Více než šest tisícovek diváků dorazilo na slezské derby mezi Opavou a Třincem. V zápase, ve kterém vynikali oba brankáři, se nakonec zrodila remíza 1:1. Pro Opavu je to tak vůbec první bodová ztráta v jarních odvetách, Třinec naopak na svou tříbodovou radost čeká již osm kol.

Vedoucí tým FNL vstoupil do utkání daleko aktivněji. V 7. minutě vyprášil brankáři Palečkovi rukavice Pospěch. Za dalších pět minut hlavičkoval nad Simerský. Nejblíže k otevření skóre byl Kayamba, který překonal gólmana Palečka, na poslední chvíli ale míč zastavil Reintam. O pár chvilek později zažili domácí šok. Při útoku ztratili míč, ten se přes Juřenu snesl na hlavu Šumberu a Opava poprvé na jaře inkasovala. Brzy ale mohlo být vyrovnáno. Jenomže Jursa hlavičkoval vedle a Kuzmanoviče vychytal Paleček.

Na začátku druhého dějství mohl Třinec vedení navýšit. Buchvaldek přihrával Vaňkovi, ten mohl nahrávat na volného spoluhráče, avšak vzal zakončení na sebe. Jeho stoprocentní šanci pohotovým zákrokem zmařil Šrom, jenž balon vyrazil na roh. Na druhé straně vysunul Kuzmanovič Kayambu, ale ani ten neuspěl. Jeho ránu vyrazil Paleček. V 58. minutě našel Jursa Hrabina a ten chladnokrevně vyrovnal – 1:1. Za šest minut mohlo být všechno zase jinak. Velkou šanci měl třinecký Bedecs, Šrom byl ovšem proti. Následně mohl míč do prázdné brány dotlačit Buchvaldek. 

„V prvním poločase jsme dominovali. Měli jsme několik příležitostí. Třinec čekal na svou šanci a tu jsme mu se štěstím nabídli,“ komentoval dění v první půli opavský trenér Roman Skuhravý. „Šance byly na obou stranách, Opava k nim měla blíže. Pro nás to bylo náročné. Přece jenom jsme byli častěji bez balonu a více toho naběhali,“ přiznal kouč Třince Jiří Neček. 

V následujícím kole hostí Třinec na svém stadionu Vítkovice. Hraje se však netradičně již v pátek od 17 hodin.

SLEZSKÝ FC OPAVA - FK FOTBAL TŘINEC 1:1 (0:1)
Branky: 58. Hrabina – 23. Šumbera. Rozhodčí: Příhoda – Hájek, Horák. ŽK: Šumbera (T). ČK: 93. Pospěch (O). Diváci: 6028
Třinec: Paleček – Ilko, Čelůstka, Reintam (81. Velner), Bedecs, Janoščín – Joukl (60. Janošík), Vaněk, Šumbera, Buchvalek (72. Masař) - Juřena. Trenér: Jiří Neček.