O přesunu perspektivního fotbalisty z Jihlavy do Třince se začalo hovořit už bezprostředně po vzájemném jarním zápase obou týmů. Cihlář se to však dozvěděl až pár dnů před koncem sezony. „Trenér Urban mi sdělil, že bych zřejmě nedostával moc šancí, abych si raději našel jiné angažmá. Třinec měl o mě zájem a já s odchodem do Slezska souhlasil,“ řekl mladý hráč.

Do druhé ligy naskočil rovnýma nohama ještě jako dorostenec (bylo to za trenéra Milana Bokši) a okamžitě se protlačil do základní sestavy. Nastupoval v ní vesměs pravidelně tři roky, po příchodu Luboše Urbana z ní vypadl a začal hrávat MSFL za juniorku.

„Proč k tomu došlo, je jen mezi mnou a trenérem Urbanem, nechtěl bych o tom hovořit. Odejít nebylo moc příjemné, ale stalo se. V Třinci jsem spokojený, trenéři, vedení i spoluhráči mě přijali velice dobře. Není nic, nač bych si mohl stěžovat. Třinec pro mě může být takovým novým impulsem. Budu makat a bojovat, abych se prosadil do základní sestavy,“ pokračoval Cihlář.

Svou hráčskou kariéru zahájil ve Znojmě, které se na jaře po 16 letech probojovalo do druhé ligy. „O Znojmu jsem sice uvažoval, ale nakonec jsme se nedohodli. Budu mu držet palce, určitě tam budu ve volném čase jezdit na fotbal. Znojemští mají dobré mužstvo. Pevně věřím, že ve druhé lize bude konkurenceschopné,“ dodal Cihlář, který prý bude držet palce i Jihlavě, odkud v létě odešel. Několik týdnů je pro něho fotbalovým oddílem číslo jedna Třinec.

ROMAN BASELIDES