Ve Frýdku-Místku se tvoří zcela nový tým, který dostal na starost trenér Karel Orel. Tomu prošla pod rukama už řada hráčů, kteří měli šanci předvést se i v přátelských zápasech.

Hráči Frýdku-Místku nejprve vysoko porazili Brušperk. Poté zdolali i Nový Jičín, následně ale nestačili na B tým Opavy a nakonec prohráli i s výběrem Baníku Ostrava do 19 let. Ten ve Stovkách vyhrál 3:1.

Zápas proti ostravským mladíkům přitom Valcířům nesedl. „Do utkání jsme nevstoupili dobře. První půlhodina od nás byla bez pohybu, bez elánu a soupeř to vycítil. Dostal se do utkání a ve většině fotbalových věcí nás přehrával,” uvedl pro klubový web trenér Orel. „Všude jsme byli o krok pozdě, u některých gólů obrovská chyba stoperů,” dodal.

V pátek je poslední trénink

Zatímco v tréninku i v předešlých duelech hráči Frýdku-Místku vypadali dobře, proti Baníku U19 jim utkání vůbec nesedlo. „Zřejmě došlo k lehkému podcenění dorostenecké kategorie. Soupeřovi narostlo po dvou gólech sebevědomí, byl hodně běhavý,” prohlásil Orel, který s výkonem svých svěřenců nemohl být spokojen.

V pátek Valcíře čeká poslední trénink přípravného kempu, po němž bude jasněji, s jakým týmem Frýdek-Místek půjde do příští sezony MSFL.