„Po výměně trenéra (přišel exhradecký Bohuslav Pilný – pozn. aut.) je tým jako vyměněný. Dvakrát vyhrál nad kvalitními soupeři a předvádí slušný fotbal. Čeká nás obzvlášť náročný zápas,“ uvědomuje si trenér Třince Jiří Neček, který současné postavení svého týmu nepřeceňuje.

„Já klukům pořád říkám, že nám chybí ještě tři výhry k záchraně. Zatím jsme skromní, ale to neznamená, že si aktuální postavení neužíváme. Před sezonou jsme chtěli hrát nahoře, to se daří. Jen máme na paměti, a já to v kariéře zažil mnohokrát, že se může také dostavit období, kdy to prostě nepůjde. Proto bychom měli z aktuální formy vytěžit co nejvíc,“ přeje si Neček.

Pražany označil za kompaktní tým, který hraje solidně doma i venku. „Jestli se neobejdeme bez výkyvů, jako se nám to bohužel většinou ‚daří‘, tak neuspějeme. Musíme podat koncentrovaný výkon po dobu celých devadesáti minut. Žižkov je strašně nepříjemný soupeř,“ ví Neček moc dobře.

Na druhou stranu – domácí si mohou věřit na kohokoliv. V domácím prostředí obzvlášť. „Daří se vyhrávat. Zatím jsme ztratili doma jen dvakrát za remézy s Hradcem a Opavou, což jsou silní soupeři," připomněl Neček.

Na třinecké poměry chodí nyní slušné návštěvy a podporu z hlediště hráči vnímají. Zájem o mužstvo Třince se nepatrně zvedl.

„Toho si vážíme a chceme doma našim divákům nabídnout dobrý fotbal a samozřejmě výsledky. Soupeř kvalitu má, ale my také a věříme si. Ovšem pokora tam musí také být, bez ní to nejde a mohlo by se nám to vymstít,“ upozornil kouč druhého týmu tabulky.

Utkání bude jakousi generálkou na blížící se šlágr celého podzimu - v sobotu 18. listopadu hostí Třinec vedoucí České Budějovice. Krásnější vyvrcholení podzimní části si fotbalový fanoušek nemohl přát.

Třinecké fotbalisty čeká vůbec těžký los. Po Žižkovu totiž musí do Vlašimi, pak následuje již zmiňovaný duel s budějovickým Dynamem a nakonec se jede do stále se lepšící Příbrami. To už bude předehrávka prvního jarního kola.

„I proto bychom byli rádi, kdybychom zápas s Žižkovem zvládli vítězně," zakončil trenér Neček.

Sobotní dopolední duel začíná v 10.15 hodin.