Frýdek-Místek – Žďár nad Sázavou 2:0 (0:0)

Branky: 48. Mozol, 72. Gulajev. Bez karet. 646 diváků

Více k utkání najdete ZDE!

Třinec – Rosice 8:0 (6:0)
Branky: 13. a 43. Gavlák, 17. a 66. Malíř, 44. a 81. Čtvrtníček, 9. Eismann, 36. Motyčka. ŽK: Klimas – Šilinger, Pšikal. 502 diváků

Více fotografií z utkání najdete ZDE!

Třinec zostudil hosty osmi góly

Všeobecně se čekalo, že s Rosicemi, hrajícími o udržení, si favorizovaný Třinec poradí. Že je ale vyprovodí osmigólovou nadílkou, však předpokládal málokdo.

S Rosicemi to jde na jaře pořádně z kopce. Po plichtě s béčkem Olomouce prohrály s Uničovem a v Orlové, kde nezachytily vstup do utkání. Začátek zápasu Jihomoravanům utekl i v Třinci – a to i navzdory tomu, že si vypomohli šesticí hráčů druholigového Znojma.

„Soupeř se položil hned po prvním gólu. To už mi bylo jasné, že vyhrajeme. Divím se tomu, jak jsme na podzim v Rosicích mohli prohrát. Prostě jsme je podcenili, jiné vysvětlení nemám," řekl Karel Kula, ředitel a sportovní manažer třineckého klubu v jedné osobě. Host ze Znojma Doleček prožíval mezi tyčemi opravdová muka. Třinečtí fotbalisté, kteří se dobrých dvacet minut šetřili, na něho vyslali šest střel. Juřena si naběhl na přihrávku Gavláka, prosmýkl se do vápna, jenomže nastřelil právě Dolečka. Před pauzou z dálky vypálil těsně vedle. Ostatní střelci už ale mířili do černého – Eismannovi přinesl úspěch trestný kop z větší vzdálenosti, Gavlákovi Eismannův rohový kop a z voleje pálícímu Malířovi bleskurychlý Eismannův únik zakončený přesným centrem. Na hřišti však nebyl pouze třinecký levý obránce Cigánek nakopl míč na Gavláka, ten ho sklepl Motyčkovi (v Rosicích se postaral o jediný gól Třince, pozn. red.), který uklidil míč do sítě.

Fakt, že standardní situace jsou na jaře silnou zbraní Třince, doložil Malířův rohový kop, který Motyčka přizvedl na Gavláka a ten hlavičkou po anglicku zvýšil na 5:0. Na nebohého Dolečka toho bylo zřejmě příliš, protože v rohu šestnáctky nezkrotil míč, Čtvrtníček ho o něj připravil a poté do prázdné brány vstřelil svůj první gól v třineckém dresu. „Trenér do nás hustí, abychom každý zápas hráli naplno, ať je stav jakýkoliv. Přijdou zápasy, kdy to bude 0:0 a my budeme muset makat až do 93. minuty," odtušil kapitán Třince Pavel Malíř. Zatímco na podzim se netrefil ani jednou, ve čtyřech jarních zápasech se prosadil už třikrát. „Srovnal jsem si všechno v hla vě a kvalitně potrénoval, v tom to asi bude," přemítal Malíř. Svůj druhý úspěch přidal ve druhém dějství po úniku Gavláka. Slovenský útočník utekl obránci, druhého si obhodil, a přestože sám mohl z úhlu střílet, přihrál nezištně nabíhajícímu Malířovi.

Sedmým zásahem Třinečtí vyrovnali svůj podzimní střelecký rekord proti béčku Slovácka. Osmým gólem jej už ale překonali – paradoxně se o to zasloužil host ze Slovácka, Čtvrtníček jenž obstaral gólovou tečku jak za prvním, tak i za druhým poločasem. Nakonec i za jednostranným střetnutím, protože Rosice za Brukova záda míč nedopravily. Poprvé vystřelily po dvaceti minutách, mezi tyče se trefi li po padesáti minutách a nakonec si vypracovali jednu dvě gólové příležitosti. „Hosté se k ničemu nedostali, byli slabí. Nechápu, jak jsme u nich na podzim mohli prohrát," divil se Malíř. „Jakmile naši soupeři otevřou hru, je to voda na náš mlýn. Jsme silní, dokážeme toho využít," přidal se trenér Třince Miroslav Kouřil.

Branky: 11. a 42. Gavlák, 16. a 67. Malíř, 44. a 75. Čtvrtníček, 8. Eismann, 35. Motyčka. Rozhodčí: Ogrodník, ŽK: Klimas – Pšikal, Šilinger. Diváci: 502.

Třinec: Bruk – Joukl (56. Klimas), Švec, Cigánek (46. Matoušek), Eismann – Malíř, Motyčka, Hupka, Juřena (46. Kyselý) – Čtvrtníček, Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil. (rom)

Ostrava B – Hlučín 2:2 (2:0), Prostějov – Hulín 1:1 (0:0). Branky: 58. Pavlík z pen. – 70. Kadlec. ŽK: Zbožínek – Dubec, Barcuch, Vyskočil. 450 diváků. Kroměříž – Olomouc B 0:7 (0:2). Branky: 33., 56. a 87. Falta, 47. a 72. Rolinc, 14. Zahradníček, 59. Houska. ŽK: Janča. ČK: 18. Klabal. 194 diváků. Břeclav – Uničov 3:0 (1:0), Branky: 2. z pen. a 69. Simandl, 85. Pospiš. ŽK: Pospiš – Uvízl, Tögel, Žmolík. 149 diváků. Slovácko B – Zlín B 1:2 (0:1), Branky: 87. vlastní (Jasenský) – 37. Šumbera, 70. Holík. ŽK: Skalák, Hála – Kostka, Jasenský. 125 diváků. Zábřeh – Orlová 0:0, ŽK: Filip, Swiech, Pospíšil, Hajčík – Kovář, Václavek. 340 diváků.

Divize E

Brumov – Lískovec 2:0 (1:0)

Branky: 30. Juřica, 61. Macků, 190 diváků

Bez branek to nepůjde

Ani ve čtvrtém jarním zápase divizní fotbalisté Lískovce nebodovali. Může za to i chabá koncovka.

V nedělním dopoledni se do vedení dostali domácí fotbalisté. To běžela 30. minuta utkání, kdy se po spolupráci Bartozela s Ritterem prosadil Juřica. Po hodině hry bylo rozhodnuto. Brumovský obránce Dekleva našel dlouhým autem hlavu Macků a bylo to 2:0. Čtvrt hodiny před koncem se hosté zlobili na rozhodčího, když faul na Maléře posoudil obráceně, takže penalta se nakonec nekopala. „Trápili jsme se v koncovce, ale aspoň něco nám tam padá. Závěr jsme si pohlídali, byli jsme fotbalovější a celkově lepší," řekl po utkání domácí Bližňák. „V úvodní čtvrthodině jsme hráli slušný fotbal, pak jsme ovšem přenechali iniciativu domácím. Brumov těžil hlavně ze své výškové převahy. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, že s námi absolvovali cestu do dalekého Brumova," dodal po zápase hostující kouč Jiří Krejčí.

Lískovec: Polach – Maléř, Šrámek, Hrdlička, Škorík – Václavík (46. Pařenica), Mikulenka, Knapp, Dvořák (60. Fasuga) – Němec, Ostrák. Trenér: Jiří Krejčí. (sch)

Opava B – Přerov 1:0 (1:0), Branka: 45. Továrek, 100 diváků. Kravaře – Morkovice 3:1 (1:0), Branky: 27. a 82. Peterek, 88. Kovařík – 78. Kapounek, 234 diváků. Mikulovice – Nový Jičín 1:0 (0:0), Branka: 82. Šupák, 140 diváků. Karviná B – L. Petrovice 0:1 (0:0), Branka: 59. Nowinski, 100 diváků. Mohelnice – Valašské Meziříčí 0:2 (0:1), Branky: 17. Štreit, 74. Marek, 283 diváků. Hranice – Šumperk 0:0, 180 diváků. Slavičín – Havířov 1:1 (0:0), Branky: 75. P. Švach – 59. Racko, 200 diváků.

Krajský přebor

Frýdlant nad Ostravicí – Háj ve Slezsku 0:0

280 diváků

Snímky z utkání Frýdlant nad Ostravicí – Háj ve Slezsku 0:0.

Více fotografií z utkání Frýdlant nad Ostravicí – Háj ve Slezsku najdete v přiložené GALERII.

Proti Háji se neprosadili

Duel mezi Frýdlantem a zachraňujícím se Hájem skončil nakonec bezbrankovou remízou. Domácí se v duelu krajského přeboru proti srdnatě bojujícím fotbalistům Háje nakonec neprosadili. „V první půli byli hosté o trochu lepší. Hrozili hlavně po standardních situacích. Po změně stran jsme se zlepšili, ale musím uznat, že hosté byli hodně nepříjemní. Za bod jsme rádi," hodnotil domácí utkání trenér Josef Sláma. O poznání spokojenější byl jeho protějšek. „Chtěli jsme odčinit domácí nezdar, to se nám podařilo. Bod z Frýdlantu se počítá. Ve druhém poločase domácí přidali na agresivitě, která nám dělala zpočátku problémy. Nakonec jsme se s ní dokázali vyrovnat," dodal hostující trenér Martin Rozhon.

Frýdlant n. O.: Jež – T. Němec (46. Ursini), D. Liška, Křiva, Střižík – Papřok (70. Fajčák), Pešek (84. Březina), Žáček, O. Liška – Mandičák, M. Němec. Trenér: Josef Sláma.

Český Těšín – Frýdek-Místek B 0:0

160 diváků

Snímky z utkání Český Těšín – Frýdek-Místek B 0:0.

Více fotografií z utkání najdete v přiložené GALERII.

Potřetí v řadě utkání bez gólu

Frýdecko-místecká juniorka se v jarních odvetách krajského přeboru střelecky trápí. Valcíři vyšli potřetí v řadě brankově naprázdno.

Hosté, opět posíleni o několik hráčů třetiligového áčka, nezačali utká-ní v Těšíně vůbec špatně. V úvodním tlaku se ale žádná situace neujala. A tak mohlo udeřit na druhé straně, naštestí domácí Trybulec nemířil přesně. Blízko gólu byli hosté po půlhodině hry. Skotnica uvolnil Šmahaje, ale útočník hostí ke svým bývalým spoluhráčům byl milosrdný. Krátce před přestávkou ještě protáhl brankáře Klepka pěknou střelou Foukal.

Po změně stran to byli opět hosté, kteří udávali tempo hry, jenže chybě-lo tomu jediné. A to góly. Ten mladí Valcíři vstřelili naposledy před 275 minutami, kdy se proti Dětmarovicím trefi l Prokeš. „S koncovkou to bylo opět špatné. Bez gólu vyhrát nemůžete," čertil se po utkání hostující kouč Karel Orel.

Frýdek-Místek B: Hlaváč – Kovalík, Junga, Prokeš, Musiol – Javorek (77. Somr), Juříček, Foukal (70. Neumann), Pešek – Šmahaj, Skotnica (59. Kolář). Trenér: Karel Orel. (sch)

Hradec nad Moravicí – Frenštát pod Radhoštěm 2:0 (2:0), Branky: Stanovský, Prohászka, 180 diváků. Petřkovice – Slavkov 4:1 (2:1), Branky: Voznica, Hubeňák, Fromelius, Sobek – Kovalčík, 95 diváků. Krnov – Pustá Polom 1:1 (1:0),  Branky: Schreier – M. Hradský, 308 diváků. Polanka – Dolní Benešov 1:3 (0:0), Branky: Valenčin – Adamík 2, Husovský, 150 diváků. MFK Vítkovice – Dětmarovice 5:1 (4:0), Branky: Sklenička 3, Bystrý, Vojtek – Bajzáth, 100 diváků. Heřmanice – Bohumín 0:0, 150 diváků.

I.A třída, skupina B

Stonava - Čeladná 2:2

Favorit z Čeladné šel do vedení ve 14. minutě. To Neuwirth krásnou uličkou vybídl ke skórování svého parťáka z útoku, Macečka. Domácím se povedlo o osm minut později vyrovnat po hlavičce Zollera. Čeladenští poté dál hráli svou hru a ve 29. minutě opět skóroval kanonýr Maceček. Ani tohle vedení hostům dlouho nevydrželo. Ve 33. minutě bylo díky Zollerově trefě srovnáno na 2:2. Ve druhé půli byly šance na obou stranách, gól však už v tomto utkání nepadl.

Čeladná: Astr – Machanec, Indra, Valigůra, Pyšno (71. Trubač) – Kunz (84. Freisler), Bláha, Fehervári, Drevňák – Neuwirth (76. Rusnok), Maceček. Trenér: Petr Nesrsta.

Smilovice - Šenov - 3:2

Smilovičtí měli začátek utkání z kategorie snů – Klár se vydal dopředu, narazil si se Štvrtňou a nacentroval na Ganczarczyka, který otevřel skóre. Posléze Štvrtňa poslal míč z rohového kopu na hlavu Topiarze a bylo to 2:0. Pak už se Štvrtňa prosadil sám, výstavním angličanem z dvaceti metrů. Hosté ale po obrátce snížili na rozdíl jednoho gólu, Smilovičtí pak svůj náskok uhájili.

Smilovice: Bašanda – Placzek, Goj, Klár (75. Bodeček), Divina – Baron, Topiarz, Dytko, Štvrtňa (55. Opluštil), Machala (88. Franek) – Ganczarczyk. Trenér: Jaroslav Goj.

Bystřice - Stará Bělá - 2:1

Bystřice si po dvou remízách připsala první jarní vítězství. To se však nerodilo snadno, protože její hráči své příležitosti zahazovali. Přesnější mušku ovšem neměli ani hosté. Bystřické poslal do vedení Rusz, který proměnil penaltu za faul na Lachowicze. Poslední celek soutěže sice vyrovnal, ale Lachowicz po Teofilově centr strhnul vítězství na stranu domácích.

Bystřice: Gaszczyk – J. Rusz, Bauman, Samek, Cienciala – Sniegoň (58. Teofi l), P. Sikora (80. Kuczera), Drong (46. Staniek) – Lachowicz, Noga, Aleš Kluz. Trenér: Miloš Koloničný.

Vendryně - Dolní Lutyně - 0:0

Ani ve třetím jarním utkání se fotbalistům Vendryně nepodařilo skórovat. Ke gólu jim nepomohl ani pokutový kop, brankář střelu Sostřonka vystihl. Gól měl na noze i Martinčík, jeho ránu zastavila tyč. A protože se střelecky neprosadil ani předposlední tým tabulky, Vendryně získala první jarní bod.

Vendryně: Fuják – Sostřonek, Chlebek, Fojcik, Mikula – P. Kohut, Martinčík, Repaský, Gurecký (78. L. Stoszek) – Kajfosz (78. Jaworski), Chwastek (46. Walek). Trenér: Zdeněk Černek.

Vratimov - Raškovice - 4:1

Ve Vratimově začaly branky padat až po změně stran. Tu první dali krátce po návratu na hřiště hosté. Juřica zahrával trestný kop, domácí gólman jen vyrazil a Klimek s dorážkou neměl problémy. Ještě dvacet minut před koncem zápasu drželi Raškovičtí nadějný výsledek. Pak ovšem domácí zabrali a čtyřmi góly vrátili stejným poměrem hostům porážku z prvního vzájemného měření sil. „Škoda, do sedmdesáté minuty jsme podávali dobrý výkon," řekl po utkání hostující trenér Petr Bauman.

Raškovice: Kopecký – Klimek, Špadt, Šalata – J. Škapa, Juřica, Kacíř (70. Feike), Drozd,
Glembek – R. Škapa, Paleček. Trenér: Petr
Bauman. (rom, sch)

B. Albrechtice - Petřvald n. M. 2:2.

I.B třída, skupina B

Velká Polom – Lučina 1:1 (0:0)
Branky: 57. Novák – 75. Kohut

Snímky z utkání Velká Polom – Lučina 1:1 (0:0).

Více fotografií z utkání najdete v GALERII.

Klimkovice – Dolní Lhota 1:1 (0:0), Branky: 85. z pen. Bača – 62. T. Heřman. Bohuslavice – Darkovice 0:1 (0:1), Branka: 45. Tannenberger. Darkovičky – Vřesina 4:2 (2:0), Branky: 8. Rozsypal, 21. Lomozník, 49. a 88. Turanský – 70. Antonín Hruzík, 76. z pen. Adam Hruzík. Krásné Pole – Hať 0:1 (0:0), Branka: 75. Pientka. Kozmice – Hrabová 0:2 (0:1), Branky: 4. Toth, 79. Forman. Strahovice – Lokomotiva Ostrava 7:1 (1:1), Branky: 42., 52. a 59. V. Malchárek, 70. a 76. M. Malchárek, 74. Kubjatko, 80. T. Obrusník – 30. vlastní Baranec.

I.B třída, skupina C

Dobratice - Doubrava 4:0

Snímky z utkání Dobratice - Doubrava 4:0.

Další snímky z utkání najdete v GALERII.

Staříč  - Fryčovice 2:1, Jablunkov - Sedliště 1:1,  Dobrá - Nýdek -1:2, Dolní Datyně - Mosty 4:0, Hrádek - Horní Suchá  0:1, ČSAD Havířov - Hnojník 4:2

I.B třída, skupina D

Starý Jičín - Kozlovice 4:2, Veřovice - Suchdol - 8:0, Jeseník n. O. - Libhošť 2:2, Vlčovice - Nový Jičín B 5:0, Lichnov - Odry 0:4, Kateřinice - Kopřivnice 2:1, Bordovice - Jakubčovice 2:1,

OP

Oldřichovice – Písek 0:2, Nebory – Baška 0:2, Bukovec – Smilovice B 4:3, Palkovice – Lískovec B 6:2, Ostravice – Frýdlant B 2:1, Řepiště – Metylovice 2:0, Hukvaldy – Václavovice 0:0.

OS

Nošovice – Sedliště B 5:0, Vendryně B – Vojkovice 3:0, Dobrá B – Fryčovice B 3:1, Pržno – Janovice 1:0, Kunčice p. O. – Chlebovice nehlášeno, Tošanovice – Paskov 5:0.

Krajský přebor - starší dorost

Staříč - FC Ostrava- Jih 4:2, Heřmanice - MFK Havířov B 0:3, Ludgeřovice - Loko. Petrovice 2:0, Skotnice - Rýmařov 5:1, Slavia Orlová - Kravaře 3:1, Vítkov – Kopřivnice 1:1, FC Bílovec - Brušperk 4:2

Krajský přebor - mladší dorost

Staříč - FC Ostrava- Jih 4:3, FC Bílovec - Brušperk 1:0, Heřmanice - MFK Havířov B 0:4, Ludgeřovice - Loko. Petrovice 7:2, Skotnice - Rýmařov 9:0´, Slavia Orlová - Kravaře 7:0, Vítkov - Kopřivnice 2:2

Krajská soutěž, skupina B - starší dorost

Vratimov - Hrabová 2:8, Jablunkov - Baška 7:0, Dolní Datyně - Frýdlant n. O. 2:4, Inter. Petrovice - St. Měst FM 5:2, Stonava – Petřavld u K. 5:2, B. Albrechtice - Horní Suchá 0:5, Frenštát p. R. - Stará Bělá 0:6

Krajský přebor - starší žáci

Jablunkov - Slavia Orlová A 1:2, Brušperk - Vratimov 1:2, Český Těšín - Frenštát p. R. 7:1, MFK Havířov A - Rýmařov 1:3, Kravaře - M. Albrechtice 2:4, FC Ostrava- Jih - Odry 7:0, Nový Jičín - Kopřivnice 2:0,

Krajský přebor - mladší žáci

Jablunkov - Slavia Orlová A 6:3, Brušperk - Vratimov 2:2, Český Těšín - Frenštát p. R. 6:3, MFK Havířov A – Rýmařov 6:4, Kravaře - M. Albrechtice 9:2, FC Ostrava- Jih - Odry 3:4, Nový Jičín - Kopřivnice 6:1

Krajská soutěž, skupina B - starší žáci

Staříč - Fryčovice 0:2, Petřkovice - St. Město FM - 3:3, Heřmanice - Michálkovice 8:0, Třebovice - Šenov 2:1, Hrabová - Vřesina 0:4, Svinov - Stará Bělá 0:1

Krajská soutěž, skupina B - mladší žáci

Staříč – Fryčovice 1:1, Petřkovice - St. Město FM 2:8, Heřmanice - Michálkovice - 0:5, Třebovice - Šenov - 4:0, Hrabová – Vřesina 0:9, Svinov - Stará Bělá 0:4

Krajská soutěž, skupina C - mladší žáci

Dobrá - Frýdlant n. O. - 2:4, ČSAD Havířov - Loko. Petrovice - 1:8, Bohumín – Petřvald u K. 15:1, MFK Karviná C - Horní Suchá - 1:2, Slavia Orlová B - MFK Havířov B 2:6, B. Albrechtice - Inter. Petrovice - 9:1