Díky ní udrželi třinečtí hráči post podzimního půlmistra (Opava si svou jarní předehrávku už předehrála) a svůj podzimní účet završili na třiceti bodech. O nejbližším víkendu se předehrává ještě první jarní kolo.

Budějovice byly zjevně nejkvalitnějším týmem, který se na třineckém stadionu Rudolfa Labaje představil. A protože domácí nezůstali o nic pozadu, byl k vidění fotbal velice kvalitní úrovně. A to se ještě oba týmy musely popasovat se zrádným terénem.

„Ono se to nezdálo, ale bylo to strašně měkké a kluzké. Klobouk dolů před hráči obou mužstev, že na tom dokázali hrát rychlý kombinační fotbal,“ uznal trenér Třince Jiří Neček.

I jeho budějovický protějšek David Horejš viděl vysokou úroveň zápasu. „Na tomhle těžkém terénu se hrál vynikající fotbal. Třinec je úplně jiným mužstvem, než které proti nám hrálo na jaře. Dobře organizovaný, s rychlým přechodem nahoru. My drželi v první půli balon, vytvořili si tutovku, ale hrozil i Třinec. Museli jsme se mít na pozoru. Tušili jsme, že rozhodne jeden gól. I když jsme ho nakonec dali, nechali jsme si zbytečně vyrovnat. Nakonec jsme mohli utkání rozhodnout, ale to i Třinec. Suma sumárum, jsem rád, že jsme svým výkonem na těžkém terénu přispěli k velké kvalitě zápasu. Bod bereme. Má úplně jinou cenu, než naše předchozí remízy. Tady se bodovat moc nebude," míníl Horejš.

Domácí se nevzdali ani za nepříznivého stavu. Krásnou ranou zpoza vápna srovnal Kateřiňák. „Budějovice mohly rozhodnout, ale to my také. Podržel nás Avatar (gólman Paleček), soupeřův brankář taky chytil šance, takže bod odpovídá dění na hřišti,“ hodnotil Neček, který vytáhl průměrný tým Třince ze spodních vod loňského ročníku na špici FNL.

„Vidím, jak mančaft dře a chce uspět. Je to asi překvapení pro celou ligu, ale máme úplně jiný tým než na jaře. Podobně kvalitní jako mají třeba Budějovice nebo Opava. To je zásluha i našeho vedení, že nám dokázalo přivézt posily, které skvěle zapadyl do šatny. Nejsou tam teď žádné třecí plochy. Myslím, že jsme na dobré cestě něco v Třinci dokázat," pochvaluje si trenér Třince Jiří Neček.

Fotbal Třinec – Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)

Branky: 66. Kateřiňák – 63. Mashike. Rozhodčí: Berka – Kříž, Fišer. ŽK: Ižvolt, Šumbera – Řezáč. Diváci: 1577.

Třinec: Paleček – Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Ižvolt (90+2. P. Hošek), Vaněk, Kateřiňák, Šumbera – Juřena (78. Dedič). Trenér: Neček.

Téměř ligová návštěva v Třinci
Na tohle v Třinci rozhodně nejsou zvyklí. Sobotní magnet kola i celého podzimu FNL sledovalo v Třinci 1577 diváků. To je asi tak třikrát, možná čtyřikrát více než průměrné návštěvy mužstva posledních let.

„Když nepočítám zápas s Baníkem, který se hrál na vedlejším atletické stadionu, tak za posledních osm let je to nejvyšší návštěva druholigového zápasu na tomto hřišti,“ potvrdil pracovník třineckého klubu Igor Mainka.

Za pěknou návštěvu byl rád i trenér Třince Jiří Neček. „Konečně se povedlo nalákat lidi na stadion v takovém počtu. Děkujeme jim a my samozřejmě uděláme na jaře vše pro to, abychom si podobnou návštěvnost udrželi,“ slíbil.