Za normálních okolností by třinecký tým byl s konečnou remízou spokojen. Jelikož byli ale Slezané fotbalovější, bezbrankový stav je spíš nakonec mrzel. „Měli jsme výborný vstup do zápasu, tam byla škoda, že jsme nějaký ten gól nedali. Velmi dobrou příležitost měl v závěru poločasu Buchvaldek, ale jeho ránu srazil mimo bránu vracející se Mišůn,“ mrzelo třineckého trenéra Jiřího Nečka.

Také po změně stran udávali tempo hry spíše hostující fotbalisté. „Škoda velké šance Šumbery, kdyby dal, určitě jsme tady vyhráli. Hráčům i přes remízu ale nemůžu nic vytknout. Šli si za vítězstvím, zápas doslova odjezdili. Ta nula už je jen takovou malou kaňkou,“ řekl po utkání třinecký kouč. Ten se vyjádřil i k faktu, že naopak od jeho svěřenců hrála Olympia již druhé ostré jarní utkání. „Na hřišti to ale nebylo vůbec poznat. Spíš bych řekl, že jsme působili dokonce sehranějším dojmem,“ myslí si Neček.

„Hráli jsme proti kvalitnímu mužstvu, které je konsolidované. Skláním před Třincem poklonu, měli více ze hry. Souhlasím s tím, že kdo by dal dnes gól, tak by utkání vyhrál. Nasazení bylo z obou stran enormní, u nás tam bylo ale méně té fotbalovosti. Věřím, že se s lepším stavem trávníku naše výkony zlepší,“ dodal domácí trenér Oldřich Pařízek.

Třinečtí se v průběhu týdne budou pečlivě připravovat na svého dalšího soupeře. V sobotu 17. března totiž na stadion Rudolfa Labaje přijede sokolovský Baník. Ten jarní premiéru nezvládl, když před domácími fanoušky podlehl lídrovi druhé nejvyšší soutěže z Opavy 0:3. Sobotní utkání má výkop v tradičním dopoledním čase od 10.15 hodin.

FK OLYMPIA PRAHA - FK FOTBAL TŘINEC 0:0
Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Vlček. ŽK: Moulazimis, Rothe, Broukal, Giditz – Ilko, Joukl. Diváci: 232.

Třinec: Paleček – Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Ižvolt (73. Janošík), Vaněk, Buchvaldek (87. Joukl), Šumbera – Dedič. Trenér: Jiří Neček.

Hráči Olympie hráli i za svého trenéra

Nepříjemnou záležitost muselo před domácím utkáním s Třincem řešit klubové vedení pražské Olympie. Ve středu večer totiž postihla údajně kouče Motti Ivanira srdeční slabost a 53letý izraelský trenér musel být převezen záchrannou službou do nemocnice. Nyní je již jeho stav stabilizovaný, proti Třinci se tak na lavičku postavil asistent trenéra Oldřich Pařízek. „Možná bylo divné, že jsem také seděl na lavičce, ale musím všem oznámit, že náš trenér Ivanir dostal ve středu večer infarkt,“ vysvětloval celou situaci na tiskové konferenci po utkání majitel Olympie Angelos Goulis. „Vše se nyní snažíme řešit jak po lidské stránce, a to, aby se trenér co nejdříve uzdravil, tak pak i po té sportovní. Což znamená, že se prozatím na pozici trenéra přesouvá pan Pařízek,“ dodal Goulis.

tabulka třinec fnlZdroj: Deník