou polívečku," dodal Tomáš Klejnot.

ÚČASTNÍCI TURNAJE VRATIMOV 2016
FC Biocel Vratimov – pořadatelský tým působí v I.A třídě, ve které mu po podzimní části sezony patří desátá příčka. V týmu bude minimálně zpočátku turnaje chybět zraněný Martin Lukeš, na hřišti by se naopak měl objevit velezkušený fotbalista David Valenčin, který naposledy působil v roli nakonec hrajícího trenéra Polanky.
FK SK Polanka – tradiční účastník krajského přeboru se chystá na jarní odvety v páté nejvyšší lize s novým trenérem Pavlem Cirklem, bývalým excelentním zakončovatelem. Polanka skončila na podzim v tabulce krajského přeboru dvanáctá jen čtyři body před poslední Břidličnou.
FC Heřmanice Slezská – po podzim devátý tým krajského přeboru bude v letošní zimě bojovat rovnou na dvou frontách. kromě účasti na vratimovském turnaji chce hrát i o postup z Poháru MěFS Ostrava do bojů o účast v Poháru FAČR (MOL Cup).
SK Beskyd Čeladná – jeden z nejambicioznějších účastníků I.A třídy, skupiny B, patřil na podzim mezi střelecky disponované týmy soutěže. Ve třinásti zápasech nasázel soupeřům jednatřicet branek a před jarními odvetami je na špici tabulky v bodové rovnosti se Starým Městem u F-M.
TJ Petřvald na Moravě – další tradiční účastník I.A třídy skončil na podzim v tabulce šesté nejvyšší soutěže na šesté příčce se sedmibodovým mankem na vedoucí duo Staré Město u F-M a Čeladná.
TJ Sokol Hrabová – tým z jižního okraje Ostravy na vlastní kůži poznává, co znamená hrát druhou sezonu ve vyšší soutěži. Hrabová se po nadějném podzimním úvodu v I.A třídě, skupině B, dostala do úzkých a po čtyřech závěrečných porážkách klesla i vinou částečného rozpadnutí kostry týmu až na předposlední příčku.
TJ Sokol Dobrá – jediný účastník I.B třídy má na nakročeno k postupu o fotbalové patro výš. Doberští fotbalisté vedou skupinu C a ve třinácti zápasech nastříleli dvaačtyřicet branek, dvanáct z nich vstřelil Petr Rajnoch, druhý nejlepší zakončovatel soutěže.
MFK Vítkovice U19 – nejstarší dorostenecký výběr Vítkovic, který trénují Josef Sláma a Daniel Kutty, se drží po podzimu v Moravskoslezské dorostenecké lize na čtvrtém místě s pětibodovým mankem na vedoucí Frýdek-Místek.

Program 1. kola turnaje O pohár starostky města Vratimova – sobota 23. ledna: 8.30 Vítkovice U19 – Polanka, 10.20 Čeladná – Dobrá, 12.10 Heřmanice – Vratimov, 14.00 Petřvald – Hrabová. Turnaj se hraje systémem každý s každým, podle tradičních fotbalových pravidel, s drobnou změnou při střídání, která jsou umožněna hokejovým způsobem, na stadionu FC Biocel Vratimov (hřiště s umělou trávou).