MŠK ŽILINA – FOTBAL TŘINEC 4:0 (2:0)

Jedno z nejlepších slovenských mužstev současnosti ukázalo svému soupeři, že má pořád na čem pracovat. Svěřenci trenéra Pavla Hapala byli jedinými pány na hřišti ve Strážově, mohli zvítězit daleko vyšším rozdílem. Třinec se bránil jen s velkými obtížemi, přímočará kombinační hra technicky i rychlostně dobře vybavených fotbalistů slovenského mistra mu dělala nemalé potíže. V jediné velké příležitosti se po změně stran zjevil Surynek, leč na brankáře nevyzrál. „Tomáš Mrázek mi poslal míč do uličky, utekl jsem obráncům, jenže má střela levačkou skončila vedle. Kdybych snížil na 2:1, možná by se utkání vyvíjelo jinak,“ přemýšlel perspektivní forvard.

Branky stříleli jen domácí hráči, dvakrát se trefili v prvním a dvakrát ve druhém poločase. Po třiceti minutách vystřelil přesně k tyči Poliaček a zanedlouho Pich přetavil v gól únik Ceesaye, který ukázal záda obráncům. Ve druhém poločase si Lietava dovolil lišáckou patičku a rutinér Leitner dopravil míč do brány potřetí: Naposledy to udělal Lietava, který zakončil ukázkovou kombinační souhru.

„Domácí byli velice silní na míči, s jejich pohyblivostí jsme měli problémy a pod tlakem jsme chybovali. Měli jsme po soustředění, v každém jiném termínu by to střetnutí pro nás dopadlo lépe. To ovšem nemění nic na tom, že jsme před účastníkem Ligy Mistrů měli přílišný respekt,“ prohlásil po zápase trenér poražených Ľubomír Luhový. Na hřiště ani tentokrát neposlal Kukoyu, mládežnického reprezentanta Nigérie trápí nakopnutá holeň. Hrál naopak krajní obránce Nový z Plzně, který by se mohl stát novou posilou po podzimu osmého týmu druhé ligy.

Závěrečný duel E skupiny Tipsport Cupu hráči Třince odehrají příští sobotu. Na hřišti v Žilině-Strážově bude jejich soupeřem Trenčín.

Branky: 35. Poliaček, 40. Pich, 68. Leitner, 75. Lietava.

Třinec: Lipčák - Nový (46. Joukl), Hupka, Kuděla, Lisický - Malíř, Siegl (69. Chlebek), Rehák (46. Hanus), Ceplák (64. Byrtus) - Štyvar (46. Mrázek), Surynek (57. Onuchukwu). Trenér: Ľubomír Luhový.

(rom)