I. B třída – sk. B

Klimkovice – Václavovice 2:1 (1:1)

Utkání na hřišti beznadějně posledních Klimkovic hostům vůbec nevyšlo. Hosté se sice ve 25. minutě zásluhou Langera ujali vedení, jenže ještě do poločasu domácí srovnali krok. Když už to vypadalo na dělbu bodů, vystřelil v 88. minutě Vostárek a domácí se tak mohli potřetí v této sezoně radovat z vítězství.

Václavovice: Ometák – Habernal, Berta, Hájek, Ludvík – A. Novotný, Berka, Zezulčík, Langer (Kozel) – P. Sládek, Škrkoň (T. Sládek). Trenér: Jaromír Sládek.

I. B třída – sk. C

Písek – Dobratice 3:6 (1:5)

S chutí hrající hosté si poslední zápasy doslova užívají. Nejinak tomu bylo i na hřišti v Písku, kde první změna skóre přišla hned v 5. minutě. To Marek Causidis našel skulinku v domácím ofsajd systému a po jeho přesné přihrávce skóroval jeho bratr Marián. Písečtí zbraně nesložili a po čtvrthodině hry srovnával Cieslar. Do konce poločasu pak už stříleli góly pouze hosté. Ve 21. minutě podruhé poslal Dobratice do vedení Hlaváč, který těžil ze spolupráce s Mariánem Causidisem. Třetí gól v domácí síti zařídil krásnou střelou D. Kolář, čtvrtý přidal z penalty Hlaváč a poločasový účet završil střelou k tyči Farny. Druhá půle začala tak, jako skončila ta první – gólem Dobratic. Bratrskou spolupráci Causidisových tentokráte zakončoval Marek. Písecký trenér poté poslal na hřišti kanonýra Petra Kajzara, který po pár minutách na hřišti v sólovém úniku snižoval na 2:6. Poslední slovo pak patřilo domácímu Krzyžankovi, který hlavou nedal Tesarčíkovi šanci. „Za dobu, co jsem v Písku hrál a teď trénoval, jsem u nás takový tým neviděl. Dobratice jsou na úplně jiné úrovni, byly jednoznačně lepší, a přestože jsme vyrovnali na 1:1, bylo nám jasné, že na soupeře zkrátka nemáme," chrlil superlativy na lídra soutěže trenér poražených Vladislav Ligocki.

Písek: Kunák – Kapsia – Kantor, Krzyžanek, Marian Sikora – Michalski (65. Lupinski), J. Ligocki, Zogata, Čmiel – P. Cieslar (60. P. Kajzar), Karpecki (85. Fuják). Trenér: Vladislav Ligocki.

Dobratice: Tesarčík – Béla, Lýsek, Farny, Skotnica (55. Liberda) - Světlík, D. Kolář, Uherek (77. Ševčík), Marek Causidis - Marián Causidis, Hlaváč. Trenér: Marián Korabík.

Staré Město – Hnojník 1:3 (0:1)

Hnojník se postaral o překvapení na úkor favorita, ze Starého Města si odvezl plný počet bodů. „Netvrdím, že naše vítězství je zasloužené, ale na to, že jsme hráli venku, jsme měli docela dost šancí," zamyslel se trenér Hnojníku David Grygar. Hned na začátku jeho mužstvo rozehrálo brilantní akci, kdy Stryja našel Walicu, ten se uvolnil, poslal kolmici na Hlávku, jenž z úhlu překonal brankáře. Domácí hráči pak zvýšili obrátky, ale vyrovnat se jim podařilo až po změně stran, kdy využili trestný kop. K obratu však nedošlo, protože Walica našel centrem hlavu zcela volného Ganczarczyka a dílo dokonal uzdravený P. Jantoš. „Výhrami nad Staříčem a ve Starém Městě jsme udělali velký krok k záchraně," zdůraznil Grygar.

Hnojník: Klus – Komár – Brzuchanski, T. Jantoš, M. Stryja – Hlávka (78. P. Jantoš), A. Klus, Walica, Papřok (86. Franek) – Ďurfina (90. Minář), Ganczarczyk. Trenér: David Grygar.

Horní Suchá – Fryčovice 0:1 (0:0)

Šest vítězství, dvě remízy a pouze jediná porážka od Nýdku. Taková je jarní bilance fryčovických fotbalistů, kteří se v tabulce již bodově dotáhli na druhé Staré Město. Poslední výhra na hřišti Horní Suché se však nerodila lehce. Zápas nakonec rozhodla střela Soška z 82. minuty. „V první půli se hrál naprosto vyrovnaný fotbal, kdy si oba celky vypracovaly po dvou šancích. Po změně stran jakoby domácím docházely síly. Tam jsme už těch příležitostí měli víc. Ujala se ale jen ta Soškova. Musím však říct, že domácí předváděli moc pěkný fotbal. Patří k těm lepším týmům soutěže," vysekl po utkání poklonu fryčovický trenér Jan Šponiar starší.

Fryčovice: Ivánek – Hlavatý (86. Mikeš), Holub, Staněk, Janek – J. Vrtný, J. Šponiar ml., Soško, Žurovec (83. Šubert) – Rumel, I. Vrtný (57. Kobylák). Trenér: Jan Šponiar st.

Lučina – Mosty 7:0 (5:0)

Lučina vyučovala protivníka výtečně zahrávanými standardními situacemi a po prvním poločase vedla pět nula. Debakl dokonala v závěru, kdy skóre navýšila o další dva góly. Mostečtí se nezmohli ani na čestný úspěch, nejblíže k němu měli Kolář (třikrát), T. Nieslanik a Bula. „Hráči k tomu přistoupili tak, že po vítězství v Jablunkově jsou mistři světa. Hráli bez bojovnosti a bez důrazu, nebyli schopni čelit standardkám soupeře. Prohrát se může, ale ne takhle. Dostali pořádnou facku a teď je jen otázkou, zda se pro příště poučí," pravil trenér Mostů Stanislav Kluz.

Lučina: Balko – Čubok (78. Janáček), M. Kohut, Staufčík (54. R. Tomíček), Goroš – K. Tomíček, L. Kohut, Myšinský, Majer – Mikulec, Bubík (56. Vojkovský). Trenér: René Hruška.

Mosty: Kotek – Lukosz, Czepczor, M. Szotkowski, Šafařík (36. Kantor) – S. Kufa (75. Bažant), P. Kufa, Bula, Turek – Kolář (75. D. Szotkowski), T. Nieslanik. Trenér: Stanislav Kluz.

Nýdek – Jablunkov 2:0 (1:0)

Obě branky vítězů vsítil nestárnoucí Hadrava, v úvodu hlavou do šibenice přesný centr Frýdy a ve druhém poločase po centru Spratka napálil míč ke vzdálenější tyči. Přestože v poli bylo střetnutí vcelku vyrovnané, v obou šestnáctkách kralovali domácí fotbalisté. Čtyřikrát se chytil za hlavu Konderla, další možnosti nevyužili Hadrava (dvě), Rakowski a Tlacháč. Spartak byl směrem dopředu neškodný, zahrozil až ve druhé půli, ale kapitán Szotkowski bezchybného J. Kantora nepropálil. Zmar a bezradnost hostů podtrhl neproměněnou penaltou M. Kluz, jeho dělovka se odrazila od brankové konstrukce. „Domácí zvítězili zcela zaslouženě. Přehráli nás ve všech směrech, měli rychlejší start na míč, předčili nás v osobních soubojích," posteskl si trenér poražených Jan Gomola.

Nýdek: Kantor – L. Cienciala, Mazurek, Kocur, Strokosz – Spratek, Rakowski (81. Sliž), Frýda, Hadrava (73. Přibyla) – Konderla (64. Labaj), Tlacháč. Trenér: Pavel Mazurek.

Jablunkov: Pindor – Čečotka (65. M. Kufa), Hudzieczek, Sikora, M. Cienciala – Szotkowski, Faruga, Kluz, Zowada (75. Baselides) – Michálek, Venit (60. Čmiel). Trenér: Jan Gomola.

I. B třída – sk. D

Libhošť – Hukvaldy 3:0 (2:0)

Hosté na svou výhru z Tiché tentokráte nenavázali. Z Libhoště si nakonec odvezli třígólovou porážku. „Byli jsme tu jako na výletě," zlobil se hostující kouč Radomír Chýlek. „Domácí nám dali rychlý gól, pak už byli lepší. Hráli ten svůj typický kombinační fotbal. Nás teď čekají zápasy jara, kdy hrajeme doma s Vlčovicemi a poté jedeme do Suchdola," dodal hukvaldský lodivod.

Hukvaldy: Sasín – Velart, Hubeňák, Pitřík, L. Tobiáš (70. Ermis) – J. Chamrád, Liška, Vicher (35. Mifkovič), Grufík (46. Obert) – Huvar (85. Gold), Végh (70. Opěla). Trenér: Radomír Chýlek

Připravili: Roman Baselides, Robert Schedling