Zatímco druhý jmenovaný se po čtyřech letech do Stovek vrací tentokráte v roli asistenta trenéra, pro Pulpita jde o další trenérskou štaci v kariéře v roli hlavního kouče.

Padesátiletý stratég, který naposledy působil v profesionálním fotbale ve Vítkovicích, sledoval první setkání s mužstvem zpovzdálí, a když bylo potřeba, udělil svým novým svěřencům pár pokynů. „Po mém působení v Ostravě jsem si dal takový malinký oddych. Myslím si, že jsem jej docela už i potřeboval,“ svěřil se trenér s pověstí bouřliváka.

Úvodní trénink Frýdeckých již neabsolvovala šestice dříve již avizovaných hráčů na odchodu (Bilić, Fofanah, Kovařík, Jovović, Spasojević, Hamšík). Naopak staronovou tváří byl střední záložník Václav Mozol z Opavy. O šanci poprat se o druholigový dres Frýdku-Místku bude chtít také dvojice nadějných mladíků Martin Honiš z ostravského Baníku či Roman Bala ze Sigmy Olomouc. Na tréninku se dále objevili také navrátilci z hostování Jan Hruška a Daniel Bialek, ale také i šikovní dorostenci Jan Šohaj s Michalem Fukalou.

Cílem frýdecko-místeckého týmu je záchrana druhé nejvyšší fotbalové soutěže. „Musíme pro to udělat všechno, ale všichni si také uvědomujeme, že nás čeká velmi těžká práce,“ řekl Pulpit. „Budeme se snažit tým doplnit o hráče, kteří by nám hlavně pomohli směrem dopředu,“ naráží kouč, který vystudoval na Karlově univerzitě právničinu, na prachbídnou bilanci Valcířů co do počtu vstřelených branek (z 16 utkání pouhých 8).

K prvnímu přípravnému utkání nastoupí fotbalisté MFK Frýdek-Místek již tuto sobotu 13. ledna, kdy od 13 hodin hostí na umělé trávě ve Stovkách v rámci zimního turnaje Tipsport liga slovenský Poprad.