Rekordní návštěva na dobratickém fotbale dávala tušit, že se střetávají staří známí nejen na hřišti, ale také v hledišti. Od počátku to byl zajímavý souboj bubeníků, diváků a především obou celků.

Zápas se začal lépe vyvíjet pro hosty. Už v 10. minutě špatnou komunikaci brankáře a spoluhráčů dokázal zužitkovat Petr Němec, který střelou k pravé tyči otevřel skóre utkání – 0:1. To byla docela rychlá rána do plánů Dobratic na další úspěch. Domácí hráči v modrých dresech nemuseli však dlouho čekat na srovnání stavu. Zahraný rohový kop zleva byl přesný a Šigut, ač otočen k bráně zády, trefil míč zátylkem přesně - 1:1.

To byl ten správný moment k ofenzívě a hosté mohli pak v několika dalších minutách jen poděkovat svému brankáři Střalkovi za skvělé zákroky po střelách Svobodníka a Zábelky. Už podruhé se v letošní sezoně potvrdilo na dobratické půdě to známé nedáš-dostaneš. Následující protiútok po gólovce domácích skončil odpískaným faulem dobrých třicet metrů od dobratické branky. Zahraný přímý kop P. Němcem neměl chybu, míč si našel nabíhajícího Štěrbu a hlavička zapadla přesně pod břevno Tesarčíkovy branky. Na ukazateli skóre v té chvíli svítila 35. minuta a asi nikoho nenapadlo, že gólový účet derby je již uzavřen.

Ke změně stavu bylo ještě mnoho příležitostí. U domácích stojí za zmínku dalekonosná střela Skotnicy, hlavičkové pokusy Šiguta a především Lýska. Nic z těchto možností výborný Střalka za svoje záda nepustil. Ani jeho protějšek se nenudil a potlesk diváků si brankář Tesarčík zasloužil zejména zákrokem po střele P. Němce pod břevno z přímého kopu. Po úniku Smilowského chyběl Slotovi jen krůček, aby ve skluzu z malého vápna navýšil vedení hostí. V samotném závěru netrefil dobře míč hlavou Lýsek a tím zhatil poslední útočnou akci Dobratic. Všechny body nakonec putovaly do Starého Města, které se po nečekané remíze Vratimova doma opět dostalo na vedoucí pozici soutěže. (moš)

TJ DOBRATICE – STARÉ MĚSTO 1:2 (1:2)
Branky: 15. Šigut – 10. P. Němec ml., 35. Štěrba. Rozhodčí: Moravec – Kolečkář, Ham. ŽK: Lýsek, Marián Causidis – K. Střalka, T. Němec, Ja. Birčák. Diváci: 280.
Dobratice: Tesarčík – Somr, Škapa, Dobiáš, Lýsek, Skotnica – Svobodník (68. Březina), Šigut, Marián Causidis, Hlaváč – Zábelka (62. Bortlíček). Trenér: Marián Korabík.
Staré Město: A. Střalka – Ja. Birčák, Recman, Kmošťák, Slota (90. Pa. Němec), T. Němec, Rudel, Glembek (82. Jo. Birčák), Pe. Němec ml., Štěrba, Smilowski (72. K. Střalka, 89. Chalachan). Trenér: Petr Němec st.

TabulkaZdroj: Deník