Přestože útočné trio Dedič, Gavlák, Gulajev střelecky mlčelo, třetiligová Orlová si odvezla z Třince pořádný nášup. Druholigový celek to zvládl i bez hlavního trenéra Kuly, který byl na semináři rozhodčích.

„V pátek jsme si nacvičili některé herní varianty, abychom je mohli přenést do zápasu. Hráčům jsem sdělil, že hrát naplno musejí ne kvůli mně, ale především kvůli sobě. Mají mou důvěru a navíc sami dobře vědí, že je viděli v akci trenéři Zbončák, Kafka, Papuga a Kalivoda," řekl manažér a trenér Fotbalu Třinec Karel Kula.

Utkání Třinec - Orlová.

Jeho družina se pustila do soupeře hned od začátku, po výstavních trefách Wojnara a Jeřábka to bylo 2:0. Třetí úspěch přidal kapitán Motyčka hlavou po rohovém kopu Malíře a čtvrtý po smrtícím brejku stejného hráče (ani jeden z hostů se s ním nestačil vrátit) Wojnar.

„Důležité bylo, že jsme dali rychlý první gól. Pak jsme přidali druhý a od toho momentu už bylo otázkou, zda zvítězíme vyšším rozdílem. Všechny hráče musím pochválit za nasazení, a přestože je na nich znát únava, hráli s velkou chutí, předvedli spoustu náběhů, hra snesla přísná měřítka. Některé individuální výkony až tak dobré nebyly, ale to si spolu rozebereme v kabině. Převládá spokojenost, jak s výsledkem, tak také s předvedenou hrou," řekl kondiční trenér Martin Zbončák, který dostal sobotní zápas na povel.

Vyjma brankáře Palečka a stoperů Hupky s Čelůstkou (Vomáčka dostal volno) vyběhla do druhého poločasu odlišná jedenáctka. A činila se také. Nejprve sice inkasovala nádhernou branku z kopačky Breznického, ale pak dorazila protivníka třemi zásahy – Kyselý chladnokrevně proměnil samostatný nájezd středem hřiště a Ceplák dopravil do sítě míč po rychlé akci centrujícího Joukla, který nedlouho poté dopřál druhou gólovou radost Jeřábkovi.

„Sice jsme vedli 4:0, ale i ta druhá polovina kluků se chtěla ukázat a vstřelit nějaké góly. Měli jsme řadu šancí, mohli jsme přidat další tři čtyři branky, ale výsledek odpovídal průběhu hry. Hráči Orlové asi byli zklamaní. Posledně prohráli s Baníkem 0:1 po dobrém výkonu, ale tentokrát to asi bylo horší. Každý zápas je jiný, i takové občas přijdou. Pro nás je to povzbuzení do další práce, protože nás teď čeká hodně náročný týden. Těžší, než ten předchozí, takže uvidíme, jak budeme vypadat v příštím zápase," zajímal se Zbončák.

Utkání Třinec - Orlová.

V pozici testovaného hráče se vedle Dediče a Janoščina ukázal také uničovský Pavel Jeřábek. K druholigovému angažmá v Třinci mu nepomohly ani dva zápisy do střelecké listiny. „Z jeho výkonu bylo patrné, že post levého záložníka, který se snažíme obsadit, mu příliš nesedí. Daleko lépe se jevil v útoku, jenomže ten už máme obsazený, proto u nás nezůstane," rozhodl Kula.

FK FOTBAL TŘINEC – FK SLAVIA ORLOVÁ 7:1 (4:0)
Branky: 4., 31. Wojnar, 16., 60. Jeřábek, 21. Motyčka, 56. Kyselý, 57. Ceplák - 54. Březinský. Diváci: 40.
Třinec (1. poločas): Paleček – Lisický, Hupka, Čelůstka, Janoščin – Malíř, Wojnar, Motyčka, Jeřábek – Dedič, Gulajev. (2. poločas): Paleček – Velner, Hupka, Čelůstka, Matoušek – Joukl, Kyselý, Málek, Ceplák – Jeřábek, Gavlák. Trenér: Martin Zbončák.

ROMAN BASELIDES