O uplynulém víkendu se u třinecké 4. ZŠ odehrálo již 5. kolo Třinecké městské ligy v malé kopané. Už úvodní střetnutí přineslo brankové hody. O výhře Podlesí nad Instalem rozhodla větší produktivita hostujícího celku, který okusil první letošní výhru. Čtyřmi góly se na ní podílel Milan Worek. Také druhé utkání mělo svého favorita, když dosud vedoucí Relax rozstřílel Nebory 8:1. Hattrickem se blýskl Rostislav Turoň, který v letošní sezoně zaznamenal již třináct branek. Největší drama se odehrálo ve třetím zápase mezi GKS Třinec a nováčkem z Konské. Hosté si v úvodních dvaceti minutách vypracovali pětibrankový náskok, jenže zkušený tým GKS ještě do přestávky snížil na rozdíl dvou gólů. Po změně stran byli Třinečtí dokonce blízko vyrovnání, kdy se za stavu 5:6 řítil do obrovské šance Martynek. Tentokráte ale úspěšný nebyl. Konská nakonec zápas vyhrála 8:5. V posledním zápase pátého hracího dne se z vítězství radoval Gami Sport.

V tomto kole padl střelecký rekord, kdy fotbalisté nastříleli čtyřicet branek. Nejlepšími střelci kola se stali Rostislav Martynek a Milan Worek. Oba nasázeli soupeřům čtyři branky. Další kolo je na programu v sobotu 25. května.

Výsledky 5. kola: Instal - FC Podlesí 2:7 - branky: Wawreczka, M. Teofil - Mil. Worek 4, Z. Ščigel, G. Pilch, L. Lysek. FK Relax – TJ Nebory-MK Betis 8:1 - branky: R. Turoň 3, Brzezina 2, Goryl, Potůček, Friedl. GKS Třinec - FC Mbterm Konská 5:8 - branky: R. Martynek 4, Lanz - Krzemieň 2, Ciencala 2, Holeksa, L. Lipowski, Kalfas, Pyszko. FC Tip - Gami Sport 4:5 - branky: Rakowski 2, Bilko, Rečičiar - Sniegoň 3, Hromada, O. Szuscik. (lt)

1. FK Relax 5 4 1 0 32:9 13
2. Gami Sport 4 4 0 0 31:15 12
3. FC Tip  5 3 0 2 23:12 9
4. Neladrink 4 2 1 1 20:20 7
5. GKS Třinec 5 2 0 3 20:24 6
6. FC Podlesí 4 1 1 2 17:17 4
7. FC Konská 4 1 1 2 13:23 4
8. Instal 4 0 1 3 7:24 1