Jedenáctý Třinec má prozatím na svém kontě pětadvacet bodů, třináctý Zlín jen o jeden méně. Kdo vyhraje, přiblíží se bodové hranici, která by mu mohla poskytnout záruku účasti ve druhé nejvyšší soutěži i napřesrok. „Ještě nemáme vyhráno, musíme bojovat dál," upozornil třinecký záložník Petr Joukl, jenž se posledně v Mostě podílel na obou gólech svého celku.

„Jelikož jsme posledně nezvládli utkání ve Vlašimi, s o to větší vervou do toho půjdeme v Třinci. Zjednodušeně řečeno do toho nepůjdeme na sto dvacet, ale na sto padesát procent," prohlásil obránce Michal Malý, opora zlínské defenzívy. Jeho celek má na jaře stejnou bilanci jako Třinec – dvakrát prohrál, jednou remizoval a třikrát zvítězil, což mu přineslo deset bodů.

Třinečtí fotbalisté před týdnem přivezli tři body z Mostu, které chtějí potvrdit v domácím prostředí, kde na jaře dvakrát vyhráli a jednou remizovali. Proti Zlínu trenér Kula nemůže počítat s distancovanou dvojicí Málek – Wojnar a zraněným Malířem.

„Nebude to lehké, také hrají o záchranu. Určitě nepřijedou s tím, že budou chtít bezhlavě útočit. Budou chtít hrát zezadu na brejky a my je do nich nesmíme pouštět. To bude základ úspěchu," odtušil Joukl. „Bude to zápas, který asi nebude o hezkém fotbale, ale o boji, v němž nikdo nebude chtít udělat chybu a prohrát," dodal jeho spoluhráč Michael Hupka, autor vítězné branky v Mostě.

(rom)