Třetiligoví fotbalisté Frýdku-Místku zahájili přípravu na novou sezonu. Trenér Radoslav Látal svým ovečkám naordinoval v úvodním týdnu pernou zátěž. Hráči trénují každý den od 15.30 hodin a dvakrát v týdnu mají v dopoledních hodinách zajištěnou posilovnu ve VSH. „Tak, to víte, že příprava je vždy velká zabijárna, ale už jsme se všichni na trénink moc těšili,“ přiznal se před úvodním tréninkem frýdecko-místecký gólman Martin Dittert. K týmu se již připojili mladí dorostenci Ondřej Dvořák a Miroslav Vyvial a také Radim Husárik s Michalem Švrčkem, kteří do Stovek přichází na hostování z Baníku Ostrava. Právě dvaadvacetiletého středního záložníka Radima Husárika jsme se po tréninku zeptali:

Radime, v loňském roce jste se podílel se svými hráči na postupu baníkovského béčka do MSFL. Nyní se o vás zajímal Hlučín, ale vy jste nakonec dal přednost hostování ve Frýdku-Místku. Čím to?

Je pravdou, že jsme to měli s Michalem Švrčkem v Hlučíně už nějak dohodnuté, ale myslím si, že tady ve Stovkách je přeci jen lepší zázemí a po fotbalové stránce by mně to tady mohlo více vyhovovat.

Znáte někoho ze současného kádru valcířů?

Ještě z baníkovského dorostu se znám se Standou Cabákem, pak jsem za juniorku hrál s Martinem Cesnekem, ale dá se říct, že když jsme ještě s Baníkem hráli třetí ligu, tak se od vidění znám s většinou zdejších kluků.

Co očekáváte od zdejšího angažmá?

Samozřejmě bych chtěl pravidelně hrávat, a hlavně se zde zviditelnit. Mým cílem je zde podávat kvalitní výkony a posunout se s fotbalem zase o kousek dál.

Před půl rokem do Stovek přišel Baníkovec Vladimír Mišinský. Moc se mu zde nedařilo a ani si v podstatě nenašel cestu k frýdecko-místeckým fanouškům. Nemáte trochu strach z toho, že budete pod větším drobnohledem?

(smích) O Láďovi jsem to slyšel, ale já z toho nemám vůbec obavy. Pevně věřím, že nás s Michalem (Švrčkem, poznámka redakce) diváci vezmou a my jim slibujeme, že pro to zde uděláme maximum.

Je pro fotbalistu horší letní nebo zimní příprava?

Určitě zimní.