JISKRA RÝMAŘOV - FRÝDEK-MÍSTEK 1:4 (0:3)

Do Stovek se po roční odmlce půjde opět na ligový tým. Valcíři totiž na hřišti divizního Rýmařova nezaváhali a tak se mohou společně se svými příznivci těšit na středu 2. září, kdy v rámci 2. kola Ondrášovka Cupu (nový název Poháru ČMFS, pozn. red.) přivítají prvoligový tým Brna.
Na úvodní střelu domácího Hapky navázal o chvíli později na druhé straně Chýlek. Oba mladíci ale neměli ještě přesnou mušku. V 8. minutě ohodnotil hlavní rozhodčí duelu Viščor střet domácího brankáře Šuláka s Macečkem jako penaltový a z nařízené desítky Němec otevřel skóre zápasu. Po čtvrt hodině hry si na Němcův kolmý pas naběhl Soukup a špičkou podél gólmana zvýšil vedení hostí na 0:2. Tentýž hráč se prosadil ještě jednou, a to ve 35. minutě, kdy jej vybídl ke skórování Cabák. Velkolosinský kanonýr obešel brankáře domácích a levačkou neměl problém trefil prázdnou branku – 0:3. V závěru první půle ještě Prepsl zneškodnil tutovku Hapkovi a na druhé straně zase vytáhl Šulák tvrdou ránu Literáka na břevno.

Po změně stran již hosté nebyli králi na hřišti. Domácí ožili, navíc jim k tomu pomohla situace z 52. minuty. To Krajčovič napřáhl z 20 metrů a Prepsl míč pouze plácl za sebe – 1:3. Trenér hostí Oldřich Machala svými hlasivkami rozhodně nešetřil, valcíři jako by se začali bát o výsledek. Naštěstí přišla 73. minuta, kdy Cabák opět našel na hranici ofsajdu číhajícího Soukupa a ten křižnou střelou rozhodl o osudu celého utkání. Čtvrtý gól valcířů přišel v době, kdy se nad hřištěm doslova odehrával dešťový uragán. Poslední slovo patřilo ještě domácím, ale Ondruška po pěkné kombinační akci střílel nad.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Hrdlička, Staněk, Prokeš – Chýlek (88. Křiva), L. Němec, Cabák (79. Cesnek), Literák – Maceček (82. Papřok), Soukup. Trenér: Oldřich Machala.