Soupeřky Češkám nalosoval brankář Baníku Ostrava a ambasador turnaje Jan Laštůvka. „Kapitánka mi řekla, že by si přály Itálii, což jsem splnil hned prvním míčkem. A pak už to bylo těžší, ale trenér i holky mi řekli, že si tady nelze vybírat. Že ty týmy jsou silné všechny,“ uvedl bývalý reprezentant.

V Moravskoslezském kraji se bude konat na přelomu června a července ženské ME U19. Na snímku vlevo ambasador turnaje Jan Laštůvka a brankářka českého výběru Bára Beránková.
Mladé fotbalistky na domácím ME také na Bazalech. Ambasadorem Laštůvka

„Ale zajímavá zkušenost. Musím přiznat, že jsem byl nervózní. I když nakonec asi nebyl takový, jaký by si holky přály, tak si myslím, že je lidé poženou a udělají úspěch,“ dodal Laštůvka.

Trenér Jan Navrátil vyjádřil spokojenost. „Věděli jsme, že ať bude nalosován kdokoliv, bude to těžká skupina. Francie je minulý vítěz, Španělsko výborný mančaft, s oběma jsme hráli. S Itálií sice ne, tu jsem viděl jen na videu, ale i s nimi to bude dobré. Atraktivní skupina, silní soupeři, ale uděláme maximum, abychom obstáli a byli konkurenceschopní,“ pronesl.

Brankáři Slavie Aleš Mandous a Baníku Jan Laštůvka.
Laštůvka: Sezonu jsme podělali, končit chci úspěchem. Co nový trenér Baníku?

Pořadatelská země rozehraje své působení na turnaji 27. června ve na Městském stadionu ve Vítkovicích proti Francouzkám, obhájkyním titulu. Následovat bude 30. června střetnutí v Opavě se Španělskem a základní skupinu zakončí 3. července ve Frýdku-Místku s Itálií.

Semifinálové duely jsou na programu 6. července, finálový duel na Městském stadionu ve Vítkovicích se odehraje 9. července.

Fotbalista Martin Lukeš, 12. února 2022 v Ostravě.
Lukeš: Vrba Baník semkne. Přeji si častěji odcházet ze stadionu jako po Slavii

„Všechny fanoušky zvu, protože to bude obrovský zážitek. Určitě uvidí skvělý fotbal,“ uzavřel Jan Navrátil.

Los mistrovství Evropy hráček do 19 let v MS kraji:

Skupina A: Česko, Itálie, Španělsko, Francie.

Skupina B: Švédsko, Norsko, Anglie, Německo.