Tři prohry, čtyři remízy a pět výher – taková je prozatímní bilance třineckých fotbalistů, kteří jsou po 12. kolech s 19 body na sedmém místě druholigové tabulky.

Ta je letos nesmírně vyrovnaná, za vedoucím tandemem Bohemians Praha – Ústí nad Labem hráči Třince zaostávají o pět bodů. Na čtvrtého nováčka z Opavy ztrácejí pouhý bod, takže v případě úspěchu se mohou dostat před něho.

Oba celky už letos na sebe narazily, ve druhém kole Ondrášovka Cupu se na opavském stadionu zrodil nerozhodný výsledek 2:2. Pokutové kopy vyšly lépe domácím, kteří však v následujícím kole vypadli s konkurenční Karvinou.

Sobotní duel bude zvláštní pro opavský útočný tandem Tomas Radzinevičius (letos dal už sedm gólů) – Tomáš Mrázek (trefil se třikrát). Oba hráči v loňské sezoně kopali za Třinec. Zatímco Radzinevičius ho opustil už v zimě a do Opavy se dostal oklikou přes Karvinou, Mrázek do Opavy zamířil před letošní sezonou na hostování. V kádru opavského trenéra Josefa Mazury figurují ještě další dva fotbalisté, jenž dříve hájili barvy Třince – jsou jimi záložník Michal Vyskočil a stoper René Formánek.

„Přestože oba hráče znám, nemyslím si, že by z toho pro nás pramenila nějaká výhoda. Vždyť oni znají nás a navíc ve druhé lize se všichni znají navzájem,“ připomněl třinecký trenér Ľubomír Luhový. Lze očekávat, že dom zápasu na třineckém hřišti Rudolfa Labaje zasáhnou oba hráči, protože Třinec „svému“ Mrázkovi neznemožnil start ve vzájemném souboji. „Myslím si, že by to ani nebylo správné, vždyť fotbalista je od toho, aby hrál. Pokud je trenér Mazura postaví, budou hrát,“ pokračoval třinecký stratég.

Na co si fotbalisté Třince musejí v derby s týmem, kterého jejich kouč zařadil mezi druholigové favority, dát největší pozor? „Opava praktikuje nepříjemný ofenzivní fotbal, střílí spoustu branek, a to i na hřištích svých protivníků. Také my se pokusíme hrát ofenzivně a dovézt zápas, který nemá vyloženého favorita, do vítězného konce,“ předeslal Luhový. Jeho družina chce potvrdit bod za remízu z Vlašimi, benjamínek z Opavy hodlá odčinit domácí porážku 2:3 s pražskými Bohemians.

(rom)