MSFL

Třinec - Zlín B 4:1 (3:1)

Branky: 6. Cigánek, 30. Hupka, 34. Ceplák, 72. Joukl – 15. Salachna. Rozhodčí: Duda. ŽK: Motal. 432 diváků

- podrobnosti zde: Třinec je v domácím prostředí k neporažení

Frýdek-Místek - Ostrava B 2:0 (1:0)

Branky: 40. a 63. Mozol. Rozhodčí: Antoníček. ŽK: Staněk – Pyclík, J. Baránek ml. ČK: 45. J. Baránek ml. 1024 diváků

- podrobnosti zde: Frýdek dvěma góly porazil béčko Baníku

Divize E

Šumperk - Lískovec 3:1 (1:0)

Na první body ze hřiště svého soupeře musí divizní fotbalisté Lískovce ještě nějaký ten den počkat. Naposledy neuspěli v Šumperku.

Fotbalisté Lískovce doplatili na svou bolest, a to neproměňování svých šancí. „Je to stále stejná písnička," zlobil se kouč hostí Miroslav Onufer. Jeho svěřenci za svým soupeřem zaostávali v poločase o jednu branku, když se ve 43. minutě trefil Skopal. V 67. minutě sice Mikulenka vyrovnal, ale v rozmezí 75. až 77. minuty hosté dvakrát inkasovali, čímž přišli o možnost bodovat. V tabulce se tak Lískovečtí krčí na průběžné dvanácté pozici se ziskem pěti bodů. „Prohráli jsme, ale s naší hrou jsem byl spokojen. Škoda té druhé branky, ta zápas rozhodla," uvedl po utkání trenér Lískovce.

Lískovec: Rohel – Dvořák, Staník, Maléř, Žídek – Václavík, Škorík (53. Ostrák), Mikulenka, Holý – Vokoun (65. Hlavatík), Šrámek. Trenér: Miroslav Onufer (sch)

Branky: 43. Skopal, 75. Horák, 77. Woitek – 67. Mikulenka, 100 diváků

Krajský přebor

Frýdlant nad Ostravicí - Hradec nad Moravicí 1:3 (1:1)

Domácí fotbalisté v krátkém sledu podruhé před vlastními fanoušky prohráli. Tentokráte nestačili na favorizovaný Hradec nad Moravicí.

Po nešťastné domácí porážce s Polankou chtěli frýdlantští fotbalisté proti nebezpečnému Hradci bodovat. V první půli si Slámovi svěřenci vypracovali mírnou převahu, dokonce od 7. minuty vedli 1:0, když se prosadil M. Němec. Jenže krátce před poločasovým odchodem do kabin se po odraženém míči prosadil hostující Prohászka a domácí se sesypali. "První poločas jsme odehráli velmi dobře, ale ten gól do šatny nás utlumil. Po změně stran už hosté byli lepší. My jsme si vypracovali jen jednu šanci, kdy Fajčák nastřelil tyč," řekl po utkání domácí kouč Josef Sláma. Hosté se dostali do vedení v 57. minutě, kdy Demel potrestal chybu Střižíka. O šest minut později zase chyboval v rozehrávce Liška a hostující J. Černý neměl s domácím gólmanem slitování. (sch)

Frýdlant: Rybář – Střižík, Křiva, Korneta, Březina (76. T. Němec) – Papřok, Liška (64. Kočvara), Žáček, Ursini – M. Němec, Mandičák (66. Fajčák). Trenér: Josef Sláma

Branky: M. Němec – Prohászka, Demel, J. Černý, 420 diváků

Petřkovice - Frýdek-Místek B 1:1 (1:1)

Branky: Ogon – Soukup, 120 diváků

- podrobnosti zde:  Petřkovice obraly o body béčko Frýdku-Místku

I. A třída, skupina B

Bystřice – Čeladná 1:0 (0:0)

Bystřice ve šlágru kola chvílemi tahala za kratší konec provazu, ale na to se fotbalová historie nebude ptát. „Uznávám, že dnes to nebylo ono, náš soupeř byl směrem dopředu nebezpečnější," přitakal trenér domácích Miloš Koloničný. Jeho tým neztratil ani bod, čtvrtým vítězstvím si pojistil vedení v tabulce a užívá si výtečného vstupu do nového ročníku.

Utkání SK Brušperk - SK Šenov

Jedinou branku utkání zaznamenal Lachowicz – po bleskové rozehrávce Hrazdílka vyrazil dopředu a zavěsil. Víc gólů nepadlo proto, že oběma brankářům pomohla branková konstrukce. V zapeklitých okamžicích Bystřici podržel jistý brankář Gaszczyk, nepřišli si na něho Ulehla, Maceček ani Kunz.

„Hráči podali dobrý výkon, ale bohužel na šance se nehraje. Omluvou může snad být jen to, že takový terén na jakém se hrálo, budou mít i ostatní mužstva," podotkl Petr Sedlák z hostujcího celku.

Bystřice: Gaszczyk – Strokosz (46. Očadlík), Bauman, Blažek, Hadrava – Hrazdílek (85. Staniek) – Teofil, Faruga, M. Samek (69. Šinal) – Lachowicz, Aleš Kluz. Trenér: Miloš Koloničný

Čeladná: Astr – Machanec, Indra, Valigůra, Drevňák – Oborný, Bláha, Ulehla, Kunz – Maceček, Neuwirth. Trenér: Petr Nesrsta

Smilovice – Vratimov 3:3 (1:1)

Když Baron ránou z dálky vymetl šibenici, jeho mužstvo zřejmě nabylo dojmu, že mu to v duelu s nováčkem půjde jako po másle. Přepočítalo se ale. „Najednou jsme přestali běhat, dělali jsme hrubé chyby, nebyli jsme si schopni pořádně přihrát," kroutil nechápavě hlavou smilovický hrající trenér Jaroslav Goj.

Hosté ovládli střed pole a ještě do poločasu vymazali ztrátu. Po změně stran jim obrana fatální chybou darovala druhý gól. Třetí padl z trestného kopu po faulu Kocura, který navíc uviděl červenou kartu. „V deseti jsme paradoxně hráli o poznání lépe než předtím v jedenácti," poznamenal Goj. Po vyloučení vsadil všechno na jednu kartu a posílil útok sám sebou. Tah mu vyšel. Penaltové spravedlnosti se dovolával marně. Když byl vzápětí nedovoleně zastaven Topiarz, penalta se už pískala a Ganczarczyk ji proměnil. Krátce před koncem si Goj zaběhl na obranu a s přehledem vyrovnal.

„V závěru jsme sahali dokonce po vítězství, ale za dnešní výkon jsme si ho nezasloužili," uznal hrající kouč Smilovic

Smilovice: Bašanda – M. Kohut (51. Buzek), Klár (70. Goj), Dytko, Vlachovič – Placzek, Topiarz, Štvrtňa (62. Kocur), Opluštil – Ganczarczyk, Baron. Trenér: Jaroslav Goj

Stonava – Vendryně 0:2 (0:0)

Jak vidno, nováček z Vendryně přišel I. A třídě takříkajíc na kloub. Vyhrál potřetí v řadě a posunul se do horních pater tabulky. První část střetnutí byla oboustranně nezáživná, brankové možnosti se rodily sporadicky, akce byly nedotažené. Nejnebezpečněji vypadala Bačíková hlavička po rohovém kopu, naštěstí pro domácí byla nepřesná.

Ve druhém dějství Vendryně zvýšila svou aktivitu a dočkala se gólové odměny. Po rychlé akci se míč dostal k Ploszkovi a ten svůj výpad zakončil vedoucím gólem. Dvě gólové rány zastavila branková konstrukce, z týmu Vendryně ji nastřelil Martinčík. Stonava ve snaze o vyrovnání svého protivníka v závěru zmáčkla, jenomže Stoszek z obležení vyklouzl, utekl a naservíroval gólovou přihrávku Repaskému, který nezaváhal.

Vendryně: Csikán – Fojcik (71. Walek), Chlebek, Bačík, Mikula – P. Kohut (52. Gurecký), Broda, Repaský, Martinčík – L. Stoszek – Kajfosz (60. Ploszek). Trenér: Zdeněk Černek

Stará Bělá - Raškovice 2:4 (1:2)

To, co bylo pro hostující fotbalisty v minulé sezoně nedosažitelné, v té letošní už není problémem. Raškovice totiž podruhé v krátké době na hřišti svého soupeře naplno bodovaly. Starobělský Knápek sice poslal v 10. minutě domácí celek do vedení, o chvíli později se ale Juřicovi podařilo vyrovnat.

Ve 42. minutě se poprvé v dresu hostí prosadil zkušený Drozd. Na jeho branku pak krátce po obrátce navázal Farský a hosté už vedli dvoubrankovým rozdílem. Domácí Knápek svým druhým gólem v zápase ještě duel zdramatizoval, rozuzlení ale přišlo v samém závěru střetnutí. To napřáhl Juřica, který přesnou ránou do šibenice rozhodl o výhře raškovického celku.

Raškovice: Kopecký – Klimek, Špadt, Šalata – J. Škapa (75. Feike), Drozd, Pohludka, Juřica – Kacíř, Vojkovský (85. Vlček), Farský. Trenér: Petr Bauman

Brušperk - Šenov 4:2 (2:0)

Až na závěrečné tři minuty měli domácí fotbalisté duel se Šenovem pod kontrolou. Na gól Šlesingera z 22. minuty navázal šest minut před přestávkou Galajda. Útočník domácích pak krátce po změně stran přidal třetí úspěch Brušperku. Když po hodině hry zvýšil Blahut již na 4:0, bylo o osudu utkání vlastně rozhodnoto. Hosté o sobě dali vědět až v samém závěru, kdy se jim zásluhou Slívy a Klimši podařilo snížit na přijatelnější výsledek.

Více fotografií naleznete v přiložené fotogalerii nebo v albu uživatele fotbal brušperk zde

Brušperk: Drobec – Vodvářka, Vančo, J. Makúch, Manďák – Pindor (78. Horký), Havránek, Blahut, Demel (82. Šinágl) – Galajda, Šlesinger (65. Sitek). Trenér: Leon Dostalík. (rom, sch)

I. B třída, skupina B

Darkovice - Lučina 2:1 (0:1)

Pro hostující fotbalisty se utkání v Darkovicích nevyvíjelo zrovna špatně. Tutovku totiž domácí hráč napálil pouze do tyče, na druhé straně se naopak nemýlil Tomíček. Kdyby střela L. Myšinského skončila místo na tyči, v síti, mohli jít hosté v poločase do kabin s dvoubrankovým vedením.

V domácí šatně muselo být o přestávce asi pěkné dusno, jelikož Darkovičtí nastoupili do druhé půle aktivněji. To se jim vyplatilo hned vzápětí, kdy po přesném lobu Plačka bylo srovnáno. Když pak po hodině hry poslal Hajduček domácí celek do vedení, s Lučinou to nevypadalo růžově. Trenér Černý reagoval na nepříznivý stav střídáním a také přeskupením hráčů. Ke kýženému vyrovnání ale tyto změny nakonec nevedly.

Lučina: P. Chlebek – A. Kielar, Staufčík, J. Myšinský, Polášek – Tomíček (69. Krzyžánek), L. Myšinský, M. Chlebek, Majer – Mikulec (73. Siuda), Ligocki. Trenér: Robert Černý

I. B třída, skupina C

Hrádek – Sedliště 2:0 (0:0)

Úvodní část střetnutí nic zásadního nepřinesla, stovka diváků viděla jen pár náznaků šancí. Hosté byli kombinačně lepší, ale mírná územní převaha jim nebyla k ničemu. Hrádečtí před utkáním prohlásili, že chtějí Sedliště už konečně porazit a ve druhém poločase přešli od slov k činům. Byrtus z levé strany přesně zacentroval a Szlauer z pětky nezaváhal.

Deset minut před koncem oba hráči předvedli úplně stejnou akci, jenomže tentokrát Szlauer prázdnou bránu trestuhodně minul. Hrádecké to nemrzelo, neboť v tu chvíli už vedlo o dva góly. Hromada se prosmýkl středem hřiště a posunul míč M. Pavovi, který trefil prostor u tyče. Krátce před koncem se do obrovské příležitosti dostali rovněž hosté, ale Verlík hlavičkující po Juřicově centru zprava snad z jednoho metru poslal míč nad břevno. „I kdybychom tady hráli týden, tak tu gól nevstřelíme," řekl rozladěný trenér Sedlišť Lubomír Pokluda.

Hrádek: Kawulok – Turoň – Pszczolka, Bojko, Szuscik – L. Kantor (46. Szlauer), M. Pav, Duda, L. Byrtus (88. R. Jochymek) – T. Kantor (79. L. Kluz), Hromada. Trenér: Slavomír Byrtus

Sedliště: D. Majer – Mohyla, Valas, Verlík, T. Majer – Pohludka, Bílek, Röschl, Kravčík (72. Koníček) – Juřica, Peřina (65. Kaloč). Trenér: Lubomír Pokluda

Dolní Datyně – Staříč 3:3 (2:2)

Hosté přijeli k prvnímu celku tabulky s notnou dávkou sebevědomí, což dokazovali hned od prvních minut. V 8. minutě šel Staříč s přispěním teče domácího obránce do vedení, o to ale brzy přišli, když Smetanu postupně překonali Wala s Neumannem. Na góly potentní dvacetiminutovku pak uzavřel vyrovnávacím gólem kanonýr Volný.

Po změně stran se hra i šance střídaly na obou stranách. V 61. minutě šli domácí opět do vedení, konečnou podobu výsledku pak ale stanovil hostující Michna, který proměnil pokutový kop.

Staříč: Smetana – Michna, Kocich, Janota, Kempa (21. Malý, 66. Čuba) – Kolek, Pešek, Strakoš (89. Kolář), Prokop, Jukl – Volný. Trenér: Josef Sluštík

Hnojník – Horní Suchá 0:3 (0:2)

Situace Hnojníku už začíná být nepříjemná. Celek trenéra Jiřího Škarky je bez bodu na posledním místě tabulky. Má velké potíže se střílením branek, proti Horní Suché, která loni hrála I. A třídu, vyšel střelecky naprázdno. Nejblíže ke gólu měl Molin, na hostujícího brankáře však ani jednou nevyzrál. Zkušení hosté si v prvním dějství vytvořili dvougólový náskok a v poslední minutě stvrdili své vítězství třetím gólem. „Náš tým prochází generační obměnou. Dnes nám navíc citelně scházeli čtyři hráči základní sestavy. Mrzí nás individuální chyby, po nichž jsme pustili soupeře do dvoubrankového vedení," litoval předseda hnojníckého klubu Josef Kasper.

Hnojník: M. Klus – T. Jantoš – Gwizdž, P. Rusz, M. Stryja – L. Jaworek, J. Rusz, Škarka, Aleš Klus (48. Lamoš) – Molin, T. Jaworek. Trenér: Jiří Škarka

Dobratice – Nýdek 3:3 (2:2)

Jarní souboj Dobratic s Nýdkem připomínal přestřelku. Ta se o pár měsíců později opakovala. Nýdečtí šli třikrát do vedení, na které domácí celek pokaždé odpověděl. Prvním střelcem zápasu byl hostující Frýda, který těžil ze spolupráce Labaje s přihrávajícím Tlacháčem. Domácím se podařilo vyrovnat díky přesné trefě Borise Causidise z trestného kopu. Druhý gól Nýdku po rohovém kopu Labaje vstřelil přesnou hlavičkou Tlacháč.

Krátce před přestávkou utekl B. Causidis a po jeho centru srovnal M. Dobiáš. Pod třetí úspěch hostů se zapsal L. Sikora, také v jeho trefě měl prsty Labaj. Pár minut před koncem mohl udeřit počtvrté Spratek, jeho střelu však zastavilo břevno. To už byl ale stav 3:3, když třetí domácí gól zařídil Marian Causidis. „Třikrát jsme vedli, proto nás velice mrzí, že se nám nepodařilo dotáhnout utkání do vítězného konce," řekl trenér hostů Marian Kuczynski.

Dobratice: Holinka – Béla, Stříž, L. Klesniak, I. Klesniak (80. F. Zeman) – L. Zeman, Marian Causidis, D. Dobiáš (55. Liberda), Skotnica – M. Dobiáš, B. Causidis (55. Bortlíček). Trenér: Marian Korabík

Nýdek: J. Kantor – Konderla (75. Přibyla), Mikulka, Cienciala, Raszka – L. Sikora, Mazurek, Spratek, Labaj – Frýda, Tlacháč. Trenér: Marian Kuczynski

Doubrava – Fryčovice 2:0 (0:0)

Hostům se utkání v Doubravě příliš nepovedlo. Domácí od úvodní minuty byli aktivnější, ale v první pětačtyřicetiminutovce ještě recept na překonání fryčovické obrany nenašli. Až po změně stran dvakrát udeřili a zaslouženě si do tabulky připsali tři body.

Fryčovice: Ivánek – Holub (75. Smělík), Baran, Cviertna, Nedorost – Kobylák (60. Plesník), P. Žurovec, Soško, Šlachta – Jiřičný, Quitt (Čížek). Trenér: Lukáš Baran

Dobrá – Jablunkov 3:0 (0:0)

První vyhraní z kapsy vyhání? Něco na tom asi bude. Jablunkovský Spartak po úvodním vítězství nad Dobraticemi prohrál už potřetí za sebou. V Dobré se mu už tradičně nedaří, prohrává zde góly z posledních minut. Platilo to také v sobotu. Hostí vedli s domácími vyrovnanou bitvu a dlouho drželi naději na příznivý výsledek, jenomže na gólové šance byli jasně lepší domácí fotbalisté, a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Koloničný, Filipčík, Šmahaj, Kováč se dlouho potýkali s vlastní nepřesností i brankářem Chýlkem. Jak na něho, jim ukázal v 71. minutě Platoš, jeho rána zaplula pod břevno. Hosté se po gólu složili, Pietroszek naservíroval míč Filipčíkovi, který nezaváhal a posléze dobře naložil také s přihrávkou Šmahaje.

Dobrá: Baran – Fojtík (71. Platoš), Gryžboň, Imričko, Pietroszek – Šmahaj, Bednárek, Kováč, Filipčík – Glembek (52. Dužík), Koloničný (65. Damek). Trenér: Petr Wiecek

Jablunkov: Chylek – Jaroslav Martynek (46. Šimurda), Sikora, M. Kluz, Buchta – Szotkowski, Zowada, Suszka, M. Čmiel (70. Marosz) – Čečotka, Szücs. Trenér: Jan Gomola

ČSAD Havířov – Mosty 2:1 (0:1)

Domácí Havířov, který před léty zápolil v krajském přeboru, se jako nováček I. B třídy rozhodně nechová. V úvodních čtyřech kolech nezaváhal a má plný počet bodů. Z rovnováhy jej nevyvedla ani vedoucí trefa hostujícího Lyska, který po trestném kopu zahrávaném D. Nieslanikem uplatnil v souboji s gólmanem patřičný důraz.

Hosté ve druhém dějství o svém vedení přišli, Havířovští nepříznivý vývoj zvrátili. „Soupeř byl pohyblivější a důraznější. Posledně jsem ho viděl v akci v Nýdku, kde předvedl obdivuhodnou produktivitu v zakončení. To stejné se mu dnes podařilo i proti nám," konstatoval posmutněle brankář Mostů Vojtěch Cymorek.

Mosty: Cymorek – Lysek (65. Bažant) – Frola, D. Nieslanik, Lukosz – S. Kufa (72. O. Jochymek), Czepczor, P. Kufa, Turek (65. Šafařík) – T. Nieslanik, Kolář. Trenér: Stanislav Kluz

I. B třída, skupina D

Bordovice - Kozlovice 4:5 (2:2)

Souboj nováčků nakonec vyzněl lépe pro hostující celek. Bordovičtí se sice ve 4. minutě ujali vedení, ale na to o chvíli později odpověděl přesnou střelou Slanina. Také na gól z 25. minuty našli ještě Kozlovičtí do půle odpověď. Na rohový kop Vaverky si skvěle naskočil Žáček a prudkou hlavičkou nedal domácímu gólmanovi šanci. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu. Druhou půli naopak začali aktivnějí hosté. Vaverka nastřeluje břevno, o minutu později se už tento střelec nemýlil – 2:3.

Ani domácí nechtějí zůstat pozadu a ve 49. minutě je opět srovnáno, po Špačkově proměněné penaltě. To ale ještě není vše, bláznivé utkání pokračuje. Tentokráte už s vidinou lepšího konce pro hosty, jelikož na 5:3 postupně zvyšují Žáček s Vaverkou. Domácí zápas ještě zdramatizují kontaktní brankou z 84. minuty, ale na víc již v souboji dvou nováčků nedošlo. Kozlovice doslova přestřílely Bordovice 5:4.

Kozlovice: Škarabela – Elišá, Prudký, Zeman, Žáček – Ermis (Vašenda), Bednář, Vyvial, Vaverka – M. Krpec, Slanina (Langer). Trenér: Petr Tichavský. (rom, sch)

Okresní přebor

Ostravice - Baška 1:0  – pohledu domácí Ostravice

Ve druhém domácím zápase přivítal náš celek vždy silnou a nebezpečnou Bašku. Přesto jsme chtěli v letním počasí a před solidní diváckou kulisou napravit nepovedený výsledek z minulého kola a ve vyrovnané tabulce si bodově polepšit. Zápas začal hrou mezi šestnáctkami a vzájemným oťukáváním, o první příležitost se snažil v 9. minutě Přasličák, jehož sólo bylo zastaveno držením za dres a žlutou kartou pro hráče Bašky.

Hra se postupně přelévala ze strany na stranu většinou jen mezi šestnáckami, hosté zahrozili nebezpečným protiútokem, ale obránce Pospíšil parádně celý poločas hlídal nějvětší hrozbu Bašky, útočníka Végha. Klíčový okamžik první půle přišel v 15. minutě utkání. Po faulu zahrával exligista Stýskala z 25 metrů přímý kop, opřel se do míče razantní a krásnou střelou, ten se odrazil o pravou tyč angličanem do brány. Jednalo se o zatím nejpěknější ostravickou branku v této sezoně. Na naše kopačky přišlo uklidnění, zaskočení hosté se nedostali do výrazné příležitosti, jen ve 20. minutě přihrávkou za obranu, ale Boháč vyběhl a šanci včas zmařil. My jsme si vypracovali kombinační a přesnou hrou příležitosti, jako po akci v 35. minutě kdy Kowalík centroval na volného Platoše, ten hlavou skóroval, ale rozhodčí pro údajný ofsajd, který nebyl, jelikož šel centr ne dopředu, ale dozadu, branku neuznal.

Pospíšil krom dokonalého bránění si ve 37. minutě vyrazil na útočný výlet a vybojoval roh. Pro jeho smůlu si ale poranil patu a musel bohužel střídat již ve 43. minutě za Faldynu. Blahuta si přebral bránění Végha a svou roli také zvládl na jedničku. Poté se po jednom centru dostal míč k Přasličákovi, ten ale tutovku z těsné blízkosti nedal. První půle končí tedy za stavu 1:0, kdy jsme měli hru hlavně z hlediska taktiky pod kontrolou a nepustili jsme soupeře do žádné velké šance.

Ve druhé půli jsme chtěli vedení udržet, či navýšit, ale na druhou stranu důležité bylo také bránit, jelikož nikdo nechtěl opakovat výpadek z minulého utkání. Aktivita se nám vyplatila hned na startu ve 46. minutě. Bohužel naší střelu, která již míříla do sítě, Platoš ještě dorážel, ale byl v ofsajdu. Hostě se pokoušeli o nepřesné střely z dálky, i přímý kop v 60. minutě zastavila naše dobře postavená zeď. Stále ale bojovností kontrolujeme hru a Bašku do tlaku či šance na případné vyrovnání vůbec nepouštíme.

Krásná akce přišla z naší strany v 80. minutě, útočník Platoš sklepl hlavou míč na volného Přasličáka, ten ale svoji druhou tutovku v zápase bohužel nevyužil. Do konce zápasu se už nic nestalo, a tak po taktickém, bojovném a pohledném týmovém výkonu porážíme Bašku sice nejtěsnějším možným rozdílem, ale zaslouženě, jelikož my měli velké šance i smolně neuznané dva góly, Baška se do tutovky za celý zápas nedostala.

Názor domácího diváka:  "Musím celý tým pochválit za zodpovědný výkon, hráči od obrany po útok dokonale plnili taktické rady trenéra, ten dokázal tým maximálně na zápas připravit a tím jsme se nedopouštěli výrazných chyb. Obránci dokázali v pohodě zvládnout útočnou hrozbu Bašky, střed hřiště záložnící měli pod kontrolou a nevzdávali to i při bránění, což je důležité. Teď jen vozit body i z hřiště soupeřů, třeba hned za týden ze Smilovic. S tamním béčkem, které ještě loni hrálo okresní soutěž.

Ostravice: Boháč - Pospíšil (43. Faldyna), Rozkydal, Žejdlík, Blahuta - Stonavský M., Stýskala, Stonavský O., Přasličák - Kowalík (68. Pavelec), Platoš.

Branka: 15. Stýskala. Diváci: 100. Rozhodčí: Herman - Kreželok, Rybář

Palkovice - Oldřichovice 5:2 – z pohledu domácích

Festivalem zahozených šancí se dá nazvat další domácí utkání palkovických fotbalistů. Ti si od úvodních minut vypracovávali jednu brankovou šanci za druhou, ale ani z těch nejvyloženějších nedokázali skórovat. Zvláště Gola měl několik tutovek, trefil se však pouze jednou. Paradoxně se ve 12. minutě po pěkné střele z dálky ujali vedení hosté. Jejich vedení ale nemělo dlouhého trvání. Už v 19. minutě po centru Musila vyrovnal na 1:1 Gola.

Domácí otočili zápas a dodali klidu do svých řad o chvíli později, když se ve 24. minutě poprvé golově prosadil Huška. Hosté nerezignovali, ale obranná činnost hodně pokulhávala za jejich útočným snažením. Naprosto to potvrdil i průběh druhého poločasu. Hned ve 48. minutě zvýšil R. Merta na 3:1 a další, více jak stoprocentní šance, domácí zahazovali, jak na běžícím pásu. Až v 71. minutě se po akci Tobiáše opět trefil Huška a zvýšil na 4:1.

Hosté ještě stačili v 81. minutě po nedůslednosti v palkovické obraně snížit na 2:4, ale definitivní podobu výsledku určil v 90. minutě ze standardní situace domácí kapitán Lesniak. Vítězství Palkovic je zcela zasloužené, pouze tříbrankový rozdíl ve skóre ale dostatečně nevyjadřuje poměr sil na hřišti. Dvojciferný výsledek by pro nikoho z přítomných nebyl překvapením. Utkání s přehledem řídil rozhodčí Pokluda a přihlíželo 65 spokojených diváků.

Palkovice: Smolík - Závodný, Musil, R. Merta, Galásek - Tobiáš (76. Mičulka), Huška, Lesniak, Vrška (46. Skurka) - Kusý, Gola (74. Honěk)

Branky Palkovic: Huška 2, Gola, R. Merta, Lesniak. Rozhodčí: Pokluda - Lánik, Sikora. Diváci: 65

Metylovice - Písek 1:4

Václavovice - Frýdlant B 6:3

Hukvaldy - Lískovec B 6:1

Řepiště - Smilovice B 2:2

Bukovec - Nebory 3:2