Třinec nasměrovaly k vítězství dorážka Šumbery a Bedecsova střela po přímém kopu Šumbery. Hosté si počínali aktivněji a v 70. minutě se trefila čerstvá posila z Karviné Tomáš Weber. Skóre uzavřel Dedič a Třinec tak postupuje. Čisté konto udržel opět jen v pohárovém utkání.

Ohlasy trenérů

Ondřej Smetana (Petřkovice): „Prohráli jsme zaslouženě, do větší šance jsme se dostali až v závěru, jinak moc ne. Herně jsme určitě nepropadli, výsledek je ale krutý. Šli jsme do zápasu s nějakým záměrem a plánem, ale ten se nám bohužel zbortil brzkým gólem, kdy jsme byli nedůrazní. Myslím si, že kdybychom s čistým kontem vydrželi déle, tak bychom Třinec potrápili mnohem víc.“

Jiří Neček (trenér Třince): „Hodnotí se mi to mnohem lépe, než mistrovské zápasy, protože v nich jsme zatím moc neoslnili. Našly se sice nějaké chyby, mohli jsme dostat i gól, ale celkově si myslím, že by nás tento zápas měl povzbudit do přípravy na Sokolov. Bylo to tak trochu povinné vítězství.“

Odra Petřkovice – Fotbal Třinec 0:4 (0:2)

Branky: 15. Šumbera, 42. Bedecs, 70. Weber, 85. Dedič. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Horák. ŽK: Kania – Šumbera. Diváci: 270.

Petřkovice: Chmiel – Neumann, Rychlý, Plesník, Sporysz (60. Telnar) – Ficek, Baranek – Smékal, Regec (46. Mládek), Kania – Szotkowski (77. Chlopek). Trenéř: Smetana.

Třinec: Bárta – Ilko, Kušnír, Bedecs, Šumbera – Vaněk (82. Čelůstka), Weber – Omasta (73. Dedič), Schwendt, Cienciala (67. Janošík) – Hejný. Trenér: Neček.