Fotbal Frýdek-Místek – 1. HFK Olomouc 1:2 (0:1)

Deštěm zkrápěný trávník na hlavním stadionu ve Stovkách byl ke hře naprosto nepoužitelný. Proto se představitelé obou klubů ještě před výkopem domluvili, že důležité utkání o druhou příčku MSFL se odehraje na umělé trávě. Ta paradoxně více sedla hostujícím fotbalistům, kteří v první pětačtyřiceti­minutovce byli daleko pohyblivější a důraznější než hostitelé. I přesto se poprvé mohlo měnit skóre v 6. minutě, když krajní obránce J. Prokeš utekl po levé straně hřiště, ale po jeho přihrávce chybělo Macečkovi jen pár centimetrů k přesnému zakončení.

Holičtí se poprvé ukázali v 16. minutě, když gólová střela Šturmy byla zblokována a dobíhající Žondra nastřelil tyčku. Tlak hostí sílil. Ve 23. minutě vyhrál vytáhlý forward Žondra hlavičkový souboj a brankář Prepsl musel po střele Šturmy čarovat. O deset minut později se již poprvé měnil stav skóre na světelném ukazateli. Hanáci předvedli krásnou kombinační akci, na jejímž konci byl Žondra – 0:1.

Valcíři ještě do půle zahrozili krásnou střelou Cesneka, hostující gólman Šrom byl však na svém místě. „V první půli byla Holice lepší a hlavně agresivnější a rychlejší. Vyhrávala spoustu osobních soubojů. My jsme dostali velice špatný gól, kdy jsme vhazovali aut, jejich hráč obešel snad pět lidí a po centru jsme inkasovali. Místo toho, abychom vedli 1:0 my, tak jsme dostali tak hloupý gól,“ lamentoval na průběh první půle domácí kouč Oldřich Machala.

Důrazná domluva domácího kouče měla po přestávce vyburcovat valcíře k ofenzivní smršti. Jenže v 56. minutě se nádherně do šibenice trefil Čtvrtníček a hosté se ujali dvoubrankového vedení. Domácí svého soupeře přehráli až v závěrečné dvacetiminutovce. Přítomní diváci jen kroutili hlavami, co že dokáží frýdecko-místečtí fotbalisté zahodit. Nutno však uznat, že do otevřené obrany si pár šancí vytvořil i soupeř.

V 71. minutě postupoval z levé strany sám Maceček, jeho střela však o chlup minula levou tyč. Vzápětí se po Macečkově centru octil ve velmi dobré pozici Fromelius, jenže ten v pravou chvíli netrefil ideálně míč. V 79. minutě střílel po Švrčkově přízemním centru Málek vedle, z protiútoku vyrazil Prepsl gólovou Costy a pár minut před vypršením řádné hrací doby nastřelil po Němcově rohovém kopu Hrdlička hlavou břevno.

Valcíři udeřili až v nastaveném čase, kdy Cesnekův trestný kop z poloviny hřiště tečoval na zadní tyč Fromelius. Více již hlavní rozhodčí domácím hráčům nedovolil. „Uznávám, že Holice byla do 70. minuty lepší. My jsme začali hrát až v závěru, a to je strašně málo. S takovýmto soupeřem, když dostanete gól, tak je to těžké otáčet,“ řekl po zápase zklamaný trenér Machala.

„Myslím si, že to bylo velmi kvalitní třetiligové utkání. My jsme nesmírně rádi, že jsme zápas vyhráli. Kluci podali velice bojovný a srdnatý výkon. I kombinačně jsme v určitých fázích hry hráli dobře. Domácí mají sílu v hrotových hráčích, takže to hráli na ně. Na konci nám dali gól, ale i my jsme si ještě předtím vypracovali pár gólovek. Výhra je zasloužená,“ dodal hostující trenér Petr Uličný.

Rozhodčí: Paták – Pochyl, Ogrodník. ŽK: Staněk, Cesnek, Maceček, Fromelius – Lukášek, Dadák, Čtvrtníček. Diváci: 525.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Staněk, Hrdlička, J. Prokeš – Cabák (57. H. Prokeš), Literák (42. Málek), Němec, Cesnek – Fromelius, Maceček. Trenér: Oldřich Machala.

Fotbalisté Frýdku-Místku se rozloučí s domácí sezonou již v sobotu 5. června, kdy se ve Stovkách od 10.15 hodin představí juniorka Sigmy Olomouc.