Po necelé půlhodině domácí příznivci nevěřili svým očím, „Baníček“ prohrával s Třincem už 0:3. A nutno říci, že zcela zaslouženě.

Třinec, který v letní přípravě nenašel přemožitele, začal na Bazalech výborně. Rodící se spolupráci přihrávajícího Surynka s nabíhajícím Malířem překazil Marek jen za cenu nedovoleného zákroku. Tradiční penaltový exekutor Malíř, který proti Trenčínu, tentokrát s přehledem skóroval, Krbečka poslal k opačné tyči. Na druhé straně se vysunul Řezník, ale Hušbauer poslal míč nad břevno.

Třinecký Hanus jej ale nasměroval tam, kam patří a tečovanou střelou z více než 20 metrů zvýšil na 0:2. Vzápětí na Krbečka pelášil osamocený Szmek, ale brankář Baníku se zaskvěl výtečným zákrokem a pak třineckého habána rozesmutnil ještě dvakrát. Po 25. minutách hry se však radoval Szmek, který zůstal po optimální přihrávce Malíře zcela nepokrytý.

Vzápětí se na obou stranách narodilo několik gólovek, ale žádná z nich ke změně stavu nevedla. Šenkeřík nechal po Lukešově přihrávce vyniknout pouze třineckého brankáře Lipčáka a jeho protějšek Krbeček spolehlivě zneškodnil střely Malíře, Marošiho a Surynka.

Po obrátce se obraz hry zásadně změnil, hosté z Třince se zaměřili na bránění nečekaně vysokého náskoku. Baník zvýšil své úsilí, postupně se propracoval do několika příležitostí, ale gól dal jenom jeden. Chybu třinecké obrany využil Šenkeřík a snížil na 1:3. Už předtím se v šancích zjevili Kraut, Šenkeřík, Tomanica a Hušbauer, kteří stříleli nepřesně. Druholigista se dopředu příliš netlačil, přesto cenné vítězství nad Ostravou, která v generálce své fanoušky rozčarovala, udržel.

„Udělali jsme v obraně chyby, které Třinec potrestal. Neustále se snažíme pracovat na odstranění těchto negativních věcí. Tento poslední přípravný zápas nám odkryl některé věci, které musíme během týdne vypilovat. Všechno je to o práci a tréninku. Je dobře, že nám je zápas s Třincem ukázal,“ řekl ostravský kouč Marko. Hráči byli o něco konkrétnější.

„Je to především velká hanba. Týden před ligou nám to vůbec nepřišlo vhod. Řekli jsme si přitom, že do toho šlápneme. Výsledek? Za chvíli to bylo 0:3. Pak to vypadá, že si z toho děláme srandu, což je samozřejmě blbost,“ klopil oči slovenský stoper Baníku Jozef Adámik.

„Na Bazalech jsme dostali až nečekaně hodně prostoru. Soupeř nás nechal hrát, neatakoval nás, čehož jsme několikrát využili. Získávali jsme odražené míče, dobře jsme se pohybovali i kombinovali, byli jsme přímočařejší i efektivnější. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, kluci se snažili hlídat si příznivý výsledek, z něhož mám pochopitelně velkou radost,“ přiznal trenér Třince Ľubomír Luhový.

Nyní již na třinecké fotbalisty čeká pohárové střetnutí s divizním Slavičínem. Hrát se bude na hřišti soupeře v sobotu 30. července od 17 hodin.
BANÍK OSTRAVA – FOTBAL TŘINEC 1:3 (0:3)

Branky: 76. Šenkeřík – 5. z pen. Malíř, 9. Hanus, 27. Szmek. Rozhodčí: Matějek – Slavík, Wilczek. Bez karet.

Diváci: 1100.

Třinec: Lipčák - Matoušek (53. Ceplák), Kuděla, Rehák (25. Hupka), Lisický - Malíř, Hanus (53. Pospíšil), Maroši (53. Siegl), Joukl - Szmek (53. Gavlák), Surynek (53. Nekuda). Trenér: Ľubomír Luhový. (rom)