Pokud byste proti Lískovci nastoupili kompletní, utkání by pro vás bylo pohodovější, více byste si je užil. Takhle jste musel usměrňovat mladíky z dorostu.

Asi tak. Bylo třeba se více soustředit a řídit ty mladé kluky, aby nedělali chyby. Dirigovat je, kde se mají postavit, co mají dělat a tak podobně.

Jak jim to dle vašeho názoru šlo?

Myslím, že to zvládli super. Někteří kluci jsou hodně šikovní, jiní ještě potřebují nabrat zkušenosti na trénincích, které s námi absolvují.

Zatímco v třetiligové soutěži sbíráte výhry, v přípravných zápasech to je přesně naopak. Od konce června je tohle teprve vaše třetí vítězství.

Ano, je to tak. Ale je to pořád jen příprava. Třeba prvoligové Slovácko bylo posledně někde úplně jinde než my.

Čím si vysvětlujete, že vás převálcovalo v poměru 7:1?

Byli dál, a to jak kondičně, tak i fotbalově. My jsme v hrubé přípravě, byli jsme těžší. Ale i fotbalový rozdíl byl velký. Teď k těm gólům. Ty šly hlavně přes levou stranu, kde hráli mladí kluci. Bylo to pro ně až příliš těžké. Nastoupil proti nim třeba Došek, který má stovky ligových startů.

Po divizním Lískovci vás čekají silní soupeři. Týmy Baníku, Karviné, Zlína či Liptovského Mikuláše vás důkladně prověří.

Souhlasím. Všechny ty zápasy pro nás budou hlavní částí herní přípravy.

Jaká je vůbec zimní příprava v Třinci?

Především jiná, protože bude trvat deset týdnů. To je strašně moc, tak dlouhou přípravu jsem snad ještě nikdy nezažil. Začátek byl pomalejší, ale teď už to dostává grády. Běhání, posilování, teď už je to pořádně hrubá příprava.

Připadá vám náročnější než ty, které jste zažil v předešlých působištích?

Ani bych neřekl. Je toho všeho přiměřeně, trenér Kouřil to má dobře rozvržené. Není to přepálené a ani toho není málo. Podle plánu, který tam máme, by toho tento týden mělo být ještě více.

Na podzim jste laboroval se zraněnými zády. Už jste zcela v pořádku?

Teď už ano, během prosincové pauzy jsem se dal dohromady. Už můžu pořádně trénovat a díky tomu mám z fotbalu zase radost. Velice mě těší, že jsem zdravý, fotbal mi už zase ,chutná´. Nedělá mi problém ani umělá tráva.

Důležité bude, aby vám fotbal chutnal v sezoně.

To je jasné. Věřím, že bude. Musíme postoupit do druhé ligy, nic jiného nebereme.

Sledujete, jak si v zimní pauze vedou vaši největší protivníci?

V podstatě mě to ani nezajímá. Staráme se sami o sebe, nemusíme se na nikoho ohlížet. Máme malý náskok, budeme se ho snažit udržet a ještě lépe navýšit. (rom)