„Ještě než nastoupíme k prvnímu ostrému zápasu doma s Ústím, chtěl bych odehrát co nejvíce přípravných utkání. Kádr se ve Frýdku dosti obměnil, rád bych všechny hráče lépe poznal," přiznal kouč, který naposledy trénoval v Olomouci.

Z loňského kádru již ve Stovkách nebudou působit Ižvolt, Hošek a Tobiáš, kteří míří do konkurenčního Třince. Smlouva nebyla nabídnuta ani Ďuriškovi s Ujlakym. „Náš nejlepší střelec z uplynulé sezony Lukáš Stratil se musel vrátit zpátky do Plzně, odkud u nás hostoval. Nyní se pere o svou šanci v prvoligovém Brně, stále však existuje možnost, že se k nám vrátí," připustil návrat šikovného forvarda do Frýdku-Místku Radim Mamula, předseda představenstva.

Na nové tváře Valcířů si fanoušci ještě nějaký ten den musí počkat. O místo ve frýdeckém dresu se ale na úvodním tréninku pralo více než třicítka fotbalistů. „Máme tu nejen hráče stávajícího kádru, ale do přípravy se zapojili také i kluci z dorostu. Z nových tváří jsou tady například mladí obránci Milan Kadlec z pražské Sparty, či Dávid Berežný, který naposledy hrával v Liberci. Domluveni jsme rovněž se záložníkem ostravského Baníku Markem Šichorem a pevně věřím, že do přípravy naskočí i středopolař Dario Krišto, který v pondělí předčasně ukončil svou zkoušku v Ostravě," naznačil Mamula.

Po tvrdé přípravě, kdy Kalvodovi svěřenci trénují dvakrát denně, se Valcíři představí v prvním přípravném utkání v pátek 1. července. To se na travnatém hřišti v Bytči střetnou od 17 hodin s prvoligovou Dunajskou Stredou.