Derby na kluzkém terénu bylo herně vyrovnané, ovšem s šancemi výhradně na straně Karviné. Hned v úvodu zahodili tutovky Moravec s Budínským a tým se nenastartoval tak, jako v předešlém zápase s Budějovicemi.

Toho kombinačně solidně hrající Třinec využil a srovnal hru. „Dokonce si dovolím tvrdit, že po těch dvou domácích stoprocentních šancích jsme byli lepší na míči a soupeř chvílemi nevěděl, co hrát," poznamenal po utkání trenér Třince Radim Nečas.

Ostatně hosty za předvedený výkon chválil i domácí kouč Jozef Weber. „Když soupeř přežil ty naše šance, hra se vyrovnala. Třinec spoléhal na kvalitní kombinaci, už jsem říkal, že je tam hodně patrný rukopis Radima Nečase a je to vidět. Třinec hraje daleko víc kombinačně než v loňské sezoně. On každý čekal, že po těch Budějovicích budou padat góly znovu, ale my jsme tušili vyrovnanější zápas a tvrdý boj, což se potvrdilo. Třinec hrál opravdu dobře, z mého pohledu to mělo větší kvalitu než utkání s Budějovicemi. Až do konce to bylo otevřené," porovnával Weber, šťastný za tři body.

Karviná (v bílém) porazila doma Třinec.

Pravdou ale také je, že domácí k nim měli celý zápas blíž. Například v 38. minutě zahodil další tutovku Urgela a ve druhé půli i jeho náhradník Juřena, ten dokonce dvě. Nakonec po Eismannově trestném kopu rozhodl derby přesně hlavičkující Dreksa.
„Z celkového pohledu je výhra Karviné asi zasloužená. Měla více šancí. To, že nakonec rozhodla jedna standardka, to už je naše smůla. Zkušený Dreksa to udělal výborně, ono to bylo celé zahrané velmi dobře, tam jsme s tím asi nemohli víc dělat: V tom vápně už je to boj a Dreksa věděl, jak se zachovat. Byť jsme tady bránu soupeře neohrozili, herně jsme proti adeptovi postupu nezklamali, což je pro nás důležitý poznatek," hodnotil Nečas porážku, která by se dala nazvat porážkou se vztyčenou hlavou.

To potvrdil i trenér Karviné Jozef Weber. „Zatím to byl nejtěžší a nejkvalitnější soupeř, kterého jsme doma potkali. A že jsme zase uhráli vzadu nulu? Už nevím, co k tomu víc říct. Jsme rádi, ale už pomalu přemýšlím nad tím, co se stane, až ta série skončí, protože ona jednou skončí a my bychom se na to neměli fixovat. Ale viděli jste sami. Dneska třeba Braňo Pindroch nemusel sáhnout na balon. Je to prostě zásluha celého mužstva, ne jen jeho nebo obranné čtyřky před ním, která má na tom ale výrazný podíl. Nicméně dobře dozadu pracuje celé mužstvo. Jsou tam už nějaké herní návyky, kluci jsou nějakou dobu spolu a vědí o sobě. To vše je pro dobrou defenzivní činnost celého mužstva podstatné," zakončil Jozef Weber, jehož tým se při zaváhání Sokolova v Opavě dostal do čela tabulky.

MFK OKD Karviná – Fotbal Třinec 1:0 (0:0)

Branka: 61. Dreksa. Rozhodčí: Hrubeš – Nádvorník, Fišer. ŽK: Juřena – Velner, Salachna. ČK: 83. Velner (T). Diváci: 1 226.

Karviná: Pindroch – Eismann, Dreksa, Jovanovič, Růžička – Šisler, Sedlák – Moravec (89. Fiala), Budínský, Sivrić (81. Puchel) – Urgela (50. Juřena). Trenér: Jozef Weber.

Třinec: Paleček – Velner, Vomáčka, Hloch, Janoščín – Bedecs – Malcharek (76. Černý), Salachna (71. Málek), Mozol, Teplý (82. Joukl) – Dedič. Trenér: Radim Nečas.