VARNSDORF - FOTBAL TŘINEC 2:0 (1:0)

Domácí jedenáctka na nic nečekala a hned od úvodu se dala do vytrvalého útočení. Hosté z Třince, hrající bez zraněného stopera Jaroslava Chlebka, se museli mít neustále na pozoru. Poprvé už ve 4. minutě, protože Hozda se prosmýkl po levé straně a posléze nahrál Procházkovi, který síť sice rozvlnil, jenomže z opačné strany. Gólový úspěch modrožlutým nepřinesly ani další ofenzivní akce.

Zhruba po dvaceti minutách měli obrovské štěstí, protože Onuchukwu se dostal před obránce a prudkou přihrávkou našel Doležala. Třinecký forvard míč šikovně tečoval, jenže brankář Porcal se vytasil s bravurním zákrokem. Na změnu směru míče zareagoval, čímž svůj tým uchránil od gólové pohromy. „Kdybychom tu šanci proměnili, asi by se nám hrálo úplně jinak,“ podotkl střední záložník Třince Miroslav Ceplák. V prvním poločase se po jeho boku poněkud překvapivě objevil vytáhlý záložník Pavel Karlík. Po půlhodině hry posila z Ústí sledovala, jak jeho bývalý spoluhráč Rudnickij posílá přihrávku D. Procházky přesně k tyči Lipčákovy brány. Historicky první trefa Varnsdorfu ve druhé lize byla na světě…

Krátce po změně stran Třinečtí propásli druhou příležitost ke vstřelení gólů. Do domácí šestnáctky se snesl prodloužený centr, Malíř ho vrátil zpět před bránu k nehlídanému Kudělovi. Poněkud zaskočený hostující zadák se stoprocentní šance zalekl. To domácí jedenáctka přílišným ostychem ani nováčkovským respektem rozhodně netrpěla. Pouze několikrát zahrozila, aby pak přidala gólovou pojistku – Rudnickij zatáhl míč podél lajny a posléze oslovil J. Procházku, který zblízka napnul hostující síť podruhé – 2:0. „Domácí měli přehuštěný střed hřiště. Hráli na jednoho útočníka a po ztrátě míče se skoro všichni stahovali zpět. Po zisku zase vyráželi do přečíslení,“ všiml si Ceplák.

Trenér Třince Zdeněk Dembinný se snažil s nepříznivým vývojem něco udělat. O poločase stáhl ze hry Karlíka a poslal na plac Hanuse. Ani tento tah nepřinesl výraznější změnu v rozložení sil na hřišti. Pozorně bránící domácí hráči vyrazili do několika přečíslení, ovšem ani jedno nedohráli. D. Procházku po centru Choda vychytal Lipčák, Hozda a J. Procházka jeho branku v tutových možnostech netrefili. „Bojovní domácí si zřejmě vítězství zasloužili. My jsme hráli jen po šestnáctku, scházelo nám zakončení, zkrátka jsme málo stříleli,“ uznal Ceplák.

V sobotu od 10.15 hodin Třinec nastoupí v domácím duelu proti Vlašimi. Vloni ve středních Čechách prohrál 2:0, v domácí odvetě pak zvítězil 2:1.

Branky: Rudnickij, J. Procházka. Rozhodčí: Jílek, ŽK: Hyka – Rehák, diváků: 1230.

Třinec: Lipčák – Lisický, Rehák, Kuděla, Cihlář – Malíř, Karlík (46. Hanus), Ceplák, Joukl (79. Maroši) – Doležal, Onuchukwu. Trenér: Zdeněk Dembinný.