II. liga

Třinec – Ústí nad Labem 1:2 (0:2) - podrobnosti k zápasu se dočtete zde

Branky: 79. Nekuda – 8. a 33. Holek. Rozhodčí: Lerch – Filípek, Mencl. ŽK: Hanus, Gavlák, Lisický, Malíř – Dvořák, Martykán. Diváci: 528

2liga

MSFL

Frýdek-Místek - Ostrava B 1:0 (0:0) - snímky ze zápasu ve fotogalerii

Stíhací jízda frýdecko-místeckých fotbalistů nadále pokračuje. Valcíři díky brance kapitána Staňka porazili juniorku Baníku a na vedoucí Holici ztrácí stále pouhé tři body.

Hosté se na jaře výsledkově trápí, takže nebylo ani divu, že si do Stovek přivezl trenér Milan Chalupa několik hráčů z prvoligového áčka. „My tak neměli ani strach z jejich posil, ale spíše z toho, že si Baník na nás dost věřil. Věděli jsme, že v jejich týmu je spousta mladých technicky dobře vybavených fotbalistů,“ prozradil předzápasové úvahy domácích trenérů asistent Karel Orel. V první půli udávali tempo hry domácí hráči, leč scházelo jim jediné, a to přesné zakončení. „Do zápasu jsme vstoupili velice koncentrovaně a odhodlaně. Na klucích bylo vidět obrovské nasazení a touha utkání zlomit ve svůj prospěch. Bohužel se nám nedařilo proměnit v gól několik šancí, které jsme si připravili,“ hodnotil průběh první pětačtyřiceti­minutovky Karel Orel.

Předzápasové statistiky dávaly do role favorita zcela jasně domácí celek, kterým se na mladé Baníkovce daří. „Statistiky sice vyznívají lépe pro Lipinu, ale ty juniorky bývají vždy nevyzpytatelné. My jsme se o tom měli na jaře možnost přesvědčit ve Zlíně. Od té doby jsme ale odehráli již několik výborných zápasů, takže jsme věřili, že po změně stran ten gól dáme a vyhrajeme,“ dodal Orel. Domácí fanoušci se vytouženého gólu přeci jen dočkali. Museli si na něj ale počkat až do 85. minuty, kdy se po skrumáži před hostující brankou prosadil kapitán Staněk.

Valcíři jsou tak stále druzí, tři body za vedoucí Holicí, která zvítězila na hřišti zlínské juniorky 3:1. V dalším kole zajíždí svěřenci trenéra Milana Duhana opět na Hanou, když jejich soupeřem bude olomoucká Sigma B. Zápas s průběžně čtvrtým celkem tabulky začíná v neděli 29. dubna od 10.15 hodin. „Po psychické stránce je velice důležité, že se utkání s Baníkem zvládlo. V Olomouci nás opět nečeká vůbec nic lehkého, podle mě půjde ještě o kvalitnější tým, než jsme hráli teď s Baníkem. Navíc jejich áčko hraje už v pátek na Spartě, takže se dá předpokládat, že se v sestavě několik áčkařů objeví,“ myslí si Karel Orel.

Branka: 85. Staněk. Rozhodčí: Šenkýř. ŽK: Förster – Cverna, Kukec, Skoupý. Diváci: 1026.

Frýdek Místek: Prepsl – Švrček, Wozniak, Staněk, Literák – Biolek (66. J. Prokeš), Cesnek, Förster (83. Chýlek), Grussmann (73. Kostorek) – Soukup, H. Prokeš. Trenér: Milan Duhan. (sch)

msfl

Divize E

Mohelnice - Lískovec 0:0

Divizní Lískovec uhrál v neděli odpoledne na hřišti Mohelnice bezbrankovou remízu.

Bílý balet z Lískovce si přivezl z horké půdy v Mohelnici cenný bod. Výsledek odpovídá dění na hřišti, když za celý zápas si oba celky vytvořily pouze po dvou slibných příležitostech. Za hosty v prvním poločase orazítkoval Holý tyč a v závěru Šrámek v nadějné šanci přestřelil. Lískovecké navíc potěšila skutečnost, že žádný z celků, které jsou v tabulce pod nimi, nevyhrál, a tak na poslední Slavičín má nyní dvanáctý Lískovec již náskok šesti bodů. V příštím kole přivítají svěřenci trenéra Onufera v domácím prostředí Brumov a jistě se ziskem tří bodů pokusí přiblížit klidnému středu tabulky.

Lískovec: Rohel – Dvořák, Sornat, Žídek, Staník – Čerňák, Mikulenka – Klimas (87. Hlavatík), Šrámek, Holý (90. Faruga) – Broulík (89. Maléř). Trenér: Miroslav Onufer. (zd)

divize e

Krajský přebor

Hradec nad Moravicí - Janovice 9:0 (3:0)

Fotbalisté Janovic dostali v zápase krajského přeboru tvrdý direkt, když na hřišti Hradce nad Moravicí devětkrát inkasovali.

Hosté nastoupili bez tří hráčů základní sestavy a celý první poločas dokázali se soupeřem držet krok. Dá se říct, že v první půli dosáhli domácí dvou šťastných branek. Za klíčový okamžik lze považovat 55. minutu, kdy se školácky nechal vyloučit Juříček. Hradečtí si následně vytvořili tlak a mimořádně se jim začalo dařit i střelecky. Snad z každého střeleckého pokusu vstřelili branku a hosté jen očekávali závěrečný hvizd jako vysvobození.

Janovice: Kozel – Matyášek, Drozd, Rusek, Juříček – Biegun, Škorík, Pařenica, Karásek – Sasýn (60. Hroch), Č. Roháček. Trenér: Jiří Hořínek. (zd)

Frýdlant nad Ostravicí - Rýmařov 4:3 (1:2)

Fotbalisté Frýdlantu, hrající krajský přebor, rozšířili svou bilanci bez porážky již na sedm utkání v řadě. O uplynulém víkendu to odnesl v přestřelce Rýmařov.

Hostující fotbalisté přijeli do Frýdlantu povzbuzeni ziskem nečekaného bodu ze hřiště adepta na postup do divizní soutěže – Polanky. Jako první šli ale do vedení domácí. To běžela 12. minuta, kdy Fajčák dostal ideální míč od Šiguta a nedal hostujícímu brankáři šanci. Radost domácích fanoušků ale příliš dlouhého trvání neměla. O tři minuty později se dokázal prosadit Holčák. To však ze strany Rýmařova nebylo vše. Ve 20. minutě totiž převážil misku vah na svou stranu M. Furik a hosté poločas ve Frýdlantu překvapivě vyhráli 2:1. „Utkání jsme nezačali špatně, jenže soupeř se brzy otřepal. Závěr poločasu se hrál zcela v jejich režii,“ přiznal kouč domácího celku Josef Sláma.

Poločasová domluva jeho svěřencům výrazně pomohla. Po hodině hry nejprve vyrovnal Šigut, když si nejvýše vyskočil na roh Papřoka. V 65. minutě zahrával standardní situaci Žáček a Fajčák poslal podruhé v zápase Frýdlant do vedení. To navýšil v 75. minutě M. Němec, který byl v pokutovém území faulován a sám pak proměnil i nařízenou penaltu. Hosté se v závěru střetnutí zmohli už jen na zkorigování nepříznivého stavu, když se v 87. minutě prosadil Šrom. „Jsem rád, že kluci pokračují na vítězné vlně. Po prohraném poločase jsem už měl totiž obavy, ale musím hráče za jejich přístup po změně stran pochválit,“ řekl po utkání Josef Sláma.

Frýdlant n. O.: Jež – Liška, Slavík, Korneta, T. Němec (37. Žáček) – Papřok, Šigut (80. Křiva), Březina, Ursini – Fajčák (86. Střižík), M. Němec. Trenér: Josef Sláma. (sch)

kraj

I.A třída, skupina B

MFK Frýdek-Místek B – TJ Smilovice 3:3 (2:2)

Frýdecko-místecká juniorka se poprvé v jarní části I. A třídy představila na přírodním trávníku chlebovického areálu. Za soupeře měli ale Valcíři velmi ambiciózní celek Smilovic, který před utkáním figuroval na průběžné čtvrté příčce tabulky. „Domácí jsou sice favoritem, nicméně stará fotbalová pravda říká, že každé střetnutí začíná od stavu nula nula. My se jim úlohu favorita budeme snažit znepříjemnit. Pokusíme se je o nějaký ten bod obrat," hlásal ještě před utkáním hostující trenér Pavel Smatana.

Také domácí kouč měl na hru svého soupeře komplimenty. „Smilovičtí jsou velmi silným a fotbalově zdatným soupeřem. Na jaře ztratili body pouze s Senovém a jasně tak ukazují, že jdou za svým cílem skončit do třetího místa," řekl Tomáš Zářický.

Samotný duel začali aktivněji domácí, kteří již v 6. minutě měli možnost jít do vedení. To by však Javorek musel po Schustríkově přiťuknutí překonat výborně vyběhnuvšího gólmana Bašandu. Poté se ke slovu dostali také hosté. Jenže ani nepříjemná střela zkušeného Klara, ani průnik L. Kohuta, nakonec brankou neskončily. Udeřilo až ve 29. minutě. To domácí podnikli rychlý brejk, kdy si Schustrík vyměnil míč s Molnárem a spolupráce těchto dvou slovenských záložníků skončila brankou prvně jmenovaného.

Síly v rychlém přechodu do útoku prokázali Valcíři ještě ve 38. minutě. To se urval po pravé straně Chýlek a krásným lobem nedal brankáři Bašandovi šanci – 2:0. V této chvíli to vypadalo, že o vítězi šlágru kola je rozhodnuto. Leč hosté zbraně skládat předčasně rozhodně nechtěli. Ve 39. minutě se opřel krásně do míče Hromada a domácí hráči jen přihlíželi, jak míč zapadl k levé tyči Murínovy branky. Krátce před přestávkou napřáhl J. Topiarz a v hostujícím táboře bylo opět veselo – 2:2. „V první půli jsme sice dokázali vstřelit dvě branky, ale pokud se týče defenzivní činnosti, tak jsme ve středu pole měli, řeknu-li to lapidárně, díru neboli průchoďák," hněval se na své svěřence domácí kouč Tomáš Zářický, který v poločasové přestávce provedl hned dvě změny v sestavě.

A právě střídající Ostrák poděkoval svému trenérovi za důvěru po osmi minutách pobytu na hřišti, když zužitkoval nezištné přihrávky z levé strany od Jiřího Prokeše – 3:2. Vzápětí mohl domácím pojistit vedení Chýlek, jenže dopadl stejně neúspěšně, jako na druhé straně nepřesně zakončující Lukáš Kohut. Hosté se přeci jen dočkali zaslouženého vyrovnání. V 77. minutě ještě Topiarzovu střelu Murín stačil vyrazit, na dorážku dobíhajícího Cupka ale již ochránce domácí svatyně nestačil – 3:3. Frýdečtí jsou i přes ztrátu dvou bodů v tabulce na první pozici, když na druhou Starou Bělou mají šestibodový náskok. „Poté, co Ostrák po přestávce zvýšil na 3:2, měla dle mého názoru vliv na utkání Chýlkova neproměněná tutovka. Náš nepřesvědčivý výkon ovšem nemůže snížit kvalitu soupeře. Smilovice se u nás představily ve velice dobrém světle, ve druhé půli měly vyšší procento držení míče i několik šancí. I proto je remíza spravedlivá," konstatoval po utkání domácí lodivod Tomáš Zářický.

Branky: 29. Schustrík, 38. Chýlek, 53. Ostrák – 39. Hromada, 45. J. Topiarz, 77. Cupek. Rozhodčí: Selník – Kret, Boček. ŽK: Junga – Cupek. Diváci: 120.

Frýdek-Místek B: Murín – Šebestík, Preči, Junga, J. Prokeš – Molnár, Javorek, Schustrík (46. Ostrák), Hlaváč (46. Šponiar), Chýlek (90. Tobiáš) – Maceček. Trenér: Tomáš Zářický.

Smilovice: Bašanda – Bolek, Pokluda, Dytko, M. Kohut – Opluštil (70. Cupek), J. Topiarz, Klar, L. Kohut, Hromada (89. Divina) – Ganczarczyk (85. Hradil). Trenér: Pavel Smatana

Čeladná – Raškovice 0:1 (0:0)

Samotné utkání v první půlhodině nepřineslo divákům nic zajímavého, hra byla plna osobních soubojů a nepřesností. Během ní se domácím zranil stoper Hrdina. Jako první zahrozili hosté, když ve 33. minutě trefil po rohovém kopu hlavou břevno Špadt. O tři minuty později přišla odpověď domácích, kdy křížný míč poslal za obranu Indra, ale Ulehla z voleje přestřelil. V 51. minutě po rohu nepřesně hlavičkoval Indra a tři minuty později Cuper zlikvidoval nedůraznou střelu Vojkovského. Skóre se měnilo až v 75. minutě zásluhou Vojkovského, kdy domácí reklamovali ofsajd a moc se zlobili na rozhodčího, že branku uznal. A zlobili se i v 78. minutě, kdy byl ve vápně sražen pronikající Ulehla, ale píšťalka zůstala němá. Nepískalo se ani o tři minuty později, kdy gólovou střelu zastavila ruka bránícího hráče hostů. Ani přes velkou snahu se už domácím vyrovnat nepodařilo.

Čeladná: Cuper - Pyšno, Hrdina (25. Bláha) , Indra, Drevňák - Oborný, Rusnok, Ulehla, Machálek – Langer (46. Kunz), Valigůra. Trenér: Milan Procházka.

Raškovice: Kopecký – Klimek, Špadt, Šalata, Novák – J. Škola, Farský (85. Feike), Kacíř, Juřica – Vojkovský (90. Franek), Vochta (75. J. Škapa). Trenér: Petr Bauman.

Stonava – Brušperk 4:0 (1:0)

Hosté i tentokrát pokračovali v sérii špatných výsledků. Brušperk srážely jeho chyby v obraně, a také nedůraz při zakončení. První půle byla ze strany hostí nevýrazná, jedinou nebezpečnou střelu vyslal v 15. minutě Koval. Do vedení šli domácí ve 21. minutě po chybě v rozehrávce. Těsně před přestávkou přišla velká šance domácích, ale domácí útočník mířil vedle. Druhý poločas začali hosté přeci jen lépe a dvakrát nebezpečně pálil Ječmenek. V 58. a 63. minutě však domácí do otevřené obrany dvakrát udeřili a bylo vlastně rozhodnuto. Utkání se pak už jen volným tempem dohrávalo a v poslední minutě Stonava udeřila počtvrté.

Brušperk: Mičík – Cigánek, Manďák, Vančo, Havránek – Vodvářka, Klimek, Ječmenek, Demel – Šlesinger, Koval (46. Kadlíček). Trenér: Leon Dostalík.

Stará Bělá – Bystřice 1:1 (1:1)

Krátce po zahájení hry Šinal přihrál Hadravovi a ten výstavní ránou z 25 metrů vymetl šibenici domácí brány. Favorizovaní Ostravané vyrovnali brankou do šatny, kdy přesné hlavičce Knápka předcházel rohový kop. První část hry byla z obou stran spíše opatrná, gólové možnosti se ve větším počtu začaly objevovat až po změně stran. Stará Bělá třikrát zahrozila po standardních situacích, později hosty uchránil od jistého gólu obránce Drong. Kombinačně zdatnější hosté mohli na okraji Ostravy i vyhrát, jenomže Očadlík s Kluzem nevyzráli na brankáře a trojice Štvrtňa, Kluz, Staniek promarnila nadějný brejk. „Štvrtňa se místo střely rozhodl pro přihrávku. Ta byla v pořádku, ale pomezní sudí mu odmával ofsajd, který podle nás nebyl. Raději měl vystřelit," vylíčil situaci trenér Bystřice Pavel Vavřač. Jeho tým ukořistil v boji o udržení cenný bod.

Bystřice: Baszczyk – Bauman – J. Rusz (65. Zahdradník), Šiinal, Hadrava – Očadlík (80. Staniek) Blažek, Štvrtňa, M. Samek, Drong – Aleš Kluz. Trenér: Pavel Vavřač. (rom, zd)

I. B třída, skupina C

Vendryně – Doubrava 9:1 (4:1)

Nováček soutěže se brzy dostal do vedení, ale po několika minutách převzali otěže zápasu do svých rukou domácí fotbalisté. Lídr soutěže se bavil kombinačním fotbalem a sázel svému protivníkovi jeden gól za druhým. Kajfosz zamířil do černého celkem čtyřikrát, Gurecký o jeden gól méně, po jedné brance pak přidali Ploszek (z pokutového kopu) a Stoszek. „Kdybych měl brankové situace popsat detailněji, nestačilo by vám v novinách místa," vtipkoval dobře naladěný trenér Vendryně Zdeněk Černek. „Prosazovali jsme se dobrým kolektivním výkonem. Opět vyčníval Stoszek, podílel se na většině branek. Na tuhle soutěž je to zkrátka mimořádně kvalitní fotbalista," dodal kouč prvního celku tabulky.

Vendryně: Csikán – J. Jochymek, Broda, Fojcik, Mikula (80. Walek) – Kohut, Repaský, Stoszek, Gurecký (60. Bilko) – Kajfosz, Ploszek (60. Symerský). Trenér: Zdeněk Černek.

Oldřichovice – Sedliště 0:6 (0:1)

Přes hodinu hra zdaleka nevypadala tak, jak ukazuje konečný výsledek. Hosté začali aktivně a vytvořili si řadu šancí, ovšem bez vstřelené branky. Postupně se začali osmělovat i domácí a zahrozili několika brejky, které rovněž mohly skončit brankou. Avšak jejich nepřesné zakončení je musí mrzet ještě teď. Po půlhodině hry se hosté už prosadili, když po křídle unikl Krejčok a jeho střelu dotlačil lobem přes brankáře Smíchovič. Ve 35. minutě uviděl červenou kartu domácí Vlachovič a až do konce poločasu se oba týmy předháněly v zahazování šancí. Další branku přidali hosté v 65. minutě, po dorážce vlastní střely Smichovičem. Tento moment domácí celek zlomil a s dalšími góly se roztrhnul pytel.

V 71. minutě po akci z poloviny hřiště na jeden dotek završil Smichovič svůj hattrick, v 73. minutě po přihrávce Bartečka skóroval počtvrté Sekanina a hned minutu nato přidal pátou trefu hostí Krajčok. Kalich hořkosti si domácí vypili až do dna v 84. minutě, kdy po samostatné akci a kličce brankáři uzavřel skóre výborně hrající Smichovič.

„Podle výsledku to vypadalo na lehké utkání, ale pokud domácí měli šanci na výsledek, hráli nebojácně a neustále ohrožovali brejky naší branku. Kdyby zachovali klid v zakončení, tak první poločas museli vyhrát. Po naší druhé brance však odpadli fyzicky a v závěru zápasu již rezignovali. Doufám, že se nám podařilo odčinit debakl z minulého kola a hráčům se vrátí potřebné sebevědomí v zakončení," řekl Daniel Majer, gólman vítězného družstva.

Oldřichovice: Goldmann – Crhonek – Vlachovič, Macura, Huczala – Martin Sikora, Toráč, Ligocki (75. Pavlis), Niemiec – Huťka, L. Samek (57. Liberda). Trenér: Rostislav Turoň.

Sedliště: D. Majer - Mohyla, Valas, Verlík (75. Pohludka), Ručka - Krejčok, Bílek, Röschl (55. Kaloč), Peřina (69. Bartečko) - Sekanina, Smichovič. Trenér: Petr Nesrsta.

Mosty – Nýdek 3:2 (3:1)

Vyjma úvodní remízy jdou na jaře fotbalisté Mostů od vítězství k vítězství. Základ dalšího tříbodového úspěchu položili už v prvním poločase, kdy zužitkovali svou převahu a dostali se o tři kroky napřed. K prvním gólu jim pomohl nejistý zákrok nýdeckého brankáře Kantora. Ten si totiž neporadil s trestným kopem D. Nieslanika, jehož dlouhý centr z poloviny hřiště dolétl až do brány. Zanedlouho Bula poslal skluzem do sítě přihrávku T. Nieslanika. Třetí gól přidal S. Kufa, který si poradil s centrovaným míčem. Nýdek dal kontaktní gól, kdy Labaj poslal míč za obranu a Mikulka byl u něho jako první. Ve druhém poločase měli více ze hry hosté, těm se ale povedlo již jen snížit. To Mazurkův trestný kop dopravil za záda brankáře Jopka obránce Cienciala.

Mosty: Jopek – I. Lysek (35. Kolář (85. J. Bažant) – Lukosz, D. Nieslanik, Szlaur – S. Kufa, Cieslar, Czepczor, Šafařík (65. Turek) – T. Nieslanik, Bula. Trenér: Stanislav Kluz.

Nýdek: J. Kantor – Mazurek, Babilon, Strokosz – Cienciala, Mikulka, Konderla, Radek Labaj – J. Sikora (75. Přibyla), A. Kantor, L. Sikora. Trenér: Marian Kuczynski.

Hrádek – Jablunkov 3:2 (1:1)

Sousedské derby bylo konfrontací dvou týmů, kterým to na jaře výsledkově příliš nejde. Jako první se snažil sjednat nápravu Zbončák, který po nedovoleném zákroku na Świerczka s jistotou proměnil pokutový kop – brankář Holub se vrhl do opačné strany. Jeho protějšek Chýlek byl o minutu později bez šance, kdy Szuscik rozehrál rohový kop po zemi na nabíhajícího Dudu a jeho tečovanou ránu nedokázal odvrátit z prázdné brány ani obětavý Świerczek. Po změně stran domácí fotbalisté zasadili svému protivníkovi rozhodující dva údery. M. Pav šikovně uvolnil Dudu a posléze i Kantora, kteří Hrádku zajistili vedení 3:1. Spartak si vynutil převahu, ale z jeho příležitostí nic nebylo. Zbončákův trestný kop se otřel o břevno, Holub vychytal Kluze i Świerczka, Zbončák zblízka přestřelil. Po jeho rohovém kopu pak Świerczek snížil pohotovou střelou na konečných 3:2.

Hrádek: Holub – Turoň – Pszczolka (75. Szlauer), O. Franek – Paszek – T. Kantor, Duda, M. Pav, M. Szuscik – Pawlik (85. Rečičiar), Byrtus (85. Janeczek). Trenér: Stefan Franek.

Jablunkov: Chýlek – Baselides, Hudzieczek, Sikora, Jan Martynek – Buchta – Szotkowski (70. Jaroslav Martynek), Zbončák, A. Kluz, Świerczek – Čečotka. Trenér: Jan Gomola.

Dolní Datyně – Hnojník 1:0 (1:0)

Jediný gól utkání vstřelil z pokutového kopu někdejší fotbalista ostravského Baníku Petr Tomašák. Desítku hlavní arbitr nařídil za zákrok brankáře Kluse, který ve snaze napravit své předchozí zaváhání fauloval protihráče a navíc dostal žlutou kartu. Posílené Datyně mohly vyhrát ještě vyšším rozdílem, ale pozorně bránící Hnojník jim to neumožnil. Hosté se k útočení příliš nedostali, jejich jedinou příležitost z hlavy Kušniráka výtečně zneškodnil brankář.

Hnojník: M. Klus – Škarka – M. Jochymek (49. R. Stryja), M. Stryja – L. Javorek, Majer, Walica, T. Javorek (81. T. Jantoš) – Kušnirák, P. Jantoš (67. Moráň). Trenér: Marian Jochymek.

Dobratice – Dolní Lutyně 1:2 (1:2)

Souboj s průběžně druhým celkem tabulky nakonec domácí fotbalisté nezvládli, i když ostudu rozhodně neudělali. Do vedení šli hosté ve 24. minutě, kdy se krásně do míče opřel Malík. Vedení ale Lutyni dlouho nevydrželo. O dvě minuty později totiž srovnal stav obránce Béla. Bláznivou tříminutovku završil další brankou utkání hostující Havlásek. Domácí vrhli po změně stran všechny síly do útoku, vyrovnat se jim nakonec nepodařilo. Asi nejblíže tomu byl ale v 83. minutě Grygar, v situaci, kdy byl zcela sám před brankářem hostí, zklamal.

Dobratice: Holinka – Béla, Grygar, L. Klesniak (84. B. Causidis), Skotnica – Skokan (76. Štíhel), Světlík, Marián Causidis, Marek Causidis – Lýsek, J. Causidis (57. Veselka). Trenér: Marián Korabík.

Těrlicko – Dobrá 3:3 (3:2)

Utkání v Těrlicku zrovna velkou fotbalovou parádu nenabídlo. Domácí se soustředili na nakopávané míče a spoléhali především na odražené míče a brejky. Hosté chtěli sice hrát, ale ztroskotávali na defenzívě Těrlicka. Přesto byla Dobrá v prvním poločase lepším týmem, ale trestuhodně třikrát inkasovala.

„Bylo to po vlastních chybách. O to víc mě to mrzí, že chyby produkovali hráči, kteří by se tomu měli vyvarovat," smutněl kouč Dobré Petr Wiecek. Do druhého poločasu vlétli hosté s cílem, co nejrychleji vyrovnat. To se jim podařilo hned po 120 vteřinách hry. Pak už to byla další hitparáda neproměnění vyložených šancí (Palarčík, Koloničný, Siuda) „Paradoxně jsme tu mohli i prohrát. V závěru jsme měli i štěstí," ví trenér Dobré. „Remíza je pro nás ztráta. Nemohu ovšem nepochválit Zichu, který odehrál výjimečný zápas a Ďurfinu, který se vrátil ve velkém stylu," hodnotil duel Petr Wiecek.

Dobrá: Glogar – Pietroszek (84. Imričko), Gryžboň, Zicha, Bednárek - Filipčík - Dužík (62. Kováč), Palarčík, Šmahaj - Koloničný - Ďurfina (69. Siuda). Trenér: Petr Wiecek.

I. B třída – skupina D

Staříč – Jakubčovice 2:3 (1:0)

Když domácí v 62. minutě krásnou střelou Volného z pětadvaceti metrů zvýšili své vedení na 2:0, nikdo netušil, že si během 68. až 83. minuty napíší stejný scénář, jako před čtrnácti dny v Kopřivnici. Do vedení šel Staříč po rohovém kopu Peška, kdy se do míče zavěsil Michna a od zad Volného šel míč za brankáře hostí. Dalších šancí bylo poskromnu, u domácích to byly pokusy Volného a penaltové stáhnutí Peška, které ovšem rozhodčí nepískal. Po Volného brance na 2:0 už začali hosté trestat chyby domácích. Nejprve po výkopu brankáře nestačil ubránit Strakoš, o dvě minuty později z volného kopu se ani nepohnul z čáry Smetana a po zaváhání a zkažené přihrávce před šestnáctkou, trestali hosté potřetí. Domácí pak dohráli zápas na polovině soupeře, ale střeleckou příležitost si už nevypracovali.

Staříč: Smetana - Jukl, Janota, Strakoš, Michna – Černoevič (83. Merta) , Pešek, Prokop, Kolek – Zátopek (46. Jurek), Volný. Trenér: Josef Sluštík.

Starý Jičín – Fryčovice 3:2 (1:0)

Hosté neměli na půdě lídra soutěže daleko k bodovému zisku. Po vyrovnaném průběhu prvního poločasu dali domácí úvodní branku těsně před odchodem do šaten. Po změně stran obrana Fryčovic začala vyrábět chyby a jedna z nich byla potrestaná druhým gólem v 58. minutě. Po dalších pěti minutách dostal hosty do hry Quitt po centru Galáska. Hned z protiútoku však přišel další výpadek hostující obrany, což znamenalo třetí gólový úder. Naději pro hosty vykřesal v 80. minutě Rumel umístěnou střelou k tyči z hranice šestnáctky. Blízko vyrovnání byli svěřenci trenéra Barana v poslední minutě, ale Němec nepotvrdil svůj velmi dobrý výkon gólovou tečkou a minul odkrytou branku.

Fryčovice: Ivánek – Baran, D. Galásek, Procházka (46. Holub), Janek – Hlavatý, Kobylák, Rumel, Němec – Quitt, Černík (10. Bonk). Trenér: Lukáš Baran. (rom, zd, sch)