Souhrn fotbalového víkendu: Tři body zařídil záložník Motyčka

Region - Přesný zásah defenzivního záložníka Martina Motyčky rozhodl o šťastném vítězství třineckých fotbalistů na stadionu Břeclavi. Domácí celek okusil vůbec první letošní porážku na svém trávníku, Slezané brali tři body už posedmé za sebou.

14.5.2013

Snímky z utkání FRÝDLANT N. O. – DOLNÍ BENEŠOV 2:0 (1:0).Foto: Zdeněk Šrubař

MSFL

MSK BŘECLAV - FOTBAL TŘINEC 0:1 (0:1)

Třinec nezvládl první poločas v Orlové a moc dobře si nevedl ani v Břeclavi, kterou na podzim v domácím prostředí zdolal 3:1. Na stadionu, který byl dříve domovským stánkem kdysi druholigové Poštorné, mohl prohrávat. Hosty z Třince nejvíce pozlobil útočník Sasín, ale jejich síť nakonec nenapnul. Po Levčíkově centru mu brána byla malá, posléze zase nezvládl zakončení a nevymodlil si ani pokutový kop po souboji se stoperem Švecem. Tak, jak se Třinečtí na rozhodčí zlobili, že v jejich prospěch neodpískali penaltu v domácích duelech s Rosicemi a Hulínem, teď mohli být rádi, že arbitři nepřiřkli „desítku" Břeclavi. „Kdyby to bylo jedna nula, utkání by pro nás vyvíjelo mnohem hůř," uvědomil si záložník Třince Pavel Eismann.

Snímky z utkání MSK BŘECLAV - FOTBAL TŘINEC 0:1 (0:1).

VÍCE FOTOGRAFIÍ Z UTKÁNÍ NAJDETE V PŘILOŽENÉ GALERII.

Hráč, jenž měl prsty ve spoustě branek, se o vedení svého celku tentokrát nepřičinil. Matoušek hodil aut na Čtvrtníčka, ten míč přiťukl Motyčkovi, který vypálil levačkou nechytatelně k tyči. V tu chvíli nikoho nenapadlo, že se bude jednat o jedinou branku střetnutí. „Musím sportovně přiznat, že naše vítězství zapadá do kategorie šťastných. Soupeře mi je líto, odvedl proti nám velmi dobrou práci a svou hrou přispěl k vysoké kvalitě střetnutí," prohlásil trenér třineckého týmu Miroslav Kouřil.

Krátce po změně stran třinečtí hráči přidali z kopačky kapitána Malíře tečovanou střelou druhou branku. Pomezní odmával ofsajd, pojišťovací gól tedy neplatil. Druhou branku mohli zaznamenat Hupka, Gavlák a Malíř, jenomže jejich koncovka zůstala neplodná. „V prvním poločase jsme byli horším týmem, ale po změně stran jsme se zlepšili. Vytvořili jsme si několik čistých možností, nicméně další branku jsme z nich nakonec nevstřelili. Na brankové šance to skončilo nerozhodně tři tři," konstatoval ředitel třineckého klubu Karel Kula.

V sobotu dopoledne Třinec v tradičním čase vyrukuje na Kroměříž, která sbírá body potřebné k třetiligové záchraně. Naproti tomu Třinečtí budou usilovat o osmé vítězství v řadě, kterým se mohou ještě více přiblížit k vytouženému postupu do Národní ligy. „Nepochybujeme o své síle, ale do každého utkání chceme jít s pokorou a v plné koncentraci," poznamenal Eismann.

Branka: 39. Motyčka. Rozhodčí: Šenkýř, ŽK: Šenk, Simandl – Matoušek. Diváci: 150.

Třinec: Bruk – Joukl (71. Kyselý), Hupka, Švec, Eismann – Motyčka, Matoušek – Juřena, Čtvrtníček, Malíř (90. Klimas) – Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil. (rom)

Ševci dostali ve Stovkách šest gólů

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – FASTAV ZLÍN B 6:0 (3:0)

Takovou kanonádu frýdecko-místečtí fanoušci už dlouho na stadionu ve Stovkách nezažili. Valcíři totiž svému soupeři nasázeli půltucet branek.

VÍCE FOTOGRAFIÍ Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE!

A z počátku to na vysokou porážku mladých Ševců vůbec nevypadalo. Hosté se prezentovali jako velmi dobře připravený tým, který navíc v posledním kole zdolal v domácím prostředí silný Prostějov (4:3). „Půlhodiny jsme domácí přehrávali, dostali jsme se do dvou tří gólových příležitostí, ty jsme však neproměnili," posteskl si trenér zlínské juniorky Jaroslav Švach nad nízkou produktivitou. Hlavně šance Kurtina z 23. minuty volala po gólu. Domácí naštěstí podržel brankář Prepsl. O tři minuty později udeřilo ale na druhé straně. Pešek odcentroval míč z pravé strany, Teplý šel do souboje s brankářem Dostálem, který na míč pořádně nedosáhl a pro Gulajeva nebyl problém zasunout míč do prázdné brány – 1:0. Valcíře gól nakopl a ještě do poločasu zasadili svému soupeři další dva údery. Ten druhý po Mozolově průniku přidal Teplý, na 3:0 zvyšoval krásnou ranou Gulajev. „Soupeř ze dvou na první pohled nevinných akcí dvakrát skóroval. Díky tomu se domácí uklidnili a postupně převzali taktovku," líčil Švach. „Zlín u nás nezačal špatně, ale tak se vyvíjí vlastně každé utkání. Oba celky chtěly, utkání bylo zpočátku vyrovnané. Rozhodla pak první branka, u té jsme byli šťastnější, ale od té chvíle jsme hru kontrolovali a byli lepší," podotkl frýdecko-místecký kouč Milan Duhan.

Ve druhé půli již Valcíři hru zcela opanovali. „Vyklidili jsme pole a na hřišti se nenašel nikdo, kdo by mužstvo povzbudil a vyhecoval," vypozoroval zlínský kouč. Důkazem toho byly další tři góly v hostující síti, o které se postupně postarali Teplý, Mozol a Pešek. „Náš tým má na to, aby ty góly dával. V každém zápase si kluci vypracují spoustu šancí. To, že je nedáváme, je holý fakt. O to více mě těší, že to dnes hráči protrhli, pomůže jim to v dalších zápasech, které nás ještě čekají," dodal po utkání Duhan.

Na fotbalisty Frýdku-Místku čeká už zítra dohrávka 19. kola, kdy na domácím pažitu hostí nebezpečnou Orlovou. Utkání začíná ve Stovkách v 17 hodin. „Snad se nám do sestavy vrátí již Petr Literák, který od zápasu se Slováckem laboruje s kolenem. Měl by přibýt také Cesnek, který teď kvůli kartám hrát nemohl," řekl frýdecký lodivod.

Branky: 26. a 43. Gulajev, 38. a 50. Teplý, 60. Mozol, 81. Pešek. Rozhodčí: Fojt – Julínek, Podaný. ŽK: Gulajev – Šembera, Kurtin. Diváci: 490.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Coufal, Korneta, Žídek – Pešek, Mozol, Talián (66. Juříček), Ceplák (73. Prokeš) - Teplý, Gulajev (76. Skotnica). Trenér: Milan Duhan. (sch)

DIVIZE – skupina E

Remízu trefil Pařenica

MFK KARVINÁ B – LÍSKOVEC 1:1 (0:0)

Divizní fotbalisté Lískovce uhráli na horké půdě karvinské juniorky cenný bod.

Snímky z utkání MFK KARVINÁ B – LÍSKOVEC 1:1 (0:0).

Oba celky si byly dobře vědomi svého postavení v tabulce, i proto Karvinští využili možnosti postavit do základní sestavy několik áčkových hráčů, kteří ovšem za druholigový celek až tolik pravidelně nenastupují. Hosté přijeli pouze s dvanácti hráči do pole a dvěma brankáři, ani to domácím nepomohlo.

Takřka u všeho v celém průběhu zápasu byl vemi aktivní a technicky velmi dobře vybavený domácí záložník Richard Vaclík. Už v 5. minutě trefil ze standardky tyčku a ve 28. minutě to zkoušel znovu z přímého kopu a brankář Polach měl co dělat, aby míč vyrazil na roh. „V první čtvrthodině jsme byli pod velkým tlakem, poté se ale hra vyrovnala," hodnotil první půli hostující trenér Jiří Krejčí. Až v 50. minutě po závaru v pokutovém území hlavičkoval Vaclík do tyče a odražený míč poslal do sítě Limanovský. Poté přišla na řadu spousta neproměněných loženek domácího celku, kdy neuspěli postupně Limanovský, V. Cverna či Cudrák. V 77. minutě začala možná i první pořádná akce Lískovce, po které málem hlavičkoval do vlastní sítě Pavlík. Následoval roh, po kterém se ke křižné střele dostal střídající Pařenica a bylo srovnáno – 1:1. Poslední velkou šanci měl pět minut před koncem zápasu domácí Vaclík. Tváří v tvář gólmanovi Polachovi však zklamal a dokonce netrefil ani branku. „Je to pořád dokola. První poločas nebyl nic moc. Ve druhém jsme začali lépe kombinovat, hráli více po stranách a takřka pětatřicet minut jsme soupeře drželi na jeho půlce. Po úvodním gólu jsme ale zahodili minimálně čtyři tutovky a soupeř nás potrestal po odraženém balonu z rohu. Je to obrovská a hlavně naprosto zbytečná ztráta," neskrýval rozčarování karvinský trenér Jindřich Dohnal. „Náš tým zaslouží pochvalu, jelikož jsme nastoupili proti velmi těžkému soupeři, se kterým se podařilo uhrát bod," dodal po zápase hostující trenér.

Branky: 50. Limanovský – 78. Pařenica. Rozhodčí: Boček, ŽK: 2:3. Diváci: 20.

Lískovec: Polach – Maléř, Hrdlička, Knapp, Dvořák – Škorík – Fasuga (60. Pařenica), Šrámek, Němec, Mikulenka – Václavík (89. Pánek). Trenér: Jiří Krejčí. (čin, sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

Hosté opět nevyhráli

KRNOV - FRÝDEK-MÍSTEK B 1:1 (0:0)

Snímky z utkání KRNOV - FRÝDEK-MÍSTEK B 1:1 (0:0).

Hostující fotbalisté sice po 424 minutách konečně v krajském přeboru skórovali, k vítězství ale Javorkova rána nakonec nevedla.
Do utkání vstoupili lépe hráči z Frýdku-Místku. Vyhrávali osobní souboje a jen zřídkakdy pustili Krnovské na svou polovinu. Pak se domácí přeci jen osmělili a mezi 15. a 18. minutou bylo kolem branky hostů pořádně horko. Nejprve se vyznamenal brankář Tesarčík, když vytlačil přímý kop Klementa na roh. Poté přišla série centrů do šestnáctky hostů, ale obrana Valcířů vždy balón odvrátila. V 19. minutě mohl skórovat Šmahaj, tomu však samostatný únik zmařili vracející se Ondra s Hudským. Gólu se hosté dočkali až po změně stran. Skotnica utekl o levé straně a přes bránící hráče odcentroval. Míč letěl napříč šestnáctkou, kde přesně našel nabíhajícího Javorka. Ten jej trefil z první křižně k levé tyči – 0:1. Když už to vypadalo, že si hosté nadějné vítězství přeci jen z krnovské půdy odvezou, vyrovnal v 88. minutě Daříček.

Branky: 88. Daříček – 59. Javorek. Diváci: 136.

Frýdek-Místek B: Tesarčík – Musiol, Prokeš, Junga, Kovalík – Foukal (78. Šigut), Střalka, Juříček, Javorek – Skotnica (71. Neumann), Šmahaj (91. Preči). Trenér: Karel Orel. (hab)

Frýdlant si vyšlápl na lídra

FRÝDLANT N. O. – DOLNÍ BENEŠOV 2:0 (1:0)

Snímky z utkání FRÝDLANT N. O. – DOLNÍ BENEŠOV 2:0 (1:0).

VÍCE FOTOGRAFIÍ Z UTKÁNÍ NAJDTE V PŘILOŽENÉ GALERII.

Fotbalisté Frýdlantu se lídra krajského přeboru vůbec nezalekli a po dobrém výkonu se nakonec radovali ze zisku tří bodů.
Domácí série bez obdržené branky má dalšího pokračování (Jež nedostal gól 367 minut, pozn. red.). Výhra je však o to cennější, jelikož se zrodila nad osmnáctkrát po sobě neporaženým Dolním Benešovem, který momentálně krajskému přeboru vévodí. První změnu skóre zařídil krátce před přestávkou Papřok, který chytrým lobem přehodil hostujícího gólmana. Po změně stran se dvakrát blýskl brankář Jež, který nedovolil hostům vyrovnat. V 60. minutě se do míče opřel Fajčák a domácí příznivci mohou podruhé v zápase slavit. „Utkání bylo odehráno dobře hlavně po taktické stránce. V útočné fázi jsme dokázali překonávat soupeřovu obranu. Také nám v důrazu pomohl ten těžký terén. Pochválit je třeba i našeho brankáře, který nás podržel," řekl po utkání domácí kouč Josef Sláma.

Frýdlantští fotbalisté si ale příliš neodpočinou, jelikož už zítra hostí v dohrávce 16. kola na svém hřišti od 17 hodin Český Těšín.

Frýdlant n. O.: Jež – O. Liška, D. Liška, Střižík, Březina – Papřok, Žáček (87. Jucha), Fajčák, Ursini (86. T. Němec) – Mandičák, M. Němec (89. Mendrek). Trenér: Josef Sláma. (sch)

I. A TŘÍDA – skupina B

Brušperk zaváhání vedoucí Vendryně nevyužil naplno

Region – Pořadí na čele tabulky I. A třídy, skupiny B, zůstává i po posledním kole nezměněno. Fotbalisté Vendryně sice prohráli nečekaně v domácím prostředí se Šenovem, Brušperk ale jejich zaváhání nedokázal naplno využít, když v Bystřici pouze remizoval. Velké starosti se záchranářskými pracemi čekají nejspíš fotbalisty Raškovic a Starého Města.

Vratimov - Čeladná 3:2 (0:1). Utkání se nakonec odehrálo na velice těžkém a promoklém terénu. Již v 8. minutě podržel Neuwirth míč u lajny, následoval centr na Feherváriho, který až napodruhé dopravil míč za záda domácího gólmana. Domácí se osmělili po půlhodině hry, ale Kašuba si Cupera nepřišel. Hosté mohli udeřit krátce po přestávce, ale Kunzovu střelu vyráží gólman Kubala na břevno. A tak udeřilo až v 77. minutě. Střídající Maceček si narazil míč s Kunzem a kanonýr hostí zvyšoval vedení hostí na 2:0. Radost hostí trvá jen pár vteřin, jelikož domácí hned z rozehrávky snižují na rozdíl jediné branky. V 83. minutě se hosté hodně hněvali na hlavního rozhodčího, který po faulu Indry pískl desítku. Ani mohutné protesty hostujících hráčů nakonec jeho verdikt nezměnily a tak bylo následně srovnáno na 2:2. Domácím narostla křídla a v 86. minutě převrátil misky vah na vratimovskou stranu Svěnčík.

Čeladná: Cuper – Machanec, Indra, Rusnok, Drevňák – Pyšno (69. Maceček), Bláha, Fehervári, Kunz – Neuwirth, Valigůra. Trenér: Petr Nesrsta.

Smilovice – Stará Bělá 4:0 (4:0). V zápase hraném na umělé trávě v Třinci se všechno podstatné událo už v prvním poločase. Skóre otevřel Štvrtňa, jehož přesným centrem našel Ganczarczyk. Posléze Smilovičtí rozehráli další akci, na jejímž konci byla přihrávka do pokutového území a vlastní branka jednoho z hostujících hráčů. A to nebylo zdaleka všechno – do poločasu dvakrát předvedl své kanonýrské schopnosti Ganczarczyk, který v koncovce prokázal klid a přehled. Po změně stran fotbalisté Smilovic polevili, ale na výsledku se už nic nezměnilo. „Po změnách v sestavě nám nějak začala váznout souhra, kazili jsme jednoduché přihrávky. Hosté několikrát zahrozili, ale brankář Bašanda byl vždy na správném místě," poznamenal hrající trenér Smilovic Jaroslav Goj.

Smilovice: Bašanda – Placzek, Goj, Bodeček, Buzek (46. Machala) – Baron, Štvrtňa, Dytko, Topiarz (35. Klár), Opluštil – Ganczarczyk (46. Divina). Trenér: Jaroslav Goj.

Bystřice - Brušperk 2:2 (2:0). Domácí se s favoritem vůbec nepárali a v úvodní části střetnutí ho jednoznačně přehrávali. Hosté mohli děkovat rozhodčímu, že po střele Kluze a následné ruce jednoho z obránců na brankové čáře nevytáhl červenou kartu a neodpískal pokutový kop. Bystřici pomohl ke dvougólovému trháku Faruga – nejprve od rohového praporku přesně našel hlavu Ciencialy, který se mohl radovat z prvního gólu a o několik minut později parádně zacílil do šibenice. Po změně stran Bystřičtí o slibný náskok přišli. Hosté z Brušperku se po změně stran zlepšili a v 54. minutě snížil z dorážky Vodvářka. Když v 67. minutě srovnal stav Galajda, začínalo se prakticky odznova. Šance na vítězství se naskytly pak oběma týmům, ale ty si nakonec rozdělily po bodu. „S remízou bych měl být spokojený, ale nejsem. První poločas byl výborný, ale v druhém naše hra upadla do sotva průměrné šedi," mračil se trenér Bystřice Miloš Koloničný.

Bystřice: Gaszczyk – Rusz (77. Drong), Bauman, Samek, Cienciala – P. Sikora (46. Teofil) – Aleš Kluz, Faruga, Sniegoň (54. Staniek) – Lachowicz, Noga. Trenér: Miloš Koloničný.

Brušperk: Drobec – Cigánek, J. Makúch, Vančo, Manďák – Vodvářka, Blahut, Polášek, Demel – Koval, Šlesinger. Trenér: Leon Dostalík.

Vendryně - Šenov 1:4 (1:1). Poté, co si Broda, který se vrátil do sestavy po vypršení trestu, naskočil na přímý kop a umístěnou hlavičkou rozjásal domácí příznivce, to vypadalo, že vedoucí celek I. A třídy našel cestu z jarní krize. Zvlášť, když jeho hráči oplývali aktivitou a připravovali si jednu tutovku za druhou. Jenomže trápení neskončilo – jeden z hostů vyrovnal dalekonosnou střelou. Po obrátce fotbalisté Šenova přidali další tři branky a nakonec si odvezli výrazné vítězství. Mimo jiné i proto, že jejich protihráči byli s koncovou na štíru. „Kluci dělali, co mohli, nemohu jim nic vytknout. Problém vidím v tom, že soupeř po vyrovnání ožil a pak začal být živější a živější," všiml si trenér poražených Zdeněk Černek.

Vendryně: Fuják – Walek, Chlebek, Sostřonek, Mikula – P. Kohut, Broda, Repaský (70. Fojcik), Gurecký (55. Martinčík) – Ploszek (55. Kajfosz), L. Stoszek. Trenér: Zdeněk Černek.

Dolní Lutyně – Raškovice 2:0 (0:0). Domácí fotbalisté se po víkendové výhře nad Raškovicemi plnohodnotně začlenili do boje o udržení se v I. A třídě. Ztrátu na celky před nimi už dohnali. „V první půli jsme nehráli moc dobře, předtím v Brušperku jsme předvedli úplně jiný, lepší výkon," konstatoval trenér dolnolutyňského celku Lubomír Begany. Přesto to byli domácí, kteří mohli udeřit, ale Havlásek ztroskotal nejdříve na brankáři Kopeckému, podruhé střílel zase nad. Nástup do druhé půle vyšel lépe domácím. Dva bleskové góly v rozmezí čtyř minut nastartovaly obrat v utkání. „Herní projev se zlepšil, už to bylo více o pohybu a dalo se na fotbal dívat," pochvaloval si domácí kouč. Raškovice se po dvojitém úderu probraly, vylezly z obranné ulity a snažily se o korekci stavu. Kýženého gólu se ale hosté nedočkali. „Ve Vendryni jsme sehráli daleko lepší utkání. Těžko se dostáváme do šancí, hodně ztrácíme míče. Poločas jsme ještě uhráli, ale poté byli domácí lepší. Na 2:0 jsme dostali gól po hrubé chybě Klimka," řekl k zápasu raškovický trenér Petr Bauman.

Raškovice: Kopecký – Klimek, Drozd, Šalata – J. Škapa (46. R. Škapa), Juřica, Feike, Špadt, Glembek – Kacíř, Paleček. Trenér: Petr Bauman. (rom, sch)

I. B třídy

Region – Fotbalisté Dobré poprvé na jaře naplno bodovali, když v domácím prostředí zdolali hráče z Horní Suché.

I. B třída – skupina B

Klimkovice - Lučina odloženo. Vytrvalý víkendový déšť nakonec oba celky na hřiště v Klímkovicích nepustil. Družstva se domluvila na náhradním termínu, a to ve čtvrtek 16. května od 17 hodin.

I. B třída – skupina C

Dobrá – Horní Suchá 3:1 (2:1). Souboj celků z vrchní poloviny tabulky dopadl nakonec lépe pro domácí fotbalisty. Ti tak ukončili pětizápasové čekání na vítězství. Samotný zápas se začal lépe pro hráče z Horní Suché, když se po trestném kopu prosadil Baránek. Dobrá ale ještě do poločasu zásluhou Bednárka s Damkem otočila stav ve svůj prospěch. Třetí úspěch domácího celku pak přidal střídající Koloničný. „Je to vlastně naše první jarní vítězství, které, věřím, že klukům do dalších zápasů pomůže. Také bylo důležité, že jsme neinkasovali ze hry," dodal po utkání domácí kouč Tomáš Zářický.

Dobrá: Glogar – Šmahaj, Zicha, Imričko, Bednárek – Knöbel, Pietroszek (55. Koloničný) – Filipčík (89. Gryžboň), Palarčík (70. Platoš), Damek - Rajnoch. Trenér: Tomáš Zářický.

Dobratice – ČSAD Havířov 2:4 (1:3). Samotné utkání začalo opravdu zhurta. Šanci hbitého Čermáka zachránili domácí zadáci na poslední chvíli, míč se přesunul na polovinu hostí, kde se pískala standardka. Marek Causidis následně posunul míč svému bratru Mariánovi a domácí šli do vedení. Vzápětí se v dobrých šancích ocitl ještě F. Zeman, gólman Havířova svůj celek ale podržel. Ve 27. minutě hosté podnikli rychlý protiútok a Čermák započal svůj střelecký koncert v zápase – 1:1. Neuplynuly ani dvě minuty a hostující útočník střelou podél vybíhajícího Pielesze obrátil průběh střetnutí ve prospěch Havířova. Ještě do poločasu aktivně hrající favorit zvýšil po Hánlově střele do prázdné branky již na 1:3. I druhou půli začali lépe hostující fotbalisté, ale udeřilo naopak na druhé straně. To další spolupráce bratrů Causidisových končí druhou brankou za Smětákovými zády. Tentokráte se do černého trefil Marek Causidis. Naději domácím vzala 61. minuta. Po faulu Pielesze se pískala penalta, kterou s přehledem proměnil Čermák. Stejnou výhodu měli nakonec i domácí, ale F. Zeman penaltu kopl špatně.

Snímky z utkání Dobratice – ČSAD Havířov 2:4 (1:3).

Dobratice: Pielesz – Béla, L. Klesniak, Kolář, Světlík – I. Klesniak (55. Liberda), Marián Causidis, Marek Causidis, Lýsek – F. Zeman (76. Bortlíček), M. Dobiáš (82. Ševčík). Trenér: Marián Korabík.

Staříč – Nýdek 1:3 (1:1). Derby fotbalistům Nýdku nesvědčí. Proti Hnojníku, Jablunkovu a Hrádku neuhráli jediný bod. Cenné vítězství se jim povedlo přivézt ale ze Staříče, kde se jen tak nevyhrává. Nýdku se povedl vstup do utkání, Mazurek vyslal na zteč zkušeného A. Kantora a ten nezaváhal. Domácí hráči smazali manko před přestávkou, pomohla jim k tomu křídelní akce Malého, centr a přesná hlavička Volného. Po změně stran góly stříleli už jen hosté. O první se postaral obránce Hadrava, který se trefil hlavou po rohovém kopu. Posléze Nýdečtí podnikli rychlou akci zakončenou brankou Spratka. „Všichni hráči podali výborný výkon, vyhráli jsme zcela zaslouženě," prohlásil vedoucí nýdeckého mužstva Tomáš Michalík.

Staříč: Smetana – Řezáč, Váňa, Jukl, Merta – Malý, Kocich (26. Kačmarčík), Kolek, Prokop (76. Blahuta), Strakoš - Volný. Trenér: Martin Blahuta.

Nýdek: J. Kantor – Cienciala, Hadrava, Tlacháč, Raszka (46. Labaj) – Spratek, Frýda, Mazurek, Sliž – A. Kantor (72. D. Cieslar), Přibyla. Trenér: Pavel Mazurek.

Zápasy: Sedliště – Fryčovice, Hrádek – Hnojník a Jablunkov – Mosty byly kvůli nepříznivému počasí odloženy.

I. B třída – skupina D

Jeseník n. O. - Kozlovice odloženo. Utkání bylo nakonec z důvodu neregulérního terénu odloženo. (rom, sch)

MUŽI

OP

18. kolo: Písek - Metylovice 3:0, Smilovice B - Řepiště 2:1, Baška - Ostravice 0:5, Oldřichovice - Palkovice 2:5

19. kolo: Hukvaldy - Frýdlant B 7:0.

23. kolo: Baška - Písek odloženo, Oldřichovice - Smilovice B 1:6, Nebory - Lískovec B odloženo, Bukovec - Frýdlant B 3:2, Palkovice - Metylovice 3:0, Ostravice - Václavovice 1:1, Řepiště - Hukvaldy 0:5,

OS

25. kolo: Návsí - Vojkovice 1:1, Nošovice - Fryčovice B 6:0, Vendryně B - Janovice 1:0, Dobrá B - Chlebovice odloženo, Pržno - Milíkov 2:1, Kunčice p. O. - Paskov odloženo.

30. kolo: Kunčice p. O. - Dobrá B 3:2, Tošanovice - Nošovice 0:1, Paskov - Návsí 2:5, Milíkov - Sedliště B 3:1, Chlebovice - Vojkovice 2:1, Janovice - Fryčovice B 3:1.

Obchod - Obchod Nákupčí 15 000 Kč

Nákupčí NÁKUPČÍ SPECIALISTA/KA (ZamK). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A02 z:24/1/2018 (ZamK), Požadujeme znalost korejského jazyka slovem i písmem., Nabízíme podnikové stravování, příspěvek na dopravu., Kontakt e-mailem ostrava@bbv-ak.cz. Pracoviště: Hyundai dymos czech, s.r.o.. - pracoviště průmyslová zóna nošovice, Hyundai, č.p. 700, 739 51 Dobrá. Informace: Martina Hrabcová, .

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 21 000 Kč

Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení AUTOPRODEJCE/KYNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A16 a:14/8/2018, Požadujeme vyučený, min. 1 rok praxe, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík, naprostá spolehlivost, flexibilita, slušné vystupování, zodpovědnost, komunikativnost, schopnost učit se novým věcem, znalost práce na PC; pracovní doba 09-17,00 hod., Kontakt telefonicky, e-mailem viz výše.. Pracoviště: Eu-cars prodej a servis, s.r.o. - provozovna místek, Čelakovského, č.p. 2295, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Petr Frank, +420 603 537 077.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Psycholog 13 010 Kč

Psychologové PSYCHOLOG. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13010 kč, mzda max. 16965 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A11 z:15/8/2018, Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok, s možností prodloužení na neurčito., Požadujeme: , - VŠ vzdělání v oboru psychologie, - kladný vztah k dětem (děti s extrémními poruchami chování), - pracovitost, loajalitu, bezúhonnost., Rozvrh pracovní doby: , - po-pá, ranní, odpolední., Zaměstnanecké výhody: , - výhody FKSP, příspěvek na obědy, 40 dní dovolené, po 3. měsících možnost přiznání osobního ohodnocení., Vhodné i pro absolventy škol., Životopisy zasílat na e-mail: reditel@vum.cz. Pracoviště: Výchovný ústav a školní jídelna ostrava - hrabůvka, slezská 23 - pracoviště frýdek-místek, 28. října, č.p. 1885, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Veronika Stařičná, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 22 500 Kč

Sociální pracovníci specialisté v azylových domech, probačních střediscích, nápravných a jiných zařízeních TERÉNNÍ KLÍČOVÝ PRACOVNÍK-CE. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A11 z:15/8/2018, V případě zájmu zasílejte životopis a motivační dopis na e-mailovou adresu: m.vrbovska@slezskadiakonie.cz, nejpozději do 19. 8. 2018., Do předmětu e-mailu napište "VŘ, Frýdek-Místek"., Požadujeme:, - vzdělání dle § 110 zákona o soc. službách - VŠ/VOŠ vzdělání v oboru sociální práce či příbuzných oborech, daných zákonem, - samostatnost, nekonfliktnost, rozhodnost, dovednost pracovat v týmu, - trestní bezúhonnost, - kladný vztah k cílové skupině uživatelů: osoby ohrožené sociálním vyloučením., Náplň práce: , - podpora klienta ve vyhledávání/udržení vhodného bydlení/získání bydlení, - podpora klienta v řešení dluhové problematiky, - komunikace s místní samosprávou a podpora klienta v této komunikaci, - podpora klienta v plnění rodičovské odpovědnosti - komunikace s pediatrem, se školou, péče o volný čas dětí apod. , - podpora klienta v získávání pracovních návyků.. Pracoviště: Slezská diakonie, pracoviště frýdek-místek, Kostikovo náměstí, č.p. 646, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Michaela Vrbovská, +420 737 212 774.

Oceláři porazili Vítkovice (v modrém) i podruhé. Zápas měl slušné tempo.
13

Letní hokejové dvojderby ovládl Třinec

Do Frýdlantu nad Ostravicí dorazí v rámci 1. kola MOL Cupu fotbalisté Frýdku-Místku.

Frýdlant se pokusí favorita zaskočit

Oceláři v prvním derby vynulovali Vítkovice

FOTOGALERIE/ První derby v přípravě i celé sezoně opanovali hokejisté Třince. Tým kouče Václava Varadi vyhrál na ledě Vítkovic 3:0, když své trefy rozložil rovnoměrně do všech tří třetin.