FK BANÍK MOST – FOTBAL TŘINEC 2:2 (1:0)

Ani jeden tým se nenacházel v optimální pohodě, proto si oba soupeři chtěli zlepšit náladu ziskem tří bodů. Jako první se mohli radovat hosté, jenže hlavičkující Joukl v úvodu utkání poslal Doubkův centr těsně vedle brány. To bylo ze strany Třince na dlouhou dobu vše. Před prořídlými tribunami dominovali Severočeši, kteří soupeře výrazně předčili. První půli vyhrál nakonec těsným rozdílem Most, když jediným střelcem branky byl Schut.

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře, ačkoliv jsme chtěli odehrát lepší partii než před týdnem s HFK. Domácí hráli v první půli výbornou partii. Jejich výkon se mi mimořádně líbil,“ pochválil hru protivníka hostující kouč Miroslav Kouřil. Po změně stran jeho tým zvýšil tempo a začal být rovněž nebezpečný. Zřejmě rozhodující okamžiky nastaly po sedmdesáti minutách hry.

Boutasgount nastřelil břevno a Sigmunt záhy přestřelil prázdnou bránu. No a tak přišel trest na druhé straně, když se uvolnil Joukl, centrem od brankové čáry našel hlavu Šalamouna, který v pádu vyrovnal. „Viděl jsem, že Jouki ten míč stihne. Rozeběhl jsem se do vápna a rybičkou se vrhl po míči,“ popsal svou premiérovou trefu v dresu Třince Martin Šalamoun. Hned nato ovšem strhl vedení opět na stranu Mostu Franěk.

Vítězný zásah to ale nebyl. Z trestného kopu, který rozhodčí nařídil po faulu na Veselého, se krásně trefil Joukl. „Proti Olomouci mi to nevyšlo, tak teď jsem si to vynahradil. Prostě to tam spadlo. Mrzí mě, že jsme v Mostě nakonec nevyhráli,“ litoval po utkání Petr Joukl, nejlepší hráč hostí. „Bod z Mostu je dobrý, remíza je podle mého názoru spravedlivá,“ konstatoval Edvard Huczala, předseda třineckého oddílu.

Třinec: Lipčák – Lisický, Hupka, Chlebek, Martinčík – Malíř, Joukl, Šalamoun (80. Maceček), Eismann (34. Ďurica) – Adam (67. Veselý), Doubek. Trenér: Miroslav Kouřil. (rom)