ŠUMPERK - LÍSKOVEC 2:3 (0:0)

Nováček soutěže se představil na horké půdě zkušeného Šumperku a podal nebojácný výkon, který byl nakonec po zásluze odměněn tříbodovým ziskem. V první půli se diváci branky nedočkali, i když se hrál oboustranně kvalitní, útočný fotbal. Za hosty byl nejblíže ke skórování ve 22. minutě Kořínek, domácí zahrozili ve 42. minutě, ale brankář Dittert se vyznamenal.

O přestávce si hráči obou celků nazuli střelecké kopačky a branky se začaly sypat. Skóre se poprvé měnilo v 57. minutě, kdy po střele Holého si domácí Szöcs dal vlastní branku. „Soupeř přijel s taktikou zabezpečené obrany, dobře bránil a spoléhal na rychlé brejky. Proti tomu se dost špatně hraje a takové zápasy jsou vždy o prvním gólu, který bohužel pro nás dal soupeř,“ konstatoval šumperský trenér Petr Strnad.

V 66. minutě Kořínek ideálně uvolnil Lukáše Myšinského a hosté se radovali podruhé. „Po minulém nevydařeném utkání proti Orlové jsme udělali řadu změn v sestavě. V Šumperku jsme se hodně soustředili především na výkon v první části, což jsme považovali za klíčové a povedlo se. Dařilo se nám více držet míč a díky tomu jsme si postupně vypracovali dvougólové vedení,“ prozradil kouč Lískovce Martin Rozhon.

Kdo si však myslel, že utkání je rozhodnuto, krutě se mýlil. Domácí hned v 68. minutě po střele Szöcse snížili na 1:2 a v dalším průběhu si vytvořili tlak. Jenže brankář Dittert měl svůj den a své spoluhráče několikrát podržel. Přesto se Šumperku podařilo střelou Pobuckého v 85. minutě vyrovnat.

S tím se však bojovní hosté nesmířili a hned o minutu později Šrámek přesnou střelou z dvaceti metrů k tyči rozhodl o tříbodovém exportu do Lískovce. „Jsem maximálně spokojen jak s body, tak s předvedenou hrou. Přestože domácí za nepříznivého stavu začali hrát vabank a podařilo se jím srovnat, těžkou bitvu se nám podařilo dovést zaslouženě do vítězného konce,“ řekl po utkání spokojený trenér Rozhon.

„I přes porážku je to před klukama klobou dolů, že dokázali vyrovnat za stavu 0:2 na 2:2. Určitě jsme měli v závěru síly na to, abychom utkání zvrátili na svou stranu. Jenže nešťastný třetí gól Lískovce, kdy jsme nebyli moc důrazní při odkopu, nakonec rozhodl. V závěru nám možná chybělo i potřebné štěstí v koncovce,“ dodal smutně Petr Strnad.

Lískovec: Dittert – Jakub Myšinský, Nováček, Maléř, Vodička – Kořínek (85. Papřok), Kubáň, Chlebek (79. Čerňák), Holý (89. Ursini) – Lukáš Myšinský, Šrámek. Trenér: Martin Rozhon.

(zd)