O tom, že se v Příbrami těžce hraje, se již v minulosti přesvědčil nejeden klub. Dalším v pořadí je po sobotě druholigový půlmistr z Třince. V úvodním „jarním“ kole sehrál se silným soupeřem vyrovnanou partii a k jeho zdolání bylo potřeba až penalty ve třetí minutě nastavení.

Třineckým nevyšel úvod zápasu a Skácel jim nasadil gólový handicap. Po čtvrthodině hry se však probrali a byli nebezpeční. Šumbera nastřelil tyč, Bedecsova hlavička letěla mimo a v závěru poločasu hlavičkoval těsně vedle zase Šumbera.

Tentýž hráč na startu druhé půle přece jen srovnal a v dalších minutách měl tutovku, kterou mohl poslat Třinec do vedení. Jenže gólman Boháč jeho střelu zlikvidoval. „To je právě to. Kdybychom dali tři góly, tak nemuselo ani dojít k tomu, k čemu došlo v závěru. Jen Šimon mohl dát hattrick,“ poznamenal trenér Třince Jiří Neček.

Závěrečné minuty však přinesly Třinci jen zmar a beznaděj. To Reintam ve vápně čistě ukopl míč Matouškovi, ten přes jeho nataženou nohu přepadl jak široký, tak dlouhý a pískala se penalta, kterou nadvakrát proměnil Grajciar, protože Paleček jeho první ránu bravurně vyrazil.

Třinečtí se samozřejmě hned po závěrečném hvizdu sesypali na arbitra Fraňka. „Já šel hráče hned uklidňovat, protože jsme všichni cítili velkou křivdu. Prohrát takovým způsobem je pro mančaft vždy bolestné," popisoval trenér Neček, který ale zachoval chladnou hlavu a bral věci s velkým nadhledem. Možná až příliš velkým.

„Pochopitelně, že mi po takovém vyvrcholení zápasu není do zpěvu, ale vždy se snažím brát to pozitivně a momentálně to beru prostě tak, že máme Příbram za sebou a aspoň se můžeme připravit na jaro. Kluci by měli podobné zápasy zvládat i lépe takticky, na jaře to opravdu nebudeme mít nikde jednoduché a každá podobná zkušenost nás může zocelit a připravit na to, jak se může na jaře o body bojovat. Musíme být prostě nachystaní na vše,“ dodal Neček.

FK Příbram – Fotbal Třinec 2:1 (1:0)

Branky: 6. Skácel, 90+3. Grajciar – 50. Šumbera. Rozhodčí: Franěk – Kotalík, Kožár. ŽK: Květ, Fantiš – Vaněk, Dedič, Reintam, Paleček. Diváci: 1280.

Třinec: Paleček – Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Ižvolt (66. Joukl), Vaněk, Kateřiňák, Šumbera (87. Masař) – Juřena (66. Dedič). Trenér: Jiří Neček.