Olomoucký útočník Václav Vašíček mu dokonce po zápase děkoval za to, jak mu krásně nachystal míč před opuštěnou branku. „Byl to nějaký střet myšlenek, nedokážu to nějak vysvětlit a moc mě to mrzí," vrátil se k osudnému momentu brankář Ondřej Prepsl.

Na Hané jste prohráli 0:3. Byla Sigma nad vaše síly?
Myslím, že první gól Sigmu uklidnil. Druhý gól, který jsem vlastně já zavinil, nás srazil. Tohle se ale prostě nesmí stávat, myslím, že to ovlivnilo celý další průběh zápasu.

Hráli jste na Andrově stadionu proti exligovému celku. Byla vaše chyba, kdy vám vypadl míč z rukou, způsobena nervozitou?
Já už jsem tady hrál proti béčku několikrát, tím to nebylo. Já zas nějaký vyložený trémista nejsem. Byl to nějaký střet myšlenek, nedokážu to nějak vysvětlit a moc mě to mrzí.

Sigmě do branky spady víceméně hned první dvě střely zápasu. To se pak proti favoritovi těžko hraje, že?
Proti takovému týmu jako je Sigma, ten začátek samozřejmě musíme nějakým způsobem přežít. Nám se to nepovedlo a pak si to domácí už zkušeně pohlídali, i když si myslím, že náš výkon byl daleko lepší než v prvním kole.

Pomýšleli jste vůbec na bodový zisk, nebo jste chtěli v Olomouci především uhrát nějaký přijatelný výsledek?
My se nikam nejezdíme jen tak projet (usmívá se). Samozřejmě se tady chtěli porvat o body, ale bohužel to nevyšlo. Teď musíme zabrat doma s Táborskem.

Jak na vás působila Sigma? Je to tým, který by se měl po sezoně vrátit do ligy nebo podle vás mají stále na čem pracovat?
Já si myslím, že teď ze začátku si na druhou ligu ještě musejí trochu přivyknout. Samozřejmě je to ale hlavní aspirant na postup. Myslím, že by se jim to mělo podařit.

Po prvních dvou zápasech máte nula bodů. Jakou letos očekáváte sezonu?
Těžko říct, loni jsme měli velkou výhodu, že jsme chytli začátek. Teď už po druhém kole můžu říct, že se nám to nepovedlo, i když jsme měli, dá se říct, těžký los. Věřím, že máme lepší než v minulé sezoně, takže doufám, že se nějak odrazíme a půjdeme nahoru.