Fotbalisté Třince poměřili síly se Zlínem, který ladí formu na start druhé ligy. Skóre zápasu otevřel po dvaceti minutách hry krajní obránce Třince Sporysz. Taktéž o druhý úspěch domácích se postaral obránce. Petr Lisický napřáhl z dálky a jeho tečovanou ránu zastavila až síť. Vedení ale Třinečtí udržet nedokázali. Dvanáct minut před koncem se po centru na zadní tyč zblízka prosadil Poznar, v poslední minutě pak vyrovnal skákavou střelou k pravé tyči Matejov.

To naopak fotbalisté Frýdku-Místku zakončili sérii tří utkání s divizními soupeři. Po snadných výhrách nad Havířovem (7:4) a Mikulovicemi (3:0), porazili Valcíři stejným poměrem také Lískovec. „Z naší strany to bylo dobré utkání. Jsem spokojen s naší obrannou prací, jen tak koncovka nás trápí nadále. Kluci měli za sebou další těžký týden, z tohoto pohledu jsem s utkáním s Lískovcem spokojen," řekl po utkání frýdecko-místecký kouč Milan Duhan.

Valcíři svého divizního soka po změně stran jasně přehrávali. To už však vedli 1:0, když se krátce před přestávkou prosadil Gulajev. Ve druhé půli to už byl festival zahozených příležitostí. Dvou branek se ale sedmdesátka fanoušků přeci jen dočkala. V 65. minutě se po akci Švrčka prosadil střelou do prázdné branky střídající Förster, dvě minuty před koncem se po Mozolově rohu a Literákově teči trefil již posedmé v přípravě Gulajev. (rom, sch)

Fotbal Třinec - Fastav Zlín 2:2 (1:0)

Branky: 20. Sporysz, 52. Lisický 78. Poznar, 90. Matejov. Diváci: 20.

Třinec: Lipčák (46. Bruk) Lisický, Švec, Cigánek (61. Klimas), Sporysz (31. Joukl) Juřena, Hupka, Motyčka (61. Matoušek), Eismann Čtvrtníček, Gavlák (46. Malíř). Trenér: Miroslav Kouřil.

Zlín: Kořínek Pazdera, Kroča, Malý, B. Červenka Hruška, Železník, Motal, Polách, Matejov Malchárek. Střídali: Dobeš, Elšík, Ruskovský, Poznar. Trenér: Marek Kalivoda.

MFK Frýdek-Místek - Real Lískovec 3:0 (1:0)

Branky: 36., 88. Gulajev, 65. Förster. Rozhodčí: Galásek Somr, Žurovec. Diváci: 70.

Frýdek-Místek: Prepsl Švrček, Coufal, Literák, Žídek Molnár, Cesnek (46. Juříček), Mozol, Skotnica (46. Förster) Teplý (68. Gulajev), Gulajev (46. Korneta). Trenér: Milan Duhan.

Lískovec: Polach Junga (46. Javorek), Šrámek, Hrdlička, Škorík Pařenica, Knapp, Mikulenka, Kisza Němec, Somr (46. Fasuga). Trenér: Jiří Krejčí.