V rámci 2. kola MOL cupu vyřídili divizní Ždírec nad Doubravou a postupují do 3. kola.

„V takových zápasech je to o tom nastřílet soupeři pokud možno co nejdříve více branek, aby pak nejevil snahu vám situaci komplikovat,“ pousmál se trenér Třince Jiří Neček, jehož tým se zatím veze na vítězné vlně.

Přístup Třineckých ve Ždírci byl ukázkový. „Vždycky klukům říkám, aby šli do zápasu s čistou hlavou a neohlíželi se na to, jestli je soupeř z ligy nebo z divize. Pak vás to svádí k podcenění a my chceme a musíme hrát proti jakémukoliv soupeři na sto procent. Jen tak se vyhneme případným problémům a přesně to dnes kluci naplnili, za což jim děkuji,“ byl Neček spokojen s maximálním nasazením i bojovností.

Třinec rozhodl o svém postupu už během první půle, kdy v rozmezí sedmi minut nastřílel domácímu Tatranu tři „fíky“ a nebylo co řešit. „Těch gólů jsme nakonec mohli dát i víc, především Hošan (Petr Hošek) a Renda (René Dedič) měli dost šancí na to, aby si každý dal hattrick. Ale třeba si ty branky šetří na derby do Frýdku,“ povídal dobře naladěný Neček.

Třinec tak jen potvrdil aktuální rozpoložení a hodně dobrou náladu v kabině. Vypadá to, že třinecká parta si skvěle sedla. 

Tatran Ždírec n. D. – Fotbal Třinec 0:4 (0:3)

Branky: 17. Joukl, 22. P. Hošek, 25. Kateřiňák, 54. Motyčka. Rozhodčí: Slabý – Hájek, Pfeifer. ŽK: Janoščín, Kateřiňák (oba T.). Diváci: 725.

Třinec: Adamuška – Velner, Reintam (57. Janoščín), Bedecs, Masař – Joukl (71. Šumbera), Motyčka, Kateřiňák, Celba – Hošek (71. Janošík), Dedič. Trenér: Jiří Neček.