Hanácká Slavia Kroměříž je momentálně na 13. místě s 24 body. Ten poslední přidala ve středeční dohrávce s Hlučínem (1:1). Kdyby v závěru nedovolila soupeři vyrovnat, mohla mít o dva body více. „Čeká nás nesmírně těžké utkání. Není to fráze, je to prostě fakt. Kroměříž hraje o záchranu, třetí ligu chce udržet za každou cenu. Do zápasu u nás dá sto procent, a dá se čekat, že bude chtít vycházet ze zabezpečené obrany. Soupeře budeme muset dobývat," odtušil trenér prvního týmu soutěže Miroslav Kouřil.

Předvede odpočatý Třinec (ve středu měl, na rozdíl od svého protivníka, volno, pozn. red.) další domácí střeleckou exhibici, na jakou jsou jeho fandové zvyklí? „Kdepak, my se za vysokými výhrami neženeme. Cenili bychom si i jednobrankového vítězství," přiznal po duelu s Hulínem (5:1) třinecký stoper Martin Švec. Zmíněné výhry o gól Třinečtí na jaře dosáhli proti Hlučínu, doslova ji vydřeli.

Uplynulý víkend parta kapitána Malíře přivezla tři důležité body z Břeclavi (0:1). S Kroměříží (na podzim ji dvěma brankami Klimase a jedné Hupky, porazila 3:1) by na domácím pažitu neměla mít větší problém. „Doma jsme silní, víme o tom. Ale také víme, že musíme udržet koncentraci od první do poslední minuty. Jsme favoritem, ale do utkání s Kroměříží musíme jít s pokorou, soupeře nemůžeme podcenit," upozornil třinecký záložník Pavel Eismann, jeden z nejlepších hráčů Třince v sezoně.

Fotbalisté Třince si moc dobře uvědomují, že jejich výsledky jsou mnohdy lepší než předvedené výkony. Chtěli by je zlepšit. „Pokud zahrajeme to, co umíme, Kroměříž bychom měli smést. Každopádně musíme začít hrát ještě lepší fotbal než dosud. Už jen kvůli fanouškům, kteří nás neúnavně podporují," prohlásil po posledním domácím utkání útočník Josef Čtvrtníček. „S fotbalovou nápravou hodlá začít u sebe. „Nějaké góly jsem dal, ale moje výkony na jaře nejsou zdaleka ideální. Necítím se v herní pohodě, měl bych hrát rozhodně lépe." (rom)