Brno se prvního gólu dočkalo pár minut po zahájení střetnutí – Lutonský poslal míč do velkého čtverce a Skalák byl v minisouboji s brankářem Palečkem úspěšnější – 1:0. K vyrovnání nechybělo mnoho Jouklovi, jeho dorážka Gavlákovy střely těsně minula bránu.
Druhý poločas byl na vyložené šance bohatší. Tu první měl Dedič, dostal se za obranu, ale skórovat nedokázal. Domácímu Zavadilovi se to podařilo, na jeho trestný kop brankář Rohel nedosáhl. Vidět byl i brněnský stoper Schuster, nejprve mu nechybělo mnoho k tomu, aby si dal vlastní gól a posléze vykopl z prázdné brány střelu Motyčky. V té době už platil stav 1:2, protože na Zavadilův přímý kop okamžitě odpověděl po Ceplákově centru Gulajev. V závěru ještě zahrozili Gulajev s Malířem, ale Zbrojovka už hubené vítězství uhájila.

„Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Měli jsme v něm více šanci než soupeř, který byl naopak produktivnější. Více se mi líbil druhý poločas, v závěru jsme se hnali za vyrovnáním a presovali soupeře. Na naší hře byly sice patrné nedostatky, ale dokázali jsme si, že se dá hrát s každým a dodali jsme si chuť do další práce," konstatoval trenér třineckých fotbalistů Karel Kula. Na hřiště poslal exbrněnského obránce Jiřího Janoščina (naposledy HFK Olomouc), který přišel na zkoušku. Během týdne se naopak Kula definitivně rozloučil se zraněným levým bekem Michaelem Janecem z Liberce a po zápase také se záložníkem Oldřichem Kostorkem ze Zábřehu.

ZBROJOVKA BRNO – FOTBAL TŘINEC 2:1 (1:0)
Branky: 6. Skalák, 74. Zavadil – 75. Gulajev. Rozhodčí: Adámková.
Třinec (1. poločas): Paleček – Lisický, Vomáčka, Malík, Janoščin – Hupka – Joukl, Málek, Kyselý, Kostorek – Gavlák. (2. poločas): Rohel – Velner, Krejčí, Čelůstka, Matoušek – Malíř, Motyčka, Voves, Ceplák – Dedič, Gulajev. Trenér: Karel Kula.

ROMAN BASELIDES