SK SIGMA OLOMOUC - FK FOTBAL TŘINEC 2:2 (2:0)

Družina Třince na Andrově stadionu sice nezačala špatně, ale v úvodních minutách Joukl, Doležal a hlavně Adaszek, který šel středem hřiště skoro sám na bránu, neskórovali. Postupem času se stále více začala osmělovat omlazená sestava Sigmy. Její kombinační a běhavé pojetí hry poněkud staticky hrajícím hostům zjevně nesedělo.

Brazilec Caihame v tutové šanci hlavou poslal míč nad bránu, ale když vzápětí hosté pokazili rozehrávku, už jim nic nepomohlo. Navrátil se zmocnil míče, zatáhl jej po levé straně a na malém vápně našel nabíhajícího Hubníka, jenž neměl problém otevřít skóre zápasu. Na druhé straně se Szmekovi nepodařilo dorazit do sítě střelu Kuděly, míč doslova uklidil z prázdné brány. To Hubník byl po chybě stoperů úspěšnější – šikovně se uvolnil a podruhé napnul síť.

Ve druhé části hry v tutové šanci namířil těsně vedle Šultes a skvostná kombinace Hanáků tak přišla vniveč. V tu chvíli Třinec byl už jen o krok pozadu – testovaný Bednarek načechral míč na hlavu Ceplákovi, který pokořil Lovásika. Zkušený gólman pak bravurně vychytal Doležala, ale po přetaženém centru Malíře, který Bednarek ideálně vrátil do ohně, byl bez šance proto razantní střele Cepláka. Slovenský záložník mohl rozhodnout, ale gólman Lovásik jeho další ránu vyškrábl nad břevno.

I když utkání dospělo k remíze, i nestranným divákům se musela mnohem více líbit hra domácích, kteří byli zejména v prvním dějství lepším týmem. „Za první poločas si naše jedenáctka nezasloužila vůbec nic. To dva nula bylo pro nás ze strany mladíků z Olomouce takové milostivé. Celá naše jedenáctka by se měla omluvit všem olomouckým divákům za to, co tady předvedla, včetně mě i realizačního týmu. Tohle jsem ještě nezažil, dám jim to patřičně na vědomí,“ vrátil se nespokojený trenér Jiří Neček k prvnímu poločasu.

Druhých pětačtyřicet minut bylo v provedení Třince o něco lepších. „Zlepšili jsme se hlavně ve středu hřiště, kde to oživil Ceplák. Bylo vidět více chuti poprat se s počasím i soupeřem. Po krásných centrech Bednarka jsme dali dva góly. Z toho zápasu nemám ale dobrý pocit, spíše obráceně. Naší hráči se vůbec nemají za co schovat. Jejich výkon absolutně neodpovídal tomu, co po nich chceme my, čemu je učíme. Musejí si sáhnout do svědomí,“ dodal Neček.

Třinec: Lipčák – Lisický (46. Hrdlovič), Chlebek (46. Hupka), Kuděla, Bednarek – Joukl (46. Malíř), Hanus, Adaszek (46. Ceplák), Eismann (46. Martinčík) – Szmek, Doležal. Trenér: Jiří Neček. (rom)