MSFL

Třinečtí otočili duel s Orlovou

SLAVIA ORLOVÁ - FOTBAL TŘINEC 1:2 (1:0)

Trefami střelce Gavláka a kapitána Malíře ze závěru střetnutí v Orlové se fotbalisté Třince dopracovali ke třem bodům, jimž nepatrně zvýšili svůj náskok na špici MSFL.

Třinecký kanonýr Tomáš Gavlák (v červeném) si v Orlové připsal na své konto již osmnáctou branku. Ilustrační foto.

Hosté z Třince usilovali v Orlové o pátý úspěch v řadě, který by je ještě více přiblížil k vytouženému návratu do Fotbalové národní ligy. V úvodní části regionálního derby se hosté jako favorit střetnutí příliš nechovali. Dvě tři gólovky sice měli, ale naložili s nimi špatně, takže brankář Szarowski si prodloužil dobu bez obdržené branky.

Po třiceti s potěšením sledoval, jak Pražák odvážným průnikem chystá palebnou pozici pro Kopela, který nezadržitelně skóruje. Hned vzápětí mohl zvýšit střídající Míšanec, brankář Bruk byl však zásadně proti a předvedl prvotřídní zásah. „V první půli jsme hráli laxně. Dopouštěli jsme se individuálních i systémových chyb. Trenér o poločase udělal v kabině bouřku, která nám pomohla. Ještě než přišel, sami jsme si vyříkali některé věci a probrali jsme také to, co bychom měli zlepšit," prozradil kapitán Třince Pavel Malíř, který byl jedním z těch, co ohrozili orlovskou svatyni.

Důraznou poločasovou domluvu trenéra si Třinečtí vzali k srdci a po změně stran začali hrát jako vyměnění. Vyrovnání měl na kopačce Hupka, ale jeho dělovka zhruba ze dvaceti metrů se zastavila o pravou tyč Szarovského brány. Třetí čisté konto domácím gólman neudržel. Přibližně sedm minut před koncem jej o ně připravil kanonýr Gavlák, který si po Eismannově rohovém kopu připsal osmnáctý zásah v sezoně. A aby toho nebylo málo, krátce pro zahájení hry se čerstvý Matoušek prohnal po pravé straně a naservíroval na penaltu míč Malířovi, který nasměroval všechny body do Třince. „V Orlové jsme chtěli vyhrát. Myslím si, že ve druhém poločase to bylo jasně vidět. Otočili jsme to, i když až v poslední desetiminutovce. Zvrátili jsme ve svůj prospěch špatně rozehraný zápas. Máme před sebou určitý cíl. Jeden nepovedený poločas na tom nemůže nic změnit," dodal Malíř.

Ve středu od 10.15 hodin se v duelu celků z protipólů tabulky první Třinec utká s posledním Hulínem.

Branky: 31. Kopel – 84. Gavlák, 86. Malíř. Rozhodčí: Ondráš, ŽK: Keresteš, Kovář, Švrček – Motyčka. Diváci: 156.
Třinec: Bruk – Joukl (70. Kyselý), Švec, Cigánek, Eismann – Malíř (89. Klimas), Hupka, Motyčka, Juřena (81. Matoušek) – Čtvrtníček, Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil. (rom)

Frýdek nečekaně ztratil body v Hulíně

SPARTAK HULÍN - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:1 (0:1)

Fotbalisté Frýdku-Místku si remízou v Hulíně značně zkomplikovali svou situaci na čele třetiligové tabulky.

Skóre zápasu mohl otevřít po půlhodině hry domácí Vyskočil, jenž trefil boční síť. Na opačné straně navrátilec mezi tři tyče Spartaku Vogl vychytal kanonýra Teplého. Krátce nato jej však střelou z přímého kopu přesně k tyči překonal Gulajev – 0:1. „Myslím si, že s mužstvem, které má postupové ambice, jsme odehráli vyrovnané utkání. Bohužel už čtvrtý zápas po sobě jsme dostali snad čtvrtou nebo pátou branku ze standardní situace," posteskl si hulínský trenér Jindřich Lehkoživ.

Domácí po změně stran zabrali a čím dál častěji se tlačili před bránu Valcířů. Ti sehráli jeden z nejhorších poločasů v letošní sezoně. A tak nebylo divu, že srdnatě bojující domácí srovnali krok. To si v 75. minutě vyskočil nejvýše Číhal na Lacigův roh a bylo to rázem 1:1. „Nepodali jsme tu dobrý výkon. V útočné fázi jsme míč příliš nepodrželi. Je to velké zklamání. Kluci hrají teď jako noc a den. Tenhle zápas se s duelem na Slovácku nedal vůbec srovnat," čertil se po utkání frýdecko-místecký kouč Milan Duhan.

Frýdek tak ztratil a na vedoucí Třinec mají nyní Valcíři už pětibodovou ztrátu. Náladu si tak mohou Duhanovi svěřenci spravit v sobotu 11. května, kdy ve Stovkách hostí od 10.15 hodin rezervu Zlína.

Branky: 75. Číhal – 32. Gulajev. Rozhodčí: Černý – Drozdy, Mikyska. ŽK: Ševela, Číhal, Krhut, Barcuch – Žídek, Cesnek, Talián, Gulajev. Diváci: 105.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Coufal, Korneta, Žídek – Talián (64. Pešek), Cesnek (80. Skotnica), Mozol, Ceplák (78. Prokeš) – Teplý, Gulajev. Trenér: Milan Duhan. (šta)

DIVIZE – skupina E

Lískovec dostal pět branek

LÍSKOVEC – OPAVA B 2:5 (0:3)

Divizním fotbalistům Lískovce se v jarních odvetách vůbec nedaří. O víkendu prohrála družina kouče Krejčího s opavským béčkem.
Ani v pátém jarním utkání lískovečtí fotbalisté neuspěli. Dali sice konečně gól, na opavskou rezervu to však nestačilo. Opava o svém vítězství rozhodla prakticky už v prvním poločase, kdy nastřílela domácím tři branky. „Soupeř byl dnes rychlejší, v kombinacích důraznější. Po další porážce klesáme níž a níž. Musíme se vzchopit, věřím, že to přijde," burcuje své svěřence domácí kouč Jiří Krejčí. „Utkání jsme zvládli s velkým přehledem, od počátku jsme měli hru ve své moci. Zvlášť první půle se nám povedla, byli jsme lepší ve všech činnostech a zaslouženě jsme výrazně vedli. Ve druhé půli jsme si bohužel vybrali pět minut bez koncentrace a soupeř nás potrestal," řekl k utkání trenér opavského béčka Jan Hruška starší.

Již ve středu se pokusí Lískovec změnit svou černou sérii v domácím utkání s Přerovem. Utkání začíná v 16.30 hodin.

Branky: 73. Šrámek, 78. Němec – 16., 41. a 85. Továček, 30. Binar, 33. Radzinevičius. Diváci: 76.

Lískovec: Polach – Vodička, Hrdlička, Maléř, Škorík – Dvořák (46. Ostrák), Pařenica (69. Fasuga), Němec, Šrámek, Mikulenka – Václavík (60. Vokoun). Trenér: Jiří Krejčí. (sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

V derby gól nepadl

FRÝDEK-MÍSTEK B – 1. BFK FRÝDLANT 0:0

Okresní derby krajského přeboru mezi domácí frýdecko-místeckou juniorkou a hosty z Frýdlantu vítěze nemělo.
Utkání dvou nejmladších týmů nejvyšší krajské soutěže přinesl spíše průměrný fotbal. Jako první zahrozili domácí, kdy Neumann uvolnil svého parťáka z útoku Šmahaje, ale jeho pokus vyrazil brankář Jež na roh. Také hosté dali o sobě náležitě vědět, když ve 26. minutě napálil Ursini míč do tyče. Ve druhé půli stojí za zmínku jen šance frýdlantského Žáčka, ani on však střelecky úspěšný nebyl. Derby tak nakonec skončilo bezbrankovou remízou. Zajímavostí duelu jsou ještě dvě nepřerušené série. Domácí nedali branku již 365 minut, naopak gólman Jež nepustil míč za svá záda úctyhodných 277 minut.

Rozhodčí: Streit. ŽK: 1:1, diváci: 150.

Frýdek-Místek B: Tesarčík – Kovalík, Junga, Preči, Musiol – Javorek, Juříček, Vávra (85. Somr), Foukal (46. Šigut) – Neumann, Šmahaj. Trenér: Karel Orel.

Frýdlant n. O.: Jež – Střižík, D. Liška, Křiva, J. Březina – Papřok, Žáček, Pešek (57. O. Liška), Ursini – Mandičák (82. Fajčák), M. Němec. Trenér: Josef Sláma. (sch)

I. A TŘÍDA – skupina B

Vendryně ve šlágru kola porazila Čeladnou

REGION – Fotbalisté Vendryně se probudili a částečně odvrátili atak svých pronásledovatelů.

ČELADNÁ - VENDRYNĚ 0:2 (0:1). Prvního jarního vítězství se fotbalisté Vendryně dočkali až na čtvrtý pokus. Ve šlágru kola prolomili střelecké prokletí, když první gól dali po čtvrthodině hry. To se trefil Ploszek. O sedm minut později se vyznamenal gólman Csikán, když šanci Ulehly, vytáhl na roh. Velké štěstí stálo při hostech na začátku druhého dějství. To Kunz poslal centr do šestnáctky a Fehervári nastřelil tyčku. V 63. minutě se hosté dostávají do přečíslení a Kajfosz zvyšuje na 0:2. V závěru pak spálili ještě své šance domácí Maceček, Indra a Trubač. „Pomohl nám návrat brankáře Csikána. Velice platný byl i Stoszek, byť hrál jen poločas," poznamenal manažér vítězného týmu Ludvík Martinek.

Čeladná: Cuper – Machanec, Indra, Rusnok, Drevňák (55. Pyšno) – Kunz, Bláha, Ulehla, Fehervári – Valigůra (70. Trubač), Neuwirth (73. Maceček). Trenér: Petr Nesrsta.

Vendryně: Csikán – Fojcik, Chlebek, Sostřonek, Mikula (70. Walek) – P. Kohut, Repaský, Martinčík, Gurecký – Kajfosz (87. Jaworski), Ploszek (55. Stoszek). Trenér: Zdeněk Černek.

PETŘVALD - SMILOVICE 3:1 (1:0). Domácí sázeli na nakopávané míče a především rychlé protiútoky. Hostům tato taktika příliš neseděla a v Petřvaldu, který z minima vytěžil maximum, prohráli 3:1. O čestný úspěch poražených se za stavu 3:0 postaral Štvrtňa. „Potkala nás krize, herní i zdravotní. Schází nám důraz, pouze na krásu se fotbal nehraje," láteřil zklamaný hrající trenér Smilovic Jaroslav Goj.

Smilovice: Kreželok – Placzek (65. Franek), Topiarz, Bodeček, Buzek – Baron, Dytko, Klár, Štvrtňa, Opluštil (75. Goj) – Ganczarczyk (58. Machala). Trenér: Jaroslav Goj.

STARÉ MĚSTO - BYSTŘICE 1:3 (1:0). Brzký inkasovaný gól s Bystřicí, která na jaře ještě neprohrála, nezamával. Kluzovi s Nogou se vyrovnat ještě nepodařilo, ale po obrátce to dokázal Lachowicz, který využil trestný kop Farugy. Tři body Bystřickým obstaral Kluz – nejdříve dorazil střelu Lachowicze a posléze těžil z akce Rusze. „Zahráli jsme ještě hůře než posledně. O poločase bylo v kabině velké dusno," prozradil trenér vítězů Miloš Koloničný.

Bystřice: Gaszczyk – Rusz, Bauman, Samek, Cienciala – P. Sikora (46. Teofil)- Sniegoň (46. Staniek), Faruga, kluz – Noga (88. Drong), Lachowicz. Trenér: Miloš Koloničný

RAŠKOVICE – BRUŠPERK 0:2 (0:0). První poločas se odehrál v jasné režii hostujícího celku. Ve 25. minutě nastřelil Manďák břevno domácí branky, krátce před přestávkou ještě spálili své tutovky Demel s Poláškem. Hostům zatrnulo ve 49. minutě, kdy brušperská obrana pozapomněla na Palečka, který křižnou střelou trefil tyčku. Svůj tlak pak hosté korunovali v 52. minutě, kdy Demel dostal až příliš prostoru a ránou z otočky nedal Kopeckému šanci – 0:1. Vzápětí mohl skóre navýšit Galajda, ale jeho střela mířila jen kousek vedle domácí branky. Rozhodnutí padlo po hodině hry, kdy se brušperský kanonýr Galajda přeci jen prosadil, když lobem přehodil vybíhajícího Kopeckého. Právě jemu mohou domácí hráči děkovat, že je zachránil od daleko výraznější porážky.

Raškovice: Kopecký – Šalata, Špadt, Novák (19. Feike), Klimek – J. Škapa (55. R. Škapa), Juřica, Drozd, Kacíř - Glembek, Paleček. Trenér: Petr Bauman.

Brušperk: Drobec – Cigánek, Vančo, Makúch, Manďák – Vodvářka (85. Ručka), Polášek, Blahut, Šlesinger (77. Koval) – Galajda, Demel (87. Horký). Trenér: Leon Dostalík. (rom, sch)

MUŽI
OP

16. kolo:

Písek - Frýdlant B 2:1, Smilovice B - Václavovice 1:2, Baška - Hukvaldy 0:7, Oldřichovice - Řepiště 0:1, Nebory - Ostravice 1:2, Bukovec - Palkovice 2:1.

22. kolo:

Písek - Hukvaldy 4:0, Václavovice - Řepiště 5:1, Metylovice - Ostravice 1:1, Frýdlant B - Palkovice 0:3, Lískovec B - Bukovec odloženo, Smilovice B - Nebory 4:1, Baška - Oldřichovice 2:3.

OS

24. kolo:

Milíkov - Kunčice p. O. 1:1, Chlebovice - Pržno 2:3, Janovice - Dobrá B 4:3, Fryčovice B - Vendryně B 3:2, Vojkovice - Nošovice 2:4, Sedliště B - Návsí 1:2.

29. kolo:

Vojkovice - Janovice 1:0, Sedliště B - Chlebovice 2:4, Návsí - Milíkov 0:0, Nošovice - Paskov 9:0, Vendryně B - Tošanovice 0:1, Pržno - Kunčice p. O. 0:5.