FOTBAL TŘINEC – HRADEC KRÁLOVÉ 1:1 (0:1)

„Zpočátku jsme hráli podle mých představ, ale po gólu na 1:1 naše hra už nebyla taková. V závěru to byla pěkná divočina, vyhrát mohla obě družstva. S bodem spokojený jsem, jenže teď nedovedu říct, jestli jsme tady jeden získali nebo dva ztratili,“ glosoval průběh utkání hostující Kouč Václav Kotal.

Hostující trenér trefně vystihl dění na hrací ploše. Jeho svěřenci povzbuzení druhým místem i sérii úspěchů začali v Třinci bez respektu. Domácí fotbalisté měli s jejich přímočarými kombinacemi starosti, zachytávali je s největšími obtížemi. Přesněji řečeno – dělal to za ně brankář Lipčák, který nedovolil skórovat Černému, Dvořákovi a Kasálkovi, jenž výborně vystřelil z přímého kopu. Domácí fotbalisté hrající v notně pozměněném složení ohrozili gólmana Lindra pouze z větší vzdálenosti. Měli několik náznaků šancí, ale do stoprocentní příležitosti se nedostali.

Hostům z východních Čech se to podařilo – Dvořák si naběhl přes celé pokutové území na centr Fischera a hlavou zacílil k tyči. Jeho gól s domácími fotbalisty příliš neotřásl. Po pauze se na hřiště postupně dostali Szmek, Onuchukwu a Eismann, s nimiž na hrací plochu přišlo viditelné zlepšení.

Bezpochyby nejzajímavější pasáží duelu byla závěrečná dvacetiminutovka. V tomto časovém úseku se Třinci podařilo vyrovnat. Střelcem vyrovnávající branky byl právě Eismann, jenž poslal do sítě prudkou přihrávku Szmeka z pravé strany. O dva týdny dříve za stavu 1:1 neproměnil autor gólu pokutový kop. Tentokrát smírné skóre mohl změnit Onuchukwu, jenže Lindr prokázal své kvality a ve dvou stoprocentních šancích po přihrávkách Joukla, respektive Martinčíka domácího útočníka vychytal. V závěru měl slibnou možnost i Pilař, avšak jeho gólovou střelu následující po ztrátě míče uprostřed hřiště brankář Lipčák vyrazil.

„Bod je pro nás málo, i když jsme hráli s favoritem soutěže. Tolik domácích ztrát bychom mít neměli. Musíme na ně najít nějaký recept, stejně jako na nevydařené první poločasy. Teď jedeme do Prahy na Duklu, pak nás čeká Zlín. Třeba se nám povede sebrat body venku, kde nejsme pod takovým tlakem,“ uvažoval třinecký levý obránce Ivan Martinčík.

Branky: 76. Eismann – 42. Dvořák. Rozhodčí: Zelinka, ŽK: Doležal, Joukl, Eismann, diváků: 1023.

Třinec: Lipčák – Hrdlovič, Chlebek, Kuděla, Martinčík – Joukl, Stýskala, Ceplák, Bednarek (70. Eismann) – Doležal (53. Szmek), Matůš (62. Onuchukwu). Trenér: Jiří Neček. (rom)