Bodovou ztrátu z domácího prostředí se fotbalisté divizního 1. BFK snažili odčinit na hřišti nováčka soutěže ze Šternberku. „Tři body byly naším cílem,“ svěřil se po utkání hostující trenér Jiří Krejčí. Hosté se do první šance prodrali již ve 3. minutě zápasu, ale Škoríkovu zakončení zabránil domácí gólman. „V první půli jsme hrozili převážně z rychlých přechodů a jeden takový nám vyšel krátce před přestávkou, kdy skóroval Chlebek,“ řekl Krejčí. „Dvacet minut se snažíme, pak ale dostaneme gól z ničeho, kdy z rohového praporku jde balon pod sebe, nám tam vypluje borec sám a uklidí to… Je to zmar,“ litoval situace z 39. minuty domácí záložník Jan Tögel.

Šternberští se ve druhé půli snažili o vyrovnání nepříznivého stavu, měli i několik nadějných situací v pokutovém území, gólmana Prepsla ale nedokázali překonat. A když se v nervózním závěru u mladého rozhodčího nedomohli ani pokutového kopu, bylo hotovo. „Každý zápas jsme měli výborně rozehraný, ale vždycky jsme si to pokazili sami. Potřebovali bychom vstřelit první gól, pak věřím tomu, že bychom se uklidnili a vyhrávali třeba 3:1 nebo 4:2,“ dodal Tögel. „Druhá půle byla taková hektická. Myslím si však, že jsme byli důraznější a povětšinu času i fotbalovější. Škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Naopak nás v závěru ještě podržel brankář Prepsl,“ doplnil hodnocení frýdlantský lodivod.

Podzim tak Frýdlantští zakončili na 9. místě se ziskem 21 bodů. Původně měli ještě fotbalisté 1. BFK odehrát jedno utkání, a to předehrávku úvodního jarního kola. Domácí duel s Kozlovicemi byl ale zrušen.

FK ŠTERNBERK – 1. BFK FRÝDLANT 0:1 (0:1)
Branka: 39. Chlebek. Rozhodčí: Pospíšil – Páral, Běhal. ŽK: Tögel, Hlaváček, Jurečka – Marek, Střižík, Křiva, Prepsl. Diváci: 263.

Frýdlant: Prepsl – Střižík, Hrdlička, Křiva, Marek – Kratochvíl (76. M. Šigut), Škorík (21. Kučera), Chlebek, Svatonský (91. Ursíni) – Šafner - Fromelius. Trenér: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

Vyjádření Řídící komise pro Moravu a Slezsku k odložení 16. divizního kola na jarní část sezony:

Na základě aktuálního vývoje klimatických podmínek ŘK FAČR M rozhodla o odložení předehrávaného 16. kola soutěží Fortuna MSFL a Fortuna MSD. Toto kolo bude vloženo do upravené termínové listiny pravděpodobně do měsíce května nebo poloviny června 2018. Upravenou termínovou listinu obdrží kluby po schválení v ŘK FAČR M počátkém měsíce prosince.

Tabulka_divize_FrýdlantZdroj: Deník