Trenér Třince Karel Kula poslal na umělý trávník ve Vítkovicích všechny fotbalisty, které měl k dispozici. „Zápas odchytal Rohel z juniorky, protože pro gólmany není moc dobré, když se během utkání mezi tyčemi různě střídají. Bruk se zotavuje po operaci a Brych je na odchodu," vysvětlil Kula a přešel k dalším hráčům: „Nenastoupil Sporysz, kterého zradilo operované koleno. Dostál se k mužstvu připojil den před utkáním a Christu, jenž má zdravotní potíže, jsme přesunuli do juniorky."

Poprvé se Baník prosadil pět minut před pauzou, kdy Greguš vypálil, Rohel míč pouze vyrazil a pohotový Ciku neměl problém skórovat. Další dva góly celek trenéra Františka Koňackého vstřelil čtvrthodinku před koncem střetnutí v rozmezí pouhých dvou minut – Kraut se zaskvěl bombou do šibenice a Holzer zakončil protiútok. Až pak přišla chvíli Třince, centr Joukla srazil do vlastní brány stoper Kaša. „Nevyvarovali jsme se zbytečných chyb, ale vsadit všechno na obranu jsme rozhodně neměli v úmyslu. Chtěli jsme si vyzkoušet, jak dopadneme, když se pokusíme hrát otevřenou partii se silnějším soupeřem," vysvětlil Kula.

Kromě Rohela se na hřiště dostali mladíci z nově založené juniorky, a sice záložníci Voves s Hálou a útočník Vlachovič. „Bylo patrné, že Baník má mnohem vyrovnanější a kvalitnější kádr než máme my. Pokud naši mladí fotbalisté nedostanou příležitost proti silnějším protivníkům, výkonnostně se neposunou nikam. Proto je postavíme i příště," přislíbil Kula.

Dvě jisté zimní posily, stoper Vomáčka z Baníku (dokončuje si trenérskou licenci) a brankář Paleček z Karviné dres Třince prozatím neoblékli. Nehrál ani mladý útočník Dedič ze Žiliny. „Jeví se celkem slušně, ale Žilina mu nedala svolení, takže nemohl nastoupit.

Uvidíme, jak se to vyvrbí. Další dva testovaní hráči, stoper Krejčí a levý bek Janec si vedli obstojně, takže je s sebou bereme na kondiční soustředění do Luhačovic," uzavřel Kula.

FC BANÍK OSTRAVA – FOTBAL TŘINEC 3:1 (1:0)
Branky: 39. Ciku, 74. Kraut, 75. Holzer - 79. Kaša (vlastní). Diváci: 1000.
Třinec (1. poločas): Rohel – Velner, Čelůstka, Krejčí, Janec – Malíř, Motyčka, Voves, Ceplák – Gulajev, Vlachovič. (2. poločas): Rohel – Lisický, Čelůstka, Krejčí, Matoušek – Hupka – Hála, Kyselý, Málek, Joukl – Gavlák. Trenér: Karel Kula.

ROMAN BASELIDES