I. A třída – skupina A

Vratimov – Bolatice 0:2 (0:2)

První jarní utkání na domácí půdě se fotbalistům Biocelu příliš nepodařilo. Hráčům svazovala nervozita nohy, vázla kombinace a součinnost v útočné fázi. Soupeř díky zkušenosti svých hráčů a jednoduchými kombinacemi v prvním poločase domácí přehrával. Ačkoliv vystřelil pouze dvakrát na branku, dosáhl z minima maximum. V závěrečných patnácti minutách domácí hru otevřeli a vytvořili si tlak, ovšem chyběl klid ve finální fázi. V 84. minutě dokázali vstřelit branku, ale rozhodčí jej na pokyn asistenta neuznal, kvůli údajnému ofsajdu.

„Ačkoliv se nikdy nevyjadřuji k výkonům rozhodčích, byl tento moment jeden z klíčových okamžiků a sudí dle mého názoru tuto situaci hrubě nezvládli. V době, kdy vrcholil náš tlak a soupeře jsme zatlačili před jeho šestnáctku, byl tento okamžik pro zbytek utkání rozhodující. Jestliže centrující hráč přihrává míč půl metru od brankové čáry zpětnou přihrávkou, není možné, aby byl zakončující hráč v ofsajdu. Bohužel pomezní rozhodčí tuto situaci vyhodnotil po svém,“ zlobil se po utkání domácí trenér Pražák. „Ovšem to nic nemění na faktu, že si hosté vítězství zasloužili, jelikož byli v tomto utkání lepším mužstvem,“ dodal jedním dechem.

Vratimov: Květoň - Sigmund (74. Toman), Andrejko, Stolařík, Pešek – P. Skoupý, Klejnot (46. Tříska), Pohludka, L. Skoupý – Hrdý (37. Adámek), Svěnčík. Trenér: Vladan Pražák.

I. A třída – skupina B

Bystřice - Staré Město 1:2 (0:1)

Bystřičtí se nevypořádali s rolí favorita. Hosté jejich převahu ustáli a dvakrát vyrazili do smrtících protiútoků. Ve 38. minutě nejprve ránu Slívy dorazil Smítal a na začátku druhé půle zužitkoval Talašovu přihrávku Fára. Čestný úspěch Bystřice z pokutového kopu zaznamenal Kluz, který byl těsně předtím faulován. „Pokutové kopy jsme měli kopat tři. Po penaltě volaly nedovolené zákroky na Nogu za stavu 0:0, a na Majera a Štvrtňu za stavu 0:1. Rozhodčí odpískal až čtvrté provinění. I přesto musím uznat, že jsme dnes hráli špatně,“ řekl kritickým tónem bystřický obránce Michal Bauman.

Bystřice: V. Cymorek - Škarka (60. Drong) - Szturc, Vávra (22. Bauman) - Maier, Hrazdílek, Lachowicz, Štvrtňa, J. Rusz - A. Kluz, Noga. Trenér: Petr Bauman.
Staré Město: Balko – Recman, Šafranko, Adámek, Vojkovský – Smítal, Talaš, Fara (76. Krupa), Slíva (82. Růžička) – Baroš, Pröschl (54. Prokeš). Trenér: Libor Baran.

Stonava – Brušperk 5:0 (1:0)

Hosté drželi celou hodinu s favorizovanými domácími krok. Díky šestiminutovému totálnímu kolapsu mezi 60. a 66. minutou však odjeli s debaklem. Po úvodním oťukávání, kdy si žádné s mužstev nevypracovalo šanci, přišel důležitý moment ve 29. minutě. Po hlavičce domácího útočníka vykopával míč z brankové čáry Cigánek. „Bohužel pro nás jedním z mála lidí na stadionu, kdo viděl míč za čarou byl druhý asistent,“ zlobil se po utkání vedoucí hostujícího mužstva Svatopluk Slovák. Po změně stran domácí z první vážnější situace zvýšili po hodině hry hlavičkou na 2:0. Poté hosté na pár minut totálně vypadli z role a během pěti minut po útocích do neexistující obrany inkasovali další tři branky. Za rozhodnutého stavu se utkání již pouze dohrávalo.

Brušperk: Mičík (75. Zahradník) - Cigánek, J. Makúch, Manďák, Strakoš - Havránek, Vančo, Ječmenek, Pindor (36. Horký) - Machálek, Blahut. Trenér: Leon Dostalík.

Smilovice – Karviná B 0:1 (0:1)

Ve druhém jarním kole narazili domácí na velice silného protivníka. „Věděli jsme, že soupeř je kvalitní. Jsem rád, že jsme se s ním takhle dokázali porovnat. Zápas se hrál nahoru dolů,“ řekl domácí lodivod Pavel Smatana. Výborný zápas nakonec rozhodla jediná trefa, když se v 9. minutě prosadil hostující obránce Večeřa. Ve 30. minutě se mohla pískat na druhé straně penalta za faul na Hromadu, ale píšťalka sudího zůstala němá. Když v 68. minutě neuspěl z úhlu Hromada, skončil zápas těsným vítězstvím hostí. „Jsem spokojen s hrou našich mladých Barteczka a Cupka. Zahráli oba dobře,“ pochválil mladé naděje smilovický kouč.

Smilovice: Bašanda – Kocur, J. Topiarz, Pokluda, Divina – Barteczek, L. Kohut, Ganczarczyk (89. Sikora), Máj (70. Balvar) – Hromada, Cupek (78. Bolf). Trenér: Pavel Smatana.

Albrechtice – Raškovice 3:0 (1:0)

Fotbalisté Raškovic pokračují ve svých jarních nevýrazných výkonech. Stejně jako v minulém kole inkasovali již po čtyřech minutách hry. To J. Škapa nepokryl domácího Nováka a ten křižnou ránou nedal brankáři Kopeckému šanci. Vzápětí trestný kop Kacíře domácí gólman Jaček neudržel, ale dobíhající Špadt nedokázal umístit míč za záda albrechtického brankáře. Až do konce první půle pak měli hosté více ze hry, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Po změně stran bylo na hřišti již jen jedno družstvo a tím byli domácí. Ti navíc v 54. a v 80. minutě navýšili své vedení díky střelecké potenci střídajícího Goje.

Raškovice: Kopecký – Saniter, J. Škola, Šteflíček, Kacíř – Juřica, Novák (58. R. Škapa), Špadt, J. Škapa (38. Klímek) – Feike (80. Vochta), V. Škola. Trenér: Vladimír Šindler.