Rodák z Velkých Losin je stále ještě kmenovým hráčem Frýdku-Místku. Tam si už však nějakou dobu nekopl, když v minulé sezoně hostoval v třetiligové Holici. Nyní přišel na hostování do kádru třetiligového nováčka z Mohelnice. „Jsem tady moc spokojený. Pro domácí je to vlastně historický postup do takové soutěže. Zatím na naše domácí zápasy chodí kolem těch tří až čtyř stovek diváků. Jsou ještě prázdniny, tak věřím, že se návštěvy ještě zvednou. Možná už dnes, proti Frýdku. Čekám, že snad kolem šesti stovek fanoušků dorazí. Pokud by jich přišlo i víc, budeme mile překvapeni," svěřil se útočník, který si ve své kariéře střihl krátkou anabázi v prvoligovém Baníku Ostrava.

Mohelnici výsledkově nevyšlo poslední domácí utkání se zlínskou rezervou (1:2), to Valcíři se ve druhé nejvyšší soutěži trápí od samého počátku sezony. „Možná to pro nás může být výhoda, ale stejně tak to může být i pro Frýdek. Co vím, tak mají zatím skóre nula šest. Pokud nám však dají gól, může jim to hodně pomoci. I proto si myslím, že by diváci mohli vidět zajímavý zápas," řekl Petr Soukup, který se na pohárový duel nesmírně těší. „Než na samotný zápas se těším spíš na kluky. Přeci jen jsem ve Frýdku hrál nějakých šest let. Z toho pohledu to bude pro mě specifický zápas. Asi vypíšu do kabiny nějakou odměnu za postup. Bude to ale jen taková klasika, jako je pizza, kuřata a basa piv. Spíš jsme všichni zvědavi, jak nás namotivuje náš předseda," pousmál se osmadvacetiletý fotbalista, který ještě dodal: „Klukům z Frýdku samozřejmě výhry přeji, teď jim to ale ještě nevyjde. Určitě to nebudou mít s námi lehké, zadarmo jim nic nedarujeme," zdůraznil Soukup.

Utkání 2. kola Mol Cupu mezi Mohelnicí a Frýdkem-Místkem se hraje v sobotu na Hané od 17 hodin a řídit jej bude trojice rozhodčích: Pavel Orel jako hlavní a David Hock se Zdeňkem Arnoštem na lajnách.