Valcíři do nové sezony vstoupí nejen s novým trenérským vedením, kdy na lavičce místo Vladimíra Skalby usedne Oldřich Machala, ale také s několika novici v bílo-modrém drese.

Samotní fanoušci budou v očekávání, zda se po Lukáši Fujeríkovi (nyní hráč prvoligového Slovácka, pozn. red.) objeví ve Stovkách opět útočník s pověstí kanonýra. Jedním z nich by mohl být Petr Soukup, který do Frýdku zamířil z divizních Velkých Losin. Soukup se v pohárovém střetnutí v Rýmařově blýskl třemi góly, v generálce s Orlovou se však zranil.

„Šel jsem si pro míč od našeho obránce, stačil jsem ještě odehrát míč, ale ten Orlovák do mě zezadu naremploval. Mám lehčí výron v kotníku, snad to bude do neděle v pořádku,“ osvětlil příčinu svého zranění Petr Soukup. Ten si třetiligovou soutěž okusil již v Lipové, která před dvěma lety spadla do divize. „Rozdíl mezi třetí ligou a divizí je markantní. Hlavně v rychlosti, důraze a taktice,“ přidal postřeh Soukup.

Také samotný kouč Lipiny Oldřich Machala věří, že se klubovému vedení podařil v létě výborný tah. „Petr k nám v podstatě přišel, aby zde pozvedl útočnou a střeleckou sílu mužstva. Já ale přesto doufám, že to nebude pouze on, který bude patřit k tahounům týmu, ale že se k němu přidají i ostatní hráči,“ řekl Machala.

Čerstvá posila se již ve Frýdku-Místku zabydlela a pokud zdravotní stav dovolí, bude chtít Soukup v Bystrci nastoupit od začátku. „Na utkání se moc těším. V Bystrci chceme bodovat. Kádr ve Frýdku je hodně kvalitní a já věřím, že se budeme pohybovat ve vrchních patrech tabulky. Je zde dobrá parta kluků, pěkné je i zdejší prostředí. Doufám, že to bude všechno klapat,“ přeje si lipinský forward.